Rambo III (1988)

Zábavný film s dobrou, studenou atmosférou. Doporučuji shlédnout o Silvestra hned po Mrazíkovi. A kdo tady nadává na přehnanost? Že Rambo sestřelí helikoptéru šípem, no a co, v jedničce sejmul vrtulník kamenem. A že chce celou sovětskou pevnost vymlátit sám, to je přece poezie. Tygr a drak, Hrdina, Klan létajících dýk, filmy s Bruce Leem a vůbec všechno akční z Číny a Hong-kongu, taky trochu přehnané, nebo ne? Některé scény jsou oproti 1 a 2 dílu trošku slabší. Jiné jsou skvělé a např. proslov plukovníka Trautmana na účet sovětských okupantů v Afghanistánu dostal vzhledem k pozdějšímu historickému vývoji hlubší a peprnější rozměr. Taktéž proslov afghánského mudžahedína má v současné době islamistického extremismu svou výpovědní hodnotu. Vůbec snaha o dialogy (oproti předchozím dílům Ramba) filmu neuškodila. Také se zde vydařilo několik vydařených vtipně-trapných hlášek, a také vizuálních vtipů - např. zatímco se Američani brutálně potí, Sověti mají na hlavách beranice.

Rambo II (1985)

Kdo si chce vychutnat tento film, měl by se narodit v 70. letech, přečíst si knížku Davida Morrella First Blood a podívat se na Ramba I. Zejména to doporučuji těm, kterým připadá John Rambo jako tupá prázdná hlava. Scény mi přehnané nepřipadají, protože Rambo je především mýtus, a ne obyčejný voják jako např. plukovník Matrix v Commandu.

Vrah mezi námi (1931)

Nejvíce obdivuji ten nadhled a humor. Ačkoliv jsem sledoval příběh masového vraha dětí, dobře jsem se bavil a občas zasmál. Společenské vztahy i po 80 letech mají co říci o těch současných. Není to jen film, je to umělecké dílo.

District 9 (2009)

Zpočátku realistické, napínavé a originální, škoda toho zvratu v počítačovou hru. Očekávání, kam se bude dokumentární děj ubírat, zmutovalo v mou nechuť nechat se dál "šokovat" sérií napínavých nesmyslů. Jestli tohle budou číst tvůrci filmu - příště v zájmu efektnosti nepopírejte fyzikální zákony! (netýká se mimozemšťanů)

Země zatracených (2006)

Občas jsem byl rozněžnělý a nešťastný nad mizerným osudem teď již zbytečných hrdinů, podobně jako u 256.dílu Manuely, když umřel nevlastní strýco-syn. I když se film nepovedl, tak tématicky není o rozbředlých kravinách jako spousta lepších filmů pro děti i dospělé. Scény s amputovanou rukou krásky se mě opravdu dotkly, byť šlo jen o plast.

Hanebný pancharti (2009)

Zajímavě uchopená látka morálky civilizované společnosti, "hodní" versus "zlí" (smějící se Goebbels při střílení židů a smějící se Basterdi při rozbíjení lidské hlavy bejzbolkou). Příjemný pocit při finálním kosení fašistů. Psychologizace scén dlouhými dialogy. Humoru mohlo být víc, ale když Brek Pitt řekne to své okatě americké "arrivederci", je to gad dém gud komedy. Waltz, Fassbender, Brühl, Wuttke - dobře to ti kluci německý zahráli. Alles Gute!

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Bez triků, pistolí a jiných hovadin, které nemají s normálním lidským životem co dělat. Úžasně prosté a přesto zábavné dialogy. Rodiče Mildy (Ježková + Šebánek) jsou prostě fantastický a zcela realistický, tak jak je známe ze svých domovů. Pravděpodobně záměrná trapnost rozhovorů je občas tak přetrapnělá, že dělá z aktérů dementy.

Hříšný tanec (1987)

Naivita zde multiplikuje upřímnost a opravdovost. Vtipný scény, který jsou vtipný hlavně tím že byl rok 1987. Působivé proměny Jenny Grey z káčy na rajdu. Nebo to bylo naopak? Pěkně ztvárněný mezigenerační konflikt. Celkově trochu pro blbý. Občas skluz do kýče.

Underworld (2003)

Atmosféru to má. Když jsem viděl všechna ta aristokratická děvčata v latexových kostýmech a obarvených očních čočkách, chtěl jsem být malý upírek a sát. A nebo alespoň zachránit Zitu Görög...

Mamma Mia! (2008)

Radost ze života téměř přirozená, herci také téměř přirození, choreografie přirození, přirození. Dámské.