Pravda o přistání na Měsíci (2003) (TV film)

Řekl bych trošku jednostranně pojatý dokument, ale na druhou stranu podávající vcelku přesvědčivé důkazy... ale nazvat astronauty "klauny", to mi od toho skeptika přišlo trošku moc...

Avengers (2012)

DC Comics měli svého nejlepšího záporňáka (vlastně dva) a teď už i Marvel. Loki sice nedostal tolik prostoru se projevit, ale těch pár výstupů bylo grandiózních. A to platí o všech ostatních postavách. Každá zde má svoje skvělé okamžiky - Stark hláškuje, Hulk ničí, Thor hází kladivem, Hawkey předvádí lučištnické umění, Black Widow kroutí zadkem a Kapitán Amerika dokazuje, že chápe novodobé narážky. Akce výtečná, vtípky se brzy stanou legendou a dialogy? To je kapitola sama o sobě... jedním slovem - naprosto dokonale skvělé! :) Edit: I na podruhé sjupr.

Chata v horách (2012)

Čekal jsem všecko možné, ale takovouhle šílenost vážně ne. Joss Whedon opět popustil uzdu fantazie a vymyslel smíšeninu Evil Deadu s Kostkou a bohové ví čím ještě. A jak je napsáno výše v popisku "Ale bude to sranda. Aj krvavá a strašidelná, ale predovšetkým zábavná", tak musím říct, že popisek skutečně nelhal.

Bitevní loď (2012)

Akční zábavná jednohubka, na kterou by bylo škoda se nepodívat. Navíc Liam Neeson září i v těch pár momentech, ve kterých se ukázal (hlavně na konci). P.S.: Emzáci v brnění, které jsem měl na sobě v Mass Effectu potěšili oko sci-fi magora :D

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Nemůžu si pomoct (Star Trek mám v celku i rád), ale tohle mi přišlo jako blbost... Možná je to tím, že jsem viděl max. 10 dílů, ale vydržet ty všudypřítomné nelogičnosti, které vážně ani při přivření obou očí a dekalibraci vjemových senzorů, se skutečně nedalo... A ještě poznámka ke ST universu - vážně nechápu, proč zde téměř každá rasa vypadá jako člověk s jediným rozdílem a to tím, že jim něco připlácnou nebo přimalujou na ksicht? Ve všech ostatních sci-fi tohle není až tak patrné (Star wars, Farscape, ve Stargate je to vysvětleno proč, Mass Effect, Babylon 5 jakž takž), tak proč tady je?

Hunger Games (2012)

Je znát, že je to adaptace knihy a to hlavně díky vedlejším motivům, které zůstaly nedořešeny a nedovysvětleny (že by v dalších dílech?). Atmosféra první půlhodiny byla skutečně skvělá (nevím proč, ale trošku mi připomínala kombinaci Stalkera a Half-life 2), ale když přišlo na Hry, tak jsem byl mírně zklamán - polovina Vyvolených se zmasakrovala hned na začátku a ten zbytek umíral povětšinou mimo záběry za zvuků ohlašovacího kanónu. Né že bych se nějak vyžíval v masakrování dětí, ale podle mě je to přece jeden z hlavních smyslů filmu, takže takhle se tomu vyhnout je podle mě trestuhodné... i když zde to bylo zřejmě dáno přístupností no... Ale celkově vzato film špatně hodnotit nemůžu, protože jsem se u něj nenudil, objevilo se pár zajímavých nápadů a Howardova hudba k filmu sedla jak luk do Katnissiny ruky.

Ze Země na Měsíc (1998) (seriál)

Povinost pro lidi, kteří se alespoň trošku zajímají o vesmír. Seriál nabídne jak pohled na cesty na Měsíc ze strany astronautů, tak ze strany geologů, vědců, inženýrů, novinářů a dokonce i manželek. A i přesto, že se jednotlivé zápletky zaměřené na určitá odvětví letů do vesmíru mohou zdáti nudné, opak je pravdou. Epizoda věnující se výrobě LEMu ve firmě Grumman byla popravdě nejlepší a to i přesto, že se zabývala téměř pouze výrobou modulu. Opravdu každá epizoda měla svoje kouzlo a nutila k dojetí, úžasu či vzdání úcty lidem, kteří dokázali letět na Měsíc (a nejen jim - i ty manželky to neměly lehké). Úžasné záběry vesmíru a Měsíce jsou navíc podpořeny geniální hudbou: http://www.youtube.com/watch?v=CYJ5doz1ZVQ