Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

V případě, že bych nečetl knihu, byl bych zaskočen tím, co se děje, proč se to děje a jak se to děje a navíc, což by bylo ještě horší, bych nebyl připraven na to, jak "líným" tempem první polovina filmového finále plyne. Ale jelikož literární průpravu mám, věděl jsem co čekat a mohl jsem si tak užít dusnou a hutnou atmosféru, silné napětí a skvěle zahrané postavy. Kdeže jsou ony roztomile dětské fantasy, tohle je poctivý thrillerový zážitek.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nebudu lhát, že nejsem částečně zklamán. Možná jsem ovlivněn knihou, ale film je neuvěřitelně zkratkovitý a osekaný. Zatímco první díl zbytečně natahoval, to co natahováno být nemuselo, tento zkracuje nebo úplně vynechává podstatné momenty, které patří k vrcholům ságy. Měsíce jsem se těšil na střet Minervy a Snapea, Molly a Bellatrix a dostal jsem sice pěkné, ale několikavteřinové souboje. Nemluvě o tom, že úmrtí některých postav ani nebyla vidět a byla nám jen ukázána jejich bezvládná těla. Bitva odehrávající se v Bradavicích sice působí epicky, ale vidíme z ní jen střípky a to ještě hodně tmavé, protože 3D se opět předvádí ve své "nejlepší" formě a když už scénář něco nezkrátí, tak to zabije tak tmavý obraz, že není téměř nic vidět. Herecky zvládnuté, atmosférické a emocionálně fungující, ale akce, na kterou jsem se těšil, mě zklamala. Buďto byla krátká nebo nebyla vidět.

Hawkeye (2021) (seriál)

Tak trochu jako Smrtonosná past, tak trochu jako Daredevil, ale hlavně je to projekt, který ukazuje, že Hawkeye "nejslabší Avenger", ale někdo, s kým se musí počítat. Je to zábavné, je to svižné, chemie mezi postavami funguje a různá camea jsou pak jen skvělou třešinkou na dortě.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Po vizuální stránce naprosto bezchybné, ale po té příběhové mě Hellboy až tolik neoslnil. Hellboy je pořád velký sympaťák, hláškuje každou minoutou a chrání malé kočičky, jak si pamatujeme z prvního dílu, ale z mého pohledu film postrádá jiskru prvního dílu a je tu až moc romantiky, na můj vkus.

Hercules (2014)

Snesitelná "jednohubka" s docela průhledným scénářem a z mého pohledu vcelku slušnou ústřední partičkou (Atalanta u mě vede). Mohlo by to být o něco velkolepější a brutálnější, ale nemůžu říct, že bych se nudil.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Nakonec to nebylo až tak hrozné, jak jsem se obával. Bylo to jen hrozné. Plusový bod mají tvůrci za to, že se nebáli mytologických motivů a druhý za slušné bitky. Ale jinak je to béčko jako vyšité a to ne v dobrém slova smyslu. Mimochodem, když si člověk uvědomí, že film stál 70 milionů dolarů, tak ho musí zákonitě zajímat to, jak je možné, že vypadá tak lacině.

Hitman (2007)

Docela slušný a brutální film, který nedělá herní předloze ostudu.

Hlava rodiny (1991)

Roztomilá komedie o klasické rodině (tedy klasické v USA), kdy si otec nepřipustí, že by jeho děti mohly dospět a postarat se samy o sebe. Výtečná Diane Keaton si taktéž zaslouží chválu za své podání racionální matky a manželky. "Je to nádherné, ale všechno to změníme" - Martin Short je skvělý :D

Hledáme Ydol (2006)

Zábavná společensko-politická satira říznutá teenagerovskou komedií. A překvapivě to funguje a pobaví. Plno narážek a utahování si ze všeho možného nepobaví každého, ale mě docela slušně.

Hledání (2014) (seriál)

Autentický (nebo alespoň myslím, že autentický) pohled na život trojice gayů, kteří řeší obyčejné problémy. Není to vysloveně dynamická podívaná, nic není hnáno do extrémů, což mi vyhovuje. Dialogy jsou příjemně přirozené, stejně jako herecké výkony, celkově seriál působí až skoro polodokumentárním stylem. Zaskočilo mě sice pár velmi expresivních erotických scén, ale jinak jde o zajímavou a sugestivní sondu do života tří homosexuálních kamarádů.