Záložní plán (2010)

J.Lo. je opravdu mizerná herečka a O'Loughlin to také moc nevylepšil. Příběh je nudná báchorka o lidském strachu ze závazků a ta nechutná scéna s porodem se pravděpodobně stane častým navštěvníkem mých nočních můr. Abych to zkrátil, je to blbost, nekoukejte na to. Nesplní to vaše očekávání, jakkoliv jsou nízká. // 25%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po výborném pilotu přichází sprcha, zombici jsou odsunuti na druhou kolej a opět nastupuje klasické americké mezilidské drama skupinky lidí. Neuběhly ani další dva díly a už jsem měl ponorku jak hrom. S každým zakousnutím jakékoliv živoly mé vnitřní škodolibé já vesele zajásalo. Pokud vás nenaštvou postavičky samotné, tak spolehlivě nějaký z těch mnoha logických kixů, kterých se scénáristi dopustili. Hlavně že tu má každý nějaký svůj psychický komplex, který může vyústit v melodramatickou scénu, kdykoliv je to potřeba. // Nejoblíbenější postava: Průměrný zombie // 45%

Absolventka (2009)

Snad jen ty zářivě modré oči. Jiný důvod pro shlédnutí téhle tuctovky mě nenapadá. Nenechte se oblbnout názvem. Celé hledání práce je povrchně shrnuto v pár nezajímavých pohovorech a několika telefonátech. Celkově je to po xté omletá romantická zápletka o klukovi zabouchnutém do své nejlepší kamarádky. Ta si jeho důležitost samozřejmě neuvědomí, dokud ho neztratí. Nic nového ani zajímavého. // 45%

Adam (2009)

O mnoho blíže k dramatu nežli k romantické a zejména komedii. Ze všech možných úhlu přiblíženo, kolik Adam ztrácí v porovnání s normálními lidmi, ale tak málo ukázáno z vlastností, kde má jednoznačně navrch. Nemohl jsem si pomoci, ale nutilo mě to vidět věci tak, jako je viděl otec Beth. Hugh Dancy je v roli jako doma a svým přirozeným výkonem mě bez problému dokázal vytáčet stále dokola tak, jak to asi obvykle reální aspikové svému okolí dělávají. Obrňte se trpělivostí. // 70%

Alice (2009) (seriál)

Vize Říše divů, jak z pokřivených myšlenek Neila Gaimana. A protože já jeho světy, postavy a příběhy, které žijí, rád, měl jsem rád i toto. Takováhla díla by totiž měla být oslavována. Spousta nápadů na každém rohu, každý předmět má najednou nový význam a pomocí všemožných interakcí a převrácených logických zákonů se to do sebe všechno snaží ze všech sil zapadnout. Podivný svět, podivnější postavičky a jejich ještě prapodivnější myšlení a vyjadřování. Životní priority přeházené a vyprahované do extrémů stejně jako můj chvalozpěv. Nebudu ale tedy zastírat, Alice má svoje díry převážně v hluchých zdlouhavých scénách a občas nevyvážených hereckých výkonech, ale vzhledem k raritnímu výskytu podobných klenotů jsem jí je bez jakýchkoliv rozpaků odpustil. // Nejoblíbenější postava: Hatter // 85%

Avatar (2009)

Souhlasím s tím, že to byly hezké obrázky. Až budu přemýšlet o změně spořiče nebo se budu chtít inspirovat při tvorbě grafického dema, určitě si na Avatar vzpomenu. Ale nejvýdělečnější film všech dob? Jak k tomuto Jake Sully došel, nad tím asi ještě nějaký ten pátek budu dumat. Lidskou rasu tu z nějakého důvodu zastupuje (a dokonce vede) úředníček jako vystřižený ze středního managementu průměrného Call Centra ve spolupráci se zeleným (bez)mozkem, jehož taktické manévry by neoslnily ani děcka na pískovišti. Na to, abyste všechno správně pochopili a mohli oficialně kopat za modrý team očividně stačí tři měsíce pobíhání po lese a střílení zvířátek. Pak už jen zbývá vzít pár šípů a vyrazit proti robotům a letadlům z budoucnosti. Protože na ně tahle výbava zřejmě stačí. Ne, omlouvám se, tohle je samozřejmě film hlavně o lásce k přírodě a o snaze žít v symbioze se vším okolo. Takže douchroupejte popkorn, dopijte colu a pošlete dárcovskou smsku do Afriky. A až sejmete novinami mouchu, tak se jí hlavně omluvte. // Viděno v HD 2D // 50%

