Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Tatatatata. Nohy, ruce, hlavy, všechno lítá po okolí. Adrenalin servírován po kbelíkách. 75%

RocknRolla (2008)

Konečně Ritchie, jakého všichni znají a jakého mají rádi. Není v takové formě jako při Lock,Stock and Two Smoking barrels a Snatch, ale je to on. A to znamená spoustu různorodých charakterů, absurdních situací, situačního humoru a přestřelek. Ovšem u poslední zmíněné esence došlo k výraznému oslabení. Je to vidět na celém filmu, ale konkrétně(SPOILER!!!), když Archy přijde do domu, kde si ti dva Rusové hrajou s One-Two, všichni vědí k čemu se schyluje. A proto jsem byl pořádně dopálený, když to nakonec skončilo pouze střihem, záběrem na dveře a zvukem výstřelů. Malé děti na tento film stejně nikdo nepustí, tak proč takový podraz?

Sesterstvo putovních kalhot 2 (2008)

Se změnou režiséra přišlo alespoň částečné vystřízlivění a tak se při sledování pokračování sesterstva nebudete nevěřícně ošívat tak často jako u jedničky. Stále je to nablblá romantická komedie pro puberťáčky, ale už obsahuje nějakou tu reálnou upřímnost a celkovou lehkost. Minimálně jsem se tentokrát nemusel cítit nepatřičně, když jsem každých pět minut nevytahoval kapesníčky. I ta čtveřice mi přišla nějaká krásnější, jak vzhledově, tak i herecky. Myslím, že můžu s klidným srdcem říct, že to dalo fušku, ale jsme na koukatelném průměru. // 50%

Spirit (2008)

Velmi působivá vizuální stránka spolu s charismatickými herci dělá z tohoto snímku pastvu pro oči. Ty jsou ale asi jediným účastníkem, který si toto Millerovo dílko užije. Příběh až na pár celkem povedených vtípků nenabízí nic výraznějšího, herci se povětšinou se svými výkony taky nijak nepřetrhnou a na první pohled příjemná 108minutová stopáž se tak brzy začne zdát až příliš dlouhá. Jsou to hezké pohyblivé obrázky, ale bez dalších důležitých elementů brzy omrzí. 55%

Stmívání (2008)

Opravdu těžko hodnotit. Na jednu stranu tu máme kostrbaté dialogy, Pattisona, který jako upír sice na světě už nějaký ten pátek je, ale stále se nenaučil pořádně artikulovat a blekotající Stewart, která víceméně pořád omílá to samé dokola. Ovšem pokud se s touto(Mimochodem vzhledově opravdu dobře vypadající) dvojicí dokážete smířit, získáte film, který má takovou atmosféru, o jaké se spoustě jiných snímků může nechat jen zdát. Úchvatná příroda, citlivě vybraná hudba a celkově do šeda vykreslené prostředí této upírské romanci výborně sedlo. Také mě potěšil výběr vedlejších postav. Konkrétně z Dr. Carlisle Cullena sršel takový klid a charisma, že bych si dvakrát rozmyslel ho naštvat. A to vystupoval jako nejhodnější upír z rodinky. 70%

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Adekvátní nástupce Xeny a Herkula. Předvídatelný děj, nedotažená logika, nevěrohodné kostýmy, spousta krásných žen s hlubokými výstřihy, plné hrsti obyčejných řadových zlých vojáků házených pod meč hlavního hrdiny(Který se často chová jako idiot). Přesně jak se na teenagerovskou fantasy sluší a patří. Díky překrásné přírodě, vkusně vybrané hudbě a hezky využitým zpomalovačkám při soubojích se na to ale docela příjemně kouká. Taková odreagovačka na vypuštění páry, když není zrovna nic jiného po ruce. PS: Goodkinda jsem "naštěstí" nečetl. Věřím, že jeho čtenářští fanoušci musí být právem pořádně naštvaní. // Nejoblibenější postava: Darken Rahl // 60%

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008)

Výborný nápad rozmělněný do příliš dlouhé stopáže. V kraťasu obvykle sázíte na jednu myšlenku. Když ji ale omíláte neustále dokola, je to opravdu "Extremely slow and inefficient weapon". Mezi novodobými parodiemi ovšem stále silný nadprůměr. // 70%

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Při zmínce o jakékoliv upířině vždycky zbystřím. Když navíc jde o takovou, která není moc přístupná mladému publiku, má očekávání jdou ještě výš. Prolétl jsem celou první serií a můžu s klidným srdcem říct, že ona očekávání nebyla naplněna ani z poloviny. Celé fungování společnosti poté, co upíři vyšli "na světlo", mi přišlo dost nevěrohodné.(Dva roky po velkém odhalení nikdo stále neví, jak reagují na stříbro, česnek, náboženské symboly, protože si to "nechávají pro sebe"?). Hlavní postavy jsou jedna jako druhá. Pořád dokola jen šukají a pijou si navzájem krev. Jednu chvíli jsou rozhádaní do krve, aby za okamžik mohli být zase nejlepší přátelé. Názory ohledně absolutně čehokoliv mění s každým dílem. Vzhledem ke komentářům k dalším seriím, jejich shlédnutí radši ani nebudu riskovat. // Nejoblíbenější postava: Rene // 50%

Uchazeč (2008)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%

Velcí bratři (2008)

Takhle to opravdu vypadá na larpech?.o) Smál jsem se často a smál jsem se dost. Až mi bylo líto, že se postava Paul Rudda nakonec polepšila. Ty jeho cynické hlášky byly na filmu tím nejlepším. S.W.Scott zahrál svýho průměrnýho Stifflera a ani představitele dětí to nějak výrazně nekazili. Není tu nic moc, na co byste si po nějakém čase po zkouknutí vzpomněli, ale když už vám to běží před očima, běží to rychle a bez zbytečných záseků. 65%