Expozitura (2009) (seriál)

Jeden z nejlepší českých kriminálních seriálů. Dokoukala jsem do konce bez vynechání jediného dílu, i když ten poslední je dosti roztažený a ukecaný. Herecké výkony všech jsou velmi slušné a protože to tady většina lidí nespravedlivě shazuje, tak dávám plný počet

Je to jen vítr (2012)

Jestě dnes se mi o tom zdá (viděno v Karlových Varech). Naprosto pohlcující...

Austrálie (2008)

Je to hrozně sladká karamelka, kterou jsem už mlsali několikrát a které nejvíce škodí 2 VRCHOLY. Po tom prvním v Darwinu by to klidně mohlo skončit, ale to by nebyl Baz Luhrman, rozmáchlý velikán, který to táhne ještě dál a navíc bychíom neviděli celou historii Austrálie. Jako většina filmů (což mi hrozně vadí) se v půlce zlomí a pak už zůstává na stejné úrovni. Ale kvůli atmosféře krajiny mých příbuzných, míchanici filmů, která překvapivě drží dohromady jako ztuhlý karamel (ale pozor na horké australské slunce) a hlavně díky tomu krásnýmu míšenci Nullahovi (hned bych si ho taky vzala domů) dávám toto hodnocení.

Poslední soud (1961)

Vtipné, neobvyklé, nadčasové a velmi aktuální (rok 2012). Prostě De Sica, jak má být!

Temné stíny (2012)

Z velkého očekávání toho moc nezbylo - ale probereme si nejprve co bylo zajímavé. Určitě skvělé herecké výkony s čele s překvapivě blonďatou a zápornou Evou Green, nasledovanou ksichtící se Chloe Grace Moretz, která má výborný akcent. Johnny Depp by toho mohl předvést více, stejně jako Helena Bonham Carter (sem se hodí, ale do každého filmu by ji její muž režisér tlačit nemusel...). Hudba dosti nepůvodní, dobová, ale vkusná. Avšak téma, ve kterém jsem čekala, že se pan Burton vyřádí. Co se děje? Dosti ráda bych shlédla původní seriál, jakoukoliv verzi, protože mi připadá, že pan Burton stárné - tohle mohlo být hodně bláznivé a hodně dobré - množství divných střihů typu odchodu otce nejmladšího člena rodiny nebo nevyřčený vztah psychiatričky a Barnabáše či celkový konce mi připadají zvláštní. Co dál? Chtělo by to druhý díl nebo zase nějakou loutkovou animaci

Ples upírů (1967)

Pořád mě to svádí přirovnávat to k Mladému Frankensteinovi, ale i tak je to dosti zajímavé, i když to občas ztrácí dech.

Na východ od ráje (1955)

Fakt nevím, co se Vám všem tady na to líbí - asi neznáte předlohu. Film si vybral jen asi dvě kapitoly z mnohovrstevnaté knihy a života rodiny Trusků a k tomu ještě ty skoro nezajímavé. Není vůbec vysvětleno, jak to bylo s matkou dvojčat, naprosto chybí postava čínského sluhy a dobrotivého sedláka. James Dean docela dobrý, ale jinak hrůza, film bez konce a bez zajímavých zvratů a okamžiků. Nejhorší adaptace knihy, jakou jsem viděla - a to jsem knihu četla před shlédnutím filmu!

Fontána (2006)

Naprosto nehodnotitelné počtem hvězd, určité spleteniny mi přišli dosti nejasné (hlavně záběry ze Španělska) a časté opakování záběrů mi vadilo. Hudba je skvělá a herecké výkony rovněž, avšak věčný život v jedné podobně skutečně neexistuje - ať děláme co děláme :-S

Říše slunce (1987)

Je to dosti divné, ukecaný a někdy nezrozumitelné - je ten malej Bejk docela ujde

Mikulášovy patálie (2009)

Dost divná práce střihače - proč některé věci jako např. dopsání písemného trestu školníkem tak divně useknul? Nebo jak dopadla večer zaměstnavatelů Mikulášova otce? Celkově jsou tam dosti nesmysly, ale ten kluk je takový hezký paňáček a celkově to hezky působí, což je víc než průměr. Ale některé věci asi nepochopím, když nejsem Francouzka