The Maker (2011)

Výborný nápad se skvěle zvolenou hudbou. Tleskám.

21 gramů (2003)

...aneb jak to dopadá, když se ve střižně popletou scény. Film svým trošku připomíná Nolanovo Memento, akorát že nejenže tady děj nejde pozpátku ani popředu, on si totiž jde všelijak. A prvních dvacet minut jsem tak měl nutkání film vypnout s tím, že se tam nic neděje a že nic nedává smysl. Pak ale začlo a já jsem rád, že jsem to nevypl. Silný děj, ponurá atmosféra a skvělé herecké výkony - hlavně Naomi ukázala, co v ní je.

Poslední skaut (1991)

Dialogy, dialogy a zase dialogy. Film založený hlavně na nich a hlavně tím boduje.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Tak to jsem opět nepochopil... film má v sobě jistě bezpočet skrytých poselství, která se mi ale nepodařilo odhalit a tak mohu hodnotit pouze laický dojem. V určitých chvílích to připomíná Aronofského Fontánu, kterou se snaží dohnat velmi pěknou hudbou a přímo hypnotizujícími záběry. Bohužel tyto dva aspekty nestačí na dobré hodnocení a místy nudné úseky také nedělají dobrý dojem. Všehovšudy čtyři horší hvězdy. P.S.: že by se rodil nový Aronofský? :)

Kravaťáci (2011) (seriál)

Naprostá dokonalost. Ať už se jedná o propracovanost a psychiku postav (což jsem naposled viděl možná tak v BSG nebo Spartakovi?), skvělé vtípky a odkazy na jiná díla, zábavné dialogy a hlavně postavy, postavy a postavy! Ať už je tam zrovna nějaký sympaťák, chytrák, slizoun, vlez prdelka... vždycky tu postavu budete mít rádi a nebude vás tam štvát. A že občas ani nechápu, jak ten případ vyřešili? Co na tom záleží. Edit: S přibývajícími sériemi však ubyly jednotlivé případy a přidal se důraz na navazující příběh a osudy postav. Žel bohům už to pak po čase začalo působit zmateně, nereálně a zkrátka už dost překombinovaně. Finále páté řady byl ovšem skvost.

Entropy (2008)

Zajímavý kraťas s jednoduchou za to kouzelnou hudbou.

Země bez zákona (2012)

Spousta filmů je tu až moc nadhodnocených... tento je naopak podhodnocený (ano, zasloužil by přes 90%!). Ve filmu je spousta silných scén, které zůstanou v paměti dlouho po skončení filmu a že si budete přát, aby tenhle film neskončil.

Diablo 3: Wrath (2012)

Diablo 3 - anime, Dead Space - anime, Dragon Age - anime, Dantovské peklo - anime, Mass Effect - anime, anime, anime, anime, anime... ptám se proč? Blizzardi mají skvělá videa, Bioware taktéž, tak proč proboha nechaj dělat filmy podle svých her formou anime? Stačí se podívat na Dragon Age film, který je počítačově animován a styl anime je zde znát jenom trošku a jak dobrý film to je... tak proč? Určitě nejsem jediný, kdo by rád viděl například Starcraft film v kvalitě Blizzardích renderovaných videí... Teď něco k tomu filmu - dobrá jednohubka z Diablo světa, ale chtěl by to něco delšího :)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Je to vskutku překvapující a sám jsem tomu nevěřil, ale film si zachovává kvalitu seriálu a navíc přidává postavu zaprdlého trenéra. A hlavně - konečně po dlouhé době český film ve kterém jsou herecké výkony všech herců na úrovni a jejich postavy jim skutečně věříte. A šílený exot a idiot Ondřej Vetchý ala Jijka? Zasloužil by ocenění za to, co tam předváděl.

Sněhurka a lovec (2012)

Možná jsem čekal něco trošku epičtějšího... Ale netušil jsem, že někdy něco takového řeknu, ale na tomhle filmu byla nejlepší Charlize Theron jako zlá histerická uječená a zároveň ušeptaná královna. Postavy Sněhury a Lovce nějak moc nenadchli... skoro se tvářili, jako by to byly postavy vedlejší. Kdo však nadchnul bylo komando trpaslíků, kteří kdyby dostali více prostoru, mohli by být nejlepší nelidští hláškaři vůbec ( "Hovno! A vypadá jako moje" ). Jsem zvědav, jestli je trpaslíci z Hobita překonají.