Velkej biják (2007)

Zasmál jsem se tak dvakrát a to jsem člověk, kterého pobaví skoro všechno. Velkej biják mě opravdu nechytl. Možná pár momentů má něco do sebe (hlavně ty, které si utahují z celebrit), ale i když obvykle jsem hodně tolerantní, tak víc než jednu hvězdičku si ode mě Epic Movie nevyslouží. No, alespoň, že Paris Hilton dostala co proto :D

Beethoven 3 (2000)

Jediné, co evokuje minulé díly je pes a jméno filmu. Roztomilost i vtipné scénky už se ani nesnažte hledat.

Nekonečný příběh 3 (1994)

Z úcty především k prvnímu dílu této série by měl být Nekonečný příběh 3 vymazán z povrchu zemského. Tohle je špatné i jako béčkový no spíše céčkový televizní film na nedělní odpoledne. Obvykle nejsem tak tvrdý, ale tohle je vážně trošku moc.

Disaster Movie (2008) odpad!

Vím, že se nemají hodnotit filmy, které se nedokoukají do konce, ale tohle opravdu nešlo. Masochismus není má úchylka a od parodie očekávám, že mě rozesměje, takže když jsem se do poloviny filmu ani neusmál, vzdal jsem to.

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Nejsem sice fanatickým odpůrcem novodobých sérií Star Trek jako někteří zdejší jedinci, ale musím přiznat, že Strange New Worlds ve mně nejvíce probudily nostalgické pocity (pokud tedy pominu třetí řadu Picarda) právě díky tomu, že se nesnaží o bolestivou modernizaci, ale přebírají to, co jsem na původních seriálech měl tak rád.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Překvapilo mě, jak dobře fungovala dějová linka o ztrátě milovaných. Nešlo o laciné ždímání emocí, ale o uctivé rozloučení s T'Challou/Chadwickem Bosemanem. Vlastně druhý Black Panther funguje lépe ve chvílích, kdy jde spíše o komorní drama, zatímco dějová linka o geopolitických pletichách a tom, jaké místo má Wakanda ve světě nedržela úplně pohromadě. Plus akční scény nebyly špatné (byť triky občas haprovaly), ale chyběl mi nějaký větší dechberoucí moment. A Namor potěšil.

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Některé zápletky působí mírně recyklovaně, ale stále se skvěle bavím. Postavy prochází vývojem, nepřešlapují na místě, humor je zábavnější než kdykoliv předtím, vracejí se další postavy z filmů a akce je stylová, ale ne přehnaně vyumělkovaná. Jen tak dál. Cobra Kai je příkladem toho, že s přibývajícími řadami nemusí kvalita zákonitě klesat.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Hravá "feel good" podívaná, která se samozřejmě nevyhýbá klišé, ale díky všudypřítomné veselosti a obsazení v čele s Ryanem (plus dojde na několik bezva cameo rolí) to filmu rádi odpustíte.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Klasická mozaika různých osudů obohacená o jedno velké překvapení. Námět není vysloveně originální, ale díky dobře napsaným a zahraným postavám a civilnějšímu pojetí, je to podívaná, která pohladí po duši. A když něco takového říká někdo tak sarkastický, jako jsem já, tak už to něco znamená.

Policie Chicago (2014) (seriál)

Zápletky jsou sice okoukané, Hank je na můj vkus moc heroizovaný, měl zůstat čistokrevným grázlem, ale jinak slušná kriminálka s bezva atmosférou a fajn obsazením. 7/10

Časové pásmo bylo změněno