Poslední pevnost (2001)

Nechci nikomu sahat do svědomí, ale zase tak úplně špatný film to není. Rozhodně ne odpad. Redford v roli ideálního generála působí až trošku komicky, takže ti, kteří nesnáší americký patriotismus mohou na věc pohlížet jako na parodii.

Ospalá díra (1999)

Po všech těch oslavách a pění chvály na tento "historický horror" jsem byl histericky zklamán. Podivná fantasmagorie, kdy se veškeré kouzlo a tajemno vytratilo se zjištěním, že ty bludy o čarodějnicích a bezhlavých jezdcích jsou myšleny naprosto vážně. Tak tedy ne, vážně tomu nevěřím.

Král a žena (1967) (TV film)

Milé, poetické, poučné. Každý používá své "zbraně" a Kateřina (vzhledem ke své kráse) vítězí.

Želary (2003)

Některé jednotlivé scény jsou mimořádně působivé, jako celek je to však slepenec podivné poetiky ala "Mrazík".

Willow (1988)

Pár dobrých vtipů a nápadů (hlavně ve vesnici trpaslíků) a neustálé žvatlání, pitvoření, oxidování mrňavých trpaslíků. Hezká noční můra.

Pobřeží moskytů (1986)

Tak především výborná komedie. Allie (Indiana Jones) ať dělá co dělá, je prostě vtipný. Pak taky ekologická a společenská kritika, bez mentorování. Náboženská kritika, s mentorováním. Škoda že nikdo nenatočil další 3 díly.

Bolest bez příčiny (2009)

Mark je sobeček, který má na vrcholu žebříčku sám sebe, svůj (cyklo) výkon, užívání si přírody, ženských a po zapůjčení také své dcery. Po nehodě musí své hodnoty přehodnotit, utlumit svou aroganci a sobectví, stát se někým trošku jiným. Celkově je to příběhové klišé, naštěstí hezky natočené a "zachráněné" Tilem Schweigerem.

A Fistful of Fingers (1995)

Konečně někdo udělal realistický western! Ony ty kolty nebyly zas až tak proklatě nízko, jak nám ukazují ty k smrti vážné legendy o pistolnících.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Supertrapná kompozice vycentrovaná obvykle na střed záběru či na zlatý řez, vhodná zejména pro tak trochu zvláštní diváky. Sice jsem taky vychodil zvláštní školu, ale tahle laťka byla zvednuta příliš vysoko i na mě.