Halo (2022) (seriál)

5/10. Tak prvně nikdy jsem to nehrál a vůbec nevím, kde je jádro pudla téhle franžízy. Takže jsem k tomu přicházel zcela bez očekávání a s nadhledem a co jsem tedy dostal? Bohužel mírně nadprůměrné vojenské sci-fi se slušným obsazením a docela zajímavou hlavní linkou ale to je tak nějak všechno. Je to poměrně nudná a zbytečně natažená záležitost. Druhá série je vtip, který není vtipný.

Ztracené město (2022)

3,5/10. Co napsat? Poměrně záživná exotická dovolená, která pobaví ale ničím nevybočuje. Je to takové jalové jediné co vybočuje z řady je další fantastická mini role Brada Pitta. Sandra je furt sexy a Tatum dokáže ,,zahrát" dementa jako nikdo jiný. A Potter se opět snaží vymanit ze životní role ale furt nic. A to je vlastně vše.

Kancl (2005) (seriál)

9/10. Naprostá srdcovka s emocionálně uspokojivým koncem. I když objektivně musím uznat, že to má svoje slabá místa je to neuvěřitelně vtipné a každý kdo alespoň chvíli dělal v kanceláři bude mít takový ten pocit, že i když je to každou řadou ujetější tak mu je to tak nějak povědomé. Protože vztahy na pracovišti jsou naprosto uvěřitelné. Bohužel se produkci nepovedlo nikdy nahradit odchod Steve Carella. Další mínus pro mě byla postava Eda Helmse, která byla postupem času tak neuvěřitelně otravná až mě to začalo vytáčet

Uncharted (2022)

6/10. Čekal jsem průser a dostal jsem pěkně vypadající zájezd do exotiky se sympatickým Hollandem. Uncharted jsem hrál a pobavil jsem se ale nikdy jsem nebyl nějaký fanatický fanoušek. Já se bavil.

Moon Knight (2022) (seriál)

7/10. Zajímavé, zas o trošku něco jiného než cokoliv od Marvelu před tím, přesto to furt zůstává tak nějak stejné. Tady to z průseru tahá výborný Isaac a předposlední episoda, která je naprosto skvělá.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

7/10. Tak tohle se povedlo, Sam Raimi tuctovou Marvelovku pozvedá o třídu výš jen škoda toho poměrně prostého scénáře, který je zbytečně jednoduchý a plochý bez hloubky ( takže klasický marvel). Jen jsem od titulu s názvem Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství čekal něco bláznivějšího a zajímavějšího.

Westworld (2016) (seriál)

4/10. Hrozná nuda, materiál na dvouhodinový film rozmatlaný na 10 dílný seriál po hodině. Škoda, docela zajímavý námět a svět totálně utopený v příšerným scénáři s naprosto průhlednými cliffhangery. Druhou řadu už zkoušet nehodlám vážím si totiž svého času.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

9/10. Pokaždé, když si nějaký film začne hrát s časem je to tančení na ostří nože. Někdy je to docela příjemná zábava, někdy totální píčovina ale všechny filmy do jednoho tancují na tenké hranici mezi těmito eventualitami a mě s toho pokaždé bolí hlava.

Eternals (2021)

5/10. Asi nejvíce roztěkaný film od Marvelu ever. Ten film chce divákovi předvést tolik věcí, že vlastně dělá všechno jen na půl a v náznacích, protože na to logicky nemá čas. Jak chcete nacpat rodinou dynamiku a historii lidstva po dobu 7000 let + spoustu digi bordelu ( protože Marvel) do 157 minut a zůstat naprosto konzistentní to prostě nejde. Je tady obdivuhodná snaha nějakým způsobem emočně podkreslit každého z Eternals a jejich vzájemné vztahy aby jste ke každému z nich měli alespoň nějaký ten cit a chápali jejich rozhodnutí a pohnutky. Ale je to hrozně povrchové což je škoda protože ty postavy jsou rozhodně zajímavé. Stejně tak celá to mytologie okolo je další zajímavou vrstvou do Marvel Universa, která všemu dodává větší hloubku. Můj názor je že pokud měla vzniknou nějaká série na Disney+ tak to měly být právě Eternals aby se všemu dal větší prostor a hloubka což tenhle příběh prostě potřebuje. Celkově je to zajímavý pokus vybočit ze zajetých kolejí posledních let bohužel pouze jen pokus. Nejvíce iritující je snaha jsem rvát na sílu rádoby vtípky přičemž jsou vtipné a povedené asi tak dva a to jeden jsme viděli už v traileru ( ano koukám na tebe stole z Ikei). Také jsem já osobně více čekal od hudební složky filmu, která mě právě hodně zaujmula u prvního traileru a přesvědčila mě abych na tohle šel do kina. Opět bohužel ve výsledku oproti nedávné Duně doopravdy nic moc působivého.

Duna (2021)

10/10. Audiovizuální porno. Když jsem asi před 2 měsíci viděl trailer na tolik jsem byl zaujat, že jsem běžel do nejbližšího knihkupectví abych si to konečně přečetl. A popravdě kniha mě zas neoslovila tolik kolik jsem čekal. Stejně tak jsem viděl Lynchovu verzi, která mi vždy přišla docela zábavná ale nikdy ve mně nevyvolala nějaký velký zájem o svět pana Herberta. Takže jsem šel do kina spíše s obavami než s očekáváním. Jak já miluji ten pocit, když mě v kině něco totálně rozebere a donutí civět na plátno s otevřenou pusou. Nádherná hudba s dech beroucí kamerou o naplnění jednoho starého proroctví. Denis Villeneuve mi opět po Blade Runnerovi 2049 a Sicario připomíná abych ho už znovu nepodceňoval.