Zrození šampióna (2009)

Předvídatelné tak, že stačí užít míchu. Prosyceno sentimentálními dětinsky naivními dobrácky hřejivými myšlenkami plnými naděje, tak, jak to asi lidé v Texasu cítí a chtějí. Sandra Bollock je však naštěstí krásná a přesvědčivá...i když Sandy Egerhazi je ještě o něco přesvědčivější.

Život je krásný (1946)

Malá nápověda k tomu, co máme v životě dělat, jestli to náhodou není jedno, jací vlastně jsme a zda má život vůbec smysl. Vítejte v Pottersville!

Tenkrát v Americe (1984)

Ty emoce... život bych za filmy nevyměnil, ale pro tento jsem pár hodin obětoval a rád. Nebo to bylo pár minut?

Nový svět (2005)

Epické obrazy přírody doprovázené skvělou hudbou a romantickým vyprávěním, případně lyrickou vnitřní zpovědí krásné hlavní hrdinky a jejích nápadníků. Některé motivy se bohužel často opakují a příliš časté vstupy "vypravěče" ubíraly na autentičnosti. Tento nadprůměrně kvalitní ultraromantický film patří do kina a nesmí být zmršen dabingem (pokud ovšem netoužíte vidět indiánské děvče mluvit plynně česky a bez přízvuku).

Shrek (2001)

Nekonvenčí pohádka o zelené ušaté hroudě, která je zvenčí fuj a uvnitř zlobr. Ačkoliv měli tvůrci nepochybně výborný smysl pro humor, zasmál jsem se celkem asi 2x. Naštěstí mě bavila hra s vnitřní a vnější krásou (nebo ošklivostí?) hlavních hrdinů a mnohá překvapení v neotřelém zpracování pohádkových postaviček. Celkový dojem mi kazil dabing, protože každý dabing je zhmotnělé zlo horší než Lord Farquaad.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Pořádná porce nadsázky i podsázky, atmosféra hustá jak u rybníčku Brčálníku. Takhle výborných westernů není mnoho...

2012 (2009)

Jedna hvězdička za počáteční titulky, jedna za závěrečné titulky a jedna za... za... nějak si nemůžu vzpomenout za co. Doufám, že dvojku v r. 2012 už nikdo nenatočí!

Půlnoční kovboj (1969)

Blbej hodnej a kripl a taky hodnej... tyto kombinace jsou hodně častý, akorát bez toho "hodnej". Skvělej film, jako reálnej život, akorát bez toho "skvělej" - prostě reálnej bez toho "reál". Nejlepší okamžik filmu - Joe háže svý starý kovbojský boty do koše - to bychom potřebovali všichni!

Michael Jackson's This Is It (2009)

THIS IS not shIT. Ortega se stará o kýč, ale M.J. nás miluje. Na co vlastně Michael zemřel - na přemíru léků, soudních výdajů, ozónovou díru nebo kácení deštných pralesů?

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Krásná pohádka o naději, která dodá sílu a chuť do života. I když statisticky lidi jako Andy Dufresne neexistují, hezky se tomu věří. Napůl film, napůl čtená literatura s obrazem - výsledkem je umělecké dílo, které nejen pobaví, ale také přiměje k zamyšlení o lidskosti, přátelství, lásce, spravedlností, svobodě, životě a čase, který jsme v něm promarnili.