Na pohodu (2020) (seriál)

Pohodový dobře obsazený seriál s fungujícím humorem a svéráznými postavami.

Jeden z nás lže (2021) (seriál)

Místy velmi přitažené za vlasy, ale jinak sympatická teengerovská propletená podívaná, která má připraveno pár dějových překvapení. Není to nic revolučního, ale je to velmi slušná seriálová jednohubka. P.S. Brblání o tom, že je jedna z hlavních postav gay je trošku mimo mísu s ohledem na to, že je tomu tak i v knižní předloze.

Vřískot (2022)

Dost meta, ale ne moc. Dost sequel, ale ne moc. Dost odkazů, ale ne moc. Není to něco, co by měnilo pravidla od základu, ale pohrává si s nimi dost, aby to nebyl jen slabý odvar těch nejlepších dílů ze série.

Peacemaker - Boj jako kráva (2022) (epizoda)

Skvělé zakončení skvělé první řady skvělého seriálu. Každá postava dostala šanci zazářit (prosím vás, nedělejte z toho, že se do dění zapojila členka minority nějaký "nutný" woke moment), akční scény krvavé a ujeté a postavy se vyvinuly směrem, který potěšil. A samozřejmě je nutné zmínit skvělá camea. Povedlo se.

Dvacátníci: Austin (2021) (pořad)

Tyhle neskriptované (?) reality show jsou fajn. Není to vysloveně dramatické, není to hnané do extrému, je to parta mladých lidí, kteří se snaží začít nový život v Austinu. Nic víc, nic míň.

Podvodník z Tinderu (2022)

Je to možná zbytečně dlouhé, ale většinou ne nudné. Rozhodně není na místě vysmívat se nachytaným dámám, protože ústřední podvodník měl velmi dobře promyšleno, jak si je "omotat" kolem prstu. *SPOILERY* Nemůžu říct, že by mě potěšilo, jak to vše dopadlo, ale nezbývá než doufat, že tahle podívaná bude dostatečnou reakcí na akce daného člověka.

A jak to bylo dál... (2021) (seriál)

Sex ve městě byl ve své době přelomový svým přístupem k sexu a vztahům, ale samozřejmě dnes už mám v tomto ohledu jiné hráče (např. Euforii) a nebylo by asi úplně ideální, pokud by se tenhle sequel snažil přijít s něčím revolučním v případě sexu (ne, že by padesátnice neměly právo na divoký sexuální život), ale chtěl ukázat, že ústřední trio už řeší jiné problémy, než které řešily před desítkami let. Co se týče Samanthy, tak ano, chybí, ale jednoduše to nedopadlo a není to vina jen tvůrců, že neskončila ruka v rukávu. Kromě toho, některé nové postavy jsou fajn a stylovost seriálu stále nechybí. Trošku otravné je až přílišné tlačení na pilu v případě "woke" tematiky (a to říkám jako někdo, kdo je docela volnomyšlenkář), ale jinak jsem se nenudil. Slabší 4*.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Tempo je místy až nepříjemně pomalé, velké akční střety mezi postavami jsou velmi výjimečné, je to spíše melancholická pohádka o zakázané lásce a boji proti zkostnatělým pravidlům. Ale přesto to má své (záměrný dvojsmysl) kouzlo a to díky příjemné atmosféře a působivému obsazení. Ocenil bych, aby bylo finále trošku dynamičtější, ale nakonec jsem si i tak všechny tři řady užil.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Bylo to jiné, než jsem čekal a vlastně je to dobře, že se jen nerecyklovalo (nebo ne úplně) to, co už známe. Atmosféra je jiná, nové postavy nejsou vždy tak zajímavé, jako ty z původní série (neplatí to ale pro všechny, některé jsou fajn) a Harrison je někdy velmi otravný (což se ale u pubescenta dá čekat). Příběh pak někdy zaškobrtne a ne všechny dějové linky fungují, ovšem já jsem veskrze spokojen a to i s finále, které bylo hořkosladké, pro někoho možná kontroverzní, ale v mém případě bylo dostatečně emotivní a dramatické, aby šlo o tečku za seriálem, kterou jsme měli dostat už v minulosti.

Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda)

Ano, je hořkosladké, že Dexter zemřel, ale klobouk dolů před tvůrci, že měli odvahu udělat to, co se mělo stát už v případě původního finále. Zřejmě definitivní rozloučení s Dexterem není dokonalé, párkrát si vysloužilo zvednuté obočí, ale bylo dodatečně emotivní a dramatické, abych byl tentokrát se (skutečným) sbohem Dextera vlastně spokojen.