Méďa 2 (2015)

Medvěd je nesympatický a celý film se tváří, jako by místo medvěda byl normální člověk. Takže ve chvílích, kdy jsem to bral čistě symbolicky (medvídek je prostě nějaký roztomilý zpustlík) tak to bylo fajn. Ale jakmile začali řešit dárcovství spermatu, protože medvídek přece nemá čuráka, začal jsem myslet na tu jeho blondýnku, které to vůbec nevadí, mít manžela čuráka bez čuráka, a vůbec všechny lidi okolo, co jakoby nevidí, že je to mluvící medvídek, atd. Samozřejmě, kdo hulí a je sprostej, tak je kool.

Zorro mstitel (1940)

Milý film, jehož kouzlo spočívá především v jeho stáří.

Co jsme komu udělali? (2014)

Dobré vtipy a narážky na současné sociální problémy jsou nemilosrdně utopeny přeťáplou snahou udělat ze všeho frašku. Trochu se to tluče, ten oduševnělý humor a trapné vtípky pro odrostlé děti. Příběh nepřekvapí a závěr všichni tuší předem.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Je to dobré. Černý humor se pomalinku vytrácí, až je z toho mrazivé psychodrama.

Chappie (2015)

Zajímavý příběh s puncem neoriginality, s pečlivě zpracovanými detaily. Obsadit do role padouchů známé a vtipné exoty z youtube je rozhodně zajímavější, než nějaké gangstas vyrábět ve stopáži filmu. Příběh je tak nějak komorní, a to vůbec nevadí. Patosu a megalománie je ve filmech až trochu příliš hodně. Zato nepřemrštěného humoru málo.

Temný případ (2014) (seriál)

Napínavá stylovka. Je to zábavné a to předčí všechny místní seryálové analízy.

Melancholie (2011)

Velkolepá psycho podívaná, kde je atmosféra tak hustá, že by se dala krájet.

Nymfomanka, část II. (2013)

Lars opět ukazuje, že umí na ženském nadkolení najít i něco hezkého a opravdu umí polichotit. Více mi seděl více skrytý obdiv k ženám, jako např. v Antikristovi, ale i zde je zřejmé, že Lars je znalec žen. Výborně dopadl i kásting, protože Charlotte je opravdu sexy dáma a dodává nymfomance přirozenost a atmosféru. Ve druhém dílu mě již mírně zmáhaly sexuální "klišé", jako je sadomasochismus. A přitom je tolik jiných zajímavých praktik, viz erotické televizní seriály.

Nymfomanka, část I. (2013)

Cesta na Měsíc (1902)

Milé a vtipné. Dnes by to již byla amatérská blbina, ale v r. 1902 vskutku pokrokové dílo.