Taktici, večne živí (2015) (TV film)

Trošku zbytočný dokument, alebo povedzme že zbytočne dlhá stopáž. Taktici nepriniesli (nestihli) do slovenskej hudby nič prelomové. Okrem cca piatich songov, ktoré sa dodnes hrávajú v oldies rádiách. Nebudem klamať, jeden či dva songy mám vo svojom "všeobýmajúcom" playliste aj ja. Toľko k hudbe. Viac sa mohlo popracovať na živote po živote, teda po emigrácii, kde okrem už spomenutého frontmana a ešte jedneho člena sa nikto nedokázal hudbou živiť. Konieckoncov to bolo v dokumente povedané, že akonáhle sa po interview v americkej TV prestali vyjadrovať o živote v socializme tak prestali byť pre tamojšie kruhy zaujímaví. Skrátiť na polovicu a dať viac priestoru technikáliám či už okolo emigrácie ale hlavne o začiatkoch za hranicami by dokumentu pomohlo.

Muži, ženy a děti (2014)

Tento film by sa mohol volať "Na čom záleží", pretože idey a hodnoty v ňom obsiahnuté sú platné pre akúkoľvek spoločnosť - nielen pre tú našu facebookovskú A želal by som si, aby takýchto filmov, bolo viacej. 90%

Tajné životy (2014) (seriál)

po dvoch častiach: zatial lepší priemer

Veronica Marsová (2014)

„A long time ago, we used to be friends...“ Kedysi dávno sme boli priatelia. Pamätáš? Patrila si medzi školskú smotánku až do momentu, kedy ti zabili najlepšiu priateľku Lilly. Po tom, čo z jej smrti obvinil tvoj otec - šerif jej vlastného otca a najmocnejšieho muža v celom slnečnom Neptune. Vtedy sa všetko zmenilo. Už si viac nešla na zápas neptúnskych Žralokov ako roztlieskavačka, decká z high society ťa už nebrali za seberovnú, vykašlal sa na teba aj Duncan – tvoj frajer a brat tvojej najlepšej kamarátky. Ničomu nepomohlo ani obdobie po Lilliinej smrti, keď si sa opúšťala... no a ten osudný večierok, na ktorom si prišla o panenstvo ani spomínať nebudem. Tvojmu tatkovi zobrali šerifskú hviezdu a dal sa na dráhu súkromného detektíva. A ty, Veronica, si mu pomáhala. „Je to len zdvíhanie telefónov a vybavovanie papierov...“ spomínam, ako by to bolo včera, keď si mi to vysvetľovala. Našla si si nových kamarátov, ktorých si z času na čas pekne využila, však samozrejme len pre dobro veci a vyriešenie tvojho prípadu. A potom prišiel Logana po ňom ďalší a ty si rástla, vzťahy v Neptune sa menili, až si sa rozhodla odísť na vysokú. Hovorí sa, že dva krát do tej istej rieky nevstúpiš a ty si to aj chcela dodržať. Dlhých desať rokov si sa tomu „úžasnému“ mestu na pobreží vyhýbala. Mala si za sebou prestížne právnické školy a vstupenku do sveta v podobe ponuky lukratívnej práce v prestížnej newyorskej právnickej firme. Potom sa to však stalo. Bulvár žije večne a jeho obete sú celebrity, hviezdy a hviezdičky. A jednou z nich aj tvoja bývalá spolužiačka a popová hviezdička Bonnie DeVille, ktorú práve zavraždili. Z tohto nechutného činu obvinili jej terajšieho priateľa, tvojho ex – Logana Echollsa. A ty Veronika sa tak vraciaš po dlhých rokoch do Neptune, aby si aj keď nechceš vstúpila do tej istej rieky a mňa to veľmi potešilo! Dospelých, Kickstarterovských a hlavne nostalgických 70%

Celnice (2013) (pořad)

Áno, ale bez Banášovej.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Už som takmer zabudol prečo som prestal pozerať novodobé akčňáky. Nebyť Braňa Willisa, tak by som to ani nedopozeral. 50% len kvôli, ešte stále vtipnému dôchodcovi, Johnovi McClaneovi. Bez neho by to bojovalo o odpad.

Život Adèle (2013)

Vraví sa: Láska je kurva Tu to máte natiahnuté na tri hodiny a poprešpikované scénami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani John Root so svojím Explicite-art. Vlastne tento film je celý taký explicite art. Teda že je to Art si myslia tí, ktorí ho ovenčili oceneniami. Ja si nemyslím nič, ale aj tak hodnotím, lebo som zakomplexovaný lúzer, ktorý by tam všetkým rozmlátil papule pri tom, ako sa tam na tej záhradnej oslave bavia o filozofii... ale inak pohoda-jahoda. Dalo sa to aj kratšie, dalo sa to možno aj softovejšie, ale napriek tomu (teda až na záver) je to premyslené, komplexné a hlavne nech hodí kameňom ten, kto si to nepozrie len kvôli tomu, že sú tam NAHÉ ŽENY!!! 70%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Mohol by som napísať že slabšie ako jednotka no napíšem len že je to iné ako jednotka (aby som obhájil moje hodnotenie). Takže viac komédie, viac dôchodcov, prijateľná stopáž a tie ďalšie veci ako Chucková zblúdená guľka či Arnoldova topánka značky Smart :)) 68,5% ale 4*

Haló (2012) (pořad)

Iba za Hessa Jašteráka !!!