Až tak moc tě nežere (2009)

Nemohl jsem se ubránit pocitu, že těch hvězdiček a jejich příběhů je na plátně až zbytečně moc. Vypadá to, jako kdyby se tu někdo kouknul na tucet romantických komedií a rozhodl se je i s hlavními představiteli narvat všechny do jedné. Ne že by mě něčí herectví vyloženě uráželo, to ne, spíš mě tu akorát nic neokouzlilo. A to by u romantické komedie asi mělo. 45%

Báječný svět shopaholiků (2009)

O nic lepší ale pozor, ani o nic horší než ostatní podobné romantické komedie. Překvapivě dost slušní herci ve vedlejších rolích a překvapivě ani nijak neiritující hlavní role. Isla Fisher je roztomilá, Hugh Dancy sympatický, oba jsou z toho filmového vztahu trošku překvapení, ale celkem jim to šlape. Minimálně jsem nemusel znuděně uprostřed filmu několikrát zastavovat a jít na chvíli dělat něco jiného, jako u mnoha jiných. // 50%

Bitch Slap (2009)

Byla to teda ultrahovadina, ale i při sebevětší snaze o objektivnost už níže s hodnocením jít nemohu. Poslední zhruba půlhodinu jsem se totiž nekontrolovaně řezal smíchy. Začátek je zbytečně roztahaná nuda, skládající se ze stupidních rozhovorů klábosících ženských nad lopatami uprostřed pouště, několika nadbytečných flashbacků plných otřesných efektů, prokládaná všudypřítomnými záběry na kozy, zadek a další důležité části těl hlavních představitelek(Toho si tu celkově užijete opravdu hodně). Jakmile se ale, jak už název napovídá, do sebe slečný pustí a vy přistoupíte na to absurdní pojetí tohoto snímku, je to jedná dlouhá fackovačka. Když sledujete, jak se dvě postřelené, ohořelé(Na těch správných místech že?), mokré(Co by to bylo za správný life/death akční nářez bez předchozí "pillow-fight" like scény s kbelíky vody.), od hlavy k patě zakrvácené a zabahněné slečny mlátí hlava nehlava(Jakože toho vydrží hodně) v rytmu opravdu pekelných nadávek, nezbývá vám nic moc jiného, než sedět s otevřenou pusou a vydávat ze sebe salvy smíchu. A když jsem se nad tím pak trochu zamyslel, ani ten příběh nebyl až tak slabý, rozhodně se nevymykal dnešnímu americkému standardu. V některých částech mi dokonce přišel i lehce nadprůměrný. A to je docela nebezpečná myšlenka, když si vezmeme, že děj, charaktery postav a zřejmě i dialogy byly cíleně tvořeny s lehkostí sobotního opilce. Co se týče těch tu tolik opěvovaných miniroliček, zejména Lawless a O'Connor by se daly využít i o dost lépe.// 60%

Castle na zabití (2009) (seriál)

Jako krimi moc nezaujme. Schéma je obvykle stejné. První podezřelý (nikdy vrah), Castle vytáhne nějaký info, druhý podezřelý(nikdy vrah), mimochodem je vám představena nějaká postava, která na první pohled vypadá nevinně, oddechová scéna, při který si to Castle (většinou přes nějakou alegorii s dcerou nebo matkou) nebo Backettová (většinou přes její špatný zážitek z minulosti)dá dohromady a nakonec se zjistí že ta na první pohled nevinná postava byla vrahem. Ovšem co zvyšuje zábavnost o 2 třídy výše je samotný Castle. Co slovo to hláška, přestřelky s Backettovou jsou nejlepší na celém serialu. Sem tam se dočkáme dobrého nadhozu i od Montgomeryho, Esposita nebo Ryana a občas zaperlí i matka Castla. Ve výsledku je to pro mě tedy spíše komedie na odreagování, než krimi a přesto, že to asi nebylo primárním cílem, tuto úlohu plní výborně. // Nejoblíbenější postava: Richard Castle // 1. serie: 80% // 2. serie: 80% // 3.serie: 60% // 4.serie: 70% // 5.serie: 70% // 6. serie: 60% // 7. serie: 60%