Bambi Meets Godzilla (1969)

Skvělý příběh, který navíc nezdržuje od každodenních povinností.

Pomsta kameramana (1912)

Velmi pěkné i bez vědomí data vzniku. Technicky úžasně vyspělé, ale v hlavní roli nejsou hrátky s animací, jak bohužel často nebývá pravidlem. V minimalistickém příběhu zastará snad jedině kamera a horské kolo pana Kobylky.

Jáma a kyvadlo (1961)

Nevěděl jsem, zda se mám bát či smát. Nezvyklá a vůbec ne špatná kombinace, i když to tak E.A. Poe asi nezamýšlel. Vizuální ztvárnění je působivé. Herecké výkony působí spíše divadelně a jsou velmi zábavné, obzvlášť když se všichni seběhnou podívat, co že se to ozvalo za strašidelný zvuk...

Ochranné zbarvení (1976)

Atmosféra školy v přírodě je depresivně-realistická, diskuze o (ne)potřebnosti morálky výživná. Idealisté dostávají pořádnou nakládačku od životem protřelých, ale je možné, že někdo to uvidí jinak - třeba jako věčný, nerozhodný zápas. Divácky dost náročné, tak se na to připravte. A nečekejte žádnou zábavu.

Její případ (2005)

Věřím tomu, že podobný příběh se skutečně stal, věřím i tomu, že někteří američané se nechají lehce zmanipulovat a jsou schopni během chvíle změnit své názory v pravý opak. Přesto jsem měl pocit, že jsem nebyl tam, kam mě režisérské záměry měly dovést za ručičku. Díval jsem se s nedůvěrou na filmový extrakt, kde nebylo ani na vteřinu pochyb, kdo je zlý a kdo hodný, kdo ubližuje a kdo strašlivě trpí. Edukativní a mravopoučné, jako školní pravítko.

Smrt čeká všude (2008)

Věrohodně působící introspekce do nitra obrněného obleku. Psychologické napětí nemá daleko do diváckého terroru. Ojedinělá vize amerického hrdinství, které není jen ploché a "konzervativní" jak jsme zvyklí, ale i ohrožující kamarády ve zbrani a vzdálené, trpící rodiny.

Triumf vůle (1935)

Se vší úctou k historii - tuto monotónní maršparádu doprovázenou dechovkou bych nedokoukal, ani kdyby to bylo ve 3D.

Avatar (2009)

Vizuální orgie s efektivními lítačkami prostorem, akční souboje za mohutného burácení triků, prapodivná zvířátka, kytičky, roztomilí nosatí ušounkové a kolem toho všeho dějová polívčička... Vlastně je to taková nenáročná, animovaná Pocahontas. Myslím, že si toto dílo zaslouží poctivé 3 hvězdičky za 3D. Za každé D jednu. A mínus 2 hvězdičky za nestoudné vykradení a okopírování původní Pocahontas od Disney.

Prci, prci, prcičky (1999)

Je to blbost, ale vtipná. A to není málo. Bohužel nám po nadabování a změně originálního názvu zbyde jen Česká Bublanina.

Pařba ve Vegas (2009)

Překvapivé a zábavné odhalování příčin následků párty, příčin velmi nereálných, ne však velmi vtipných.