Final Fantasy: Esence života (2001)

Vizuálně a emocionálně překrásné dobrodružství, kterému odpustím spoustu klišé, protože díky svému technickému zpracování a citlivě načtrnutým postavám ve mně zanechalo stopy na velmi dlouhou dobu.

Incident (2002)

Incident ve mně mírně evokuje Volný pád, ale kráčí svou vlastní cestou. Má pár ne tak úplně uvěřitelných míst (nemyslím, že většina právníků by se rozhodla pomoci někomu, s kým vede celodenní boj poté, co uvidí jeho exmanželku s dvěma malými syny), ale jinak jde o zajímavé drama, které si vystačí s minimalistickými prostředky a silným herectvím.

Jestřábí žena (1985)

Éterická Michelle Pfeiffer exceluje v netradičním fantasy filmu, ve kterém je romantika ohraničena dnem a nocí. Mystický příběh plný lidských citů i nenaplněné lásky.

Drtivý dopad (1998)

Katastrofický film, který si dokáže pohrát s emocemi tak akorát. Minimum sentimentality, lidskost a příjemné herecké výkony, právě díky tomu pro mě vítězí Drtivý dopad nad konkurenty.

Strážci Dračí brány (2006)

Možná bych se pozastavoval nad tím, že hlavní postavy likvidují protivníky po desítkách, možná bych se pozastavoval nad tím, že vyskočí 10x výše než zvládne průměrný jedinec, jenže nevidím důvod. Realita není to, co od podobného typu filmu čekám. Kromě toho, je zde naznačeno, že v příběhu figurují i magické síly, takže proč nepřijmout to, že se ústřední charaktery občas proběhnou po stěně. Obsazení je sympatické, vizuální stránka je skvělá, choreografie vynikající, takže klidně přehlédnu i ne tak úplně povedený děj.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Až nejsem žádný "Trekkie" a nesestavuji si doma phaser, tak mě Star Trek: Enterprise zaujal. Není tak uhlazený jako Next Generation, ale zajímavý rozhodně je. Obsazení je bezesporu charismatické, triky povedené... Ke chvále je toho mnohem více. Jednotlivé díly si sice nenahrávám, ale pokud je stihnu v TV, tak se rád podívám.

Okrsek 13 (2004)

Francouzská akční jízda, která je několikrát levnější a několikrát lepší než většina konkurence z americké produkce. Vynikající akrobatické kousky okořeněné o dunivý soundtrack, vcelku zajímavý příběh (na akční film) a příjemné herecké obsazení, jsem spokojen.

Zlaté dítě (1986)

Rapování za doprovodu posvátného mlýnku, zpěv v letadle Tibetských aerolinii, je tu plno momentů, které mě rozesmály. Někdy není přítomný humor až tak povedený, ale veskrze jde o povedenou fantasy komedii, kterou si nikdy nenechám ujít.

Pád do tmy (2005)

Ještě před samotným sledováním filmu jsem byl varován, že budu mít takový strach, že se nepůjdu ani vyčůrat. Je pravda, že jsem se nakonec tolik nebál, ale, že bych byl úplně klidný, to rozhodně ne. Atmosféra je opravdu výtečná a finále dechberoucí. Jde o skvělý horor, který si vystačí i s nepříliš známými jmény hlavních představitel a minimem digitálních triků.

Street Fighter II (1994)

Animovaná verze legendární počítačové hry dopadla skvěle. Akční scény jsou rozpohybovány výtečně, hudba je strhující a navíc se sem podařilo vměstnat velké množství postav. Jen je škoda, že na některé nezbude moc času.