Zataženo, občas trakaře (2009)

Další v řadě nadhodnocených ničím nezajímavých animáků, které Amerika poslední roky produkuje po desítkách. Nuda k uzívání. Není tu jediná postavička, která by vybočovala ze zažitých stereotypů, jediný zvrat, který byste jinde neviděli. Animace nevýrazná, snaha o vtip většinou za pomocí šílených gest a přepálených pohybů. To mi řekněte, z čeho tohle nasbíralo červená procenta? // 40% // Edit: Tak jo, když jsem se zpětně zamyslel, kameraman/doktor/teoretický fyzik/komediant/pilot byl fajn. Ale ten se podílel na tak mizivém procentu filmu, že mě to nedonutí jakkoliv hýbat s hodnocením.

Zkouška (2009)

1 místnost, 1 otázka, 8 lidí, 80 minut. Pravidla jsou vcelku jednoduchá a dokud se úchazeči o práci chovají racionálně, dokáží vás spolehlivě udržet v němém očekávání dalších událostí. To ale trvá pouze do určité doby. Pak, během několika málo minut se vše neuvěřitelně vyhrotí a všem jakoby najednou přeskočilo. V okamžiku lidé ztrácí všechny zábrany a pak už se jen každý zaškatulkuje do přidělené role a vy zjistíte, že ona zkouška není tak moc promyšlená, jak se zpočátku tvářila. Některé události jsou přítomné pouze za účelem toho, aby mohly být vytáhnuty ve flashbackovým závěru. Vzhledem k tomu, kolik věcí se mohlo stát uplně jinak, to pak ale nepůsobí geniálně, spíše vykonstruovaně. // 60%

Zombieland (2009)

Nikdy nebylo zabíjení zombíků tak zábavné! Dlouho jsem nezavadil o komedii, kde bych se smál od začátku až do konce. Tady jsem jí konečně dostal. Drsňácký, hláškující Harrelson, pravidla, dvojice nevěřícných sester, Murray, buchtička, tento film toho má tolik, že sepsání toho všeho by trvalo déle než shlédnutí filmu samotného. Konečně někdo zase pochopil, že je lepší udělat 80timinutový nářez, než se snažit do toho narvat kde co a nápálit to na dvě hodiny. Děkuji, děkuji // 90%

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Zpočátku jsem si říkal, že průměrnej sitcom s průměrnými herci a hláškami na zabití dvacetiminutovky, ale se zvyšováním tendencí pustit po skončení jednoho dílu hned další se z toho stala lehká závislost. Čím víc toho máte nakoukáno, tím víc se budete bavit, protože tohle je pokladnice filmových a jiných popkulturních odkazů. Dvojka Abed a Troy je božská a jejich originální nápady povětšinou těsně před závěrečnými titulky mě posílaly do kolen. Pierce jako vrah všech konvencí a konverzačních tabu, Jeff s Brittou pro ironii a nějaké to zamilované jiskření a Annie tam je hádám proto, aby naše skupina měla vůbec nějaké to nevinné svědomí. Shirley mi přijde trošičku do počtu, ale naštěstí až na všudypřítomné "It's nice" nedostává moc prostoru. Myslím, že jsem našel další seriálovou stálici. // Nejoblíbenější postava: Abed // Nejoblibenější díl: Contemporary American Poultry (Mafiánský) // 1.serie: 85% // 2.serie: 75% // 3. serie: 80% // 4. serie: 75% // 5.serie: 70% // 6.serie: 75%

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Nemilosrdně umluven čtyřletou neteří pouštím náhodný díl Tinker Bell. A ještě s dabingem. Přestože byl můj přístup skrz na skrz skeptický, jsem nakonec příjemně překvapen. Po trochu pomalejším začátku, kdy jsem škodolibě čekal, až se něco pokazí, to začne svížně odsýpat. Dobrodružná stránka je opravdu dobrodružná a překvapivě občas i překvapivá. Sem tam problikne dobrý vtípek. Nikdo nemůže přehlédnout, že to je hlavně pro holky, roztomilostí se tu sype více než kouzelným prachem, ale ani já jsem se rozhodně nenudil. Musím pochválit i výborný soundtrack a tím nemyslím typické Disneyho zpívánky. Pokud jste v podobné pozici jako já, nebraňte se příliš Zvonilce, dá se to v pohodě přežit a hrozí, že se budete dokonce slušně bavit. // 70%

Appaloosa (2008)

Vcelku zajímavý western se spoustou dobrých nápadů. Bohužel celý zážítek kazí postava Renée Zellweger. Kdykoliv se objeví na plátně, můžete vzít jed na to, že vás čeká další nudná scéna. Ta ženská není ani hezká, ani vtipná, ani nijak důležitá pro děj. Je jednoduše k ničemu a celý film akorát zbytečně protahuje. Kdyby ji vyškrtli, mohl z toho vzniknout opravdu pěkný western, protože duo Harris&Mortensen a i Irons fungují výborně. 65%

Bláznivá holka (2008)

Věřím, že kdyby divák netušil, že jde o remake a hlavně kdyby neviděl originál, bylo by hodnocení uplně jinačí. Bohužel i já jsem byl ovlivněn tím, že jsem shlédnul nejprve korejskou verzi. Přecejenom vždy, když se díváte na napodobeninu, přijde vám nevýrazná, nedotažená, prázdná. Jednotlivé maličkosti a scény, které dělaly My Sassy Girl tak vyjímečnou, jste už jednou vyděli a tudíž vás podruhé zákonitě nepřekvapí a neokouzlí. Ve výsledku mi pak film přišel víceméně zbytečný. // 60%

Bláznovství (2008)

Lehká sonda do životních situací, které si asi zažije nejeden z nás. Děj se pomalu vlače a hlavní teenagerovský hrdina je dost prkenný, ale vše vynahrazuje nekonvenční cvokař Jeff v podání Kingsleyho. Některé momenty a hlášky jsou opravdu geniální(hospa, pláž, rodinná večeře). Dokážu se představit, že tomuto filmu dávám znuděné dvě a stejně tak bych se nedivil, kdybych mu napálil ohromených pět. Cítil jsem se jako na houpačce. Celkově střízlivých Kingsleyho zasloužených 70%.

Divoška (2008)

U většiny teen komedii se najde něco, nad čím se upřímně zasměju. Je to pro mě obvykle odreagovačka, u které vypnu mozek a ať je sebehloupější, vždycky mi rychle uteče a já si tak skvěle odpočnu. Tenhle snímek nesplňoval ani jednu z výše uvedených věcí. Byla to nuda.

František je děvkař (2008)

Zbytečný film s více či méně chatrnými hereckými výkony. Komedie bez jediného lepšího vtipu. Výsek z existence patetického chudáka, který neví co ze životem. Nenapadá mě postava, scéna či myšlenka, kvůli které by stálo za to tento snímek vidět a už vůbec nemám páru, co někoho vedlo k tomu, něco takového natočit. // 10%