Spartakus (2010) (seriál)

Ďaľší unikátny kúsok, ktorý sa zapíše do seriálovej histórie. Začiatok Spartaka mi príliš nevoňal, no po troch, štyroch častiach ma priam pohltil. Fantastické postavy, dokonalý príbeh, ktorý je dokonca spracovaný podľa skutočných udalosti, bravúrne súboje so spomaľovačkami , odseknutými hlavami, končatinami a hektolitrami krvi. Obaja herci, ktorý stvárnili Spartaka boli sympatický a rola im sedela na mieru. Na Liam-a som si zvykol už po prvej časti druhej série. Cricsus, Agron, Onomeus, Ganicus, Lugo, Mira, Laeta su moje ďaľšie obľúbene postavy. Druhou stranou mince sú záporaci. Tým najväčším sviniarom bol podľa mňa Ashur, ktorého som priam nenávidel a čakal kedy už konečne skape. Podrážal koho len mohol a ubližoval kde sa dalo. No z hlavných záporakov bol naslabší podľa mňa práve Glaber. Batiatus ho určtie so svojimi manévrami a ambíciami prešťal, no bohužial ani on nemal na všemocného Crassusa so svojim poskokom Ceaserom. Občas mi vadila prílišna brutalita ale jednoducho to k tomuto seríalu patrí a treba si na to zvyknúť. Naj momenty ktoré mi utkveli v pamäti sú - súboj Spartaka spolu s Cricsusom proti Theokolovi, Varova smrť, krvavý maseker v Batiatovom dome, zničenie arény, smrť Miri, Glaberova smrť, obsadenie mesta. prechod cez hory ponad mŕtvych, rozdelenie Spartaka a Cricsusa, Cricsusova smrť, epic battle a koniec.

Gravitace (2013)

Obrovské prekvapenie z mojej strany. Nádherný film po digitálnej stránke. Efekty a 3D je nezabudnuteľné. Taktiež sa mi páčil zmysel pre detail ( lietajuce pero, skrutka, slza, ohen a pod.). Sandra Bullock dostala po dlhej dobe vážnu rolu, ktorú dobre zahrala. Clooney mi už dlho v žiadnom filme nebol tak sympaticky ako v GRAVITY. Z jednoduchého príbehu dokázal Cuarón natočit skutočne napínavý film z vesmírneho prostredia, ktorý sa oplatí pozriet aj viackrát !!!

Nelítostný souboj (1995)

Heat je klenot medzi filmamy o zlodejoch/ gangstroch. Bezcitnosť od začiatku napovedá, že sa máme načo tešiť. Partia profesionálnych zlodejov bola skvele zohraná na čele s Robertom DE Nirom, ktorému som ešte v žiadnom filme nefandil tak ako tu. Aj keď je nemilosrdní zlodej, zabiják riadi sa svojimi pravidlami a nájde si lásku. No nefandite mu. Al Pacino rovnako geniálne odohral svoju rolu. Súboj týchto dvoch hercov bol na plátne vyústený do možného maxima. Scéna s lúpežou banky sa zapíše do histórie kinematografie !!!

Zátah: Vykoupení (2011)

Iko Uwais je nový, keď nie lepší Tony Jaa. Záťah je adrenalínová jazda od začiatku až do konca, kde akčné scény dosahujú maximum. Príbeh bol jednodúchy, no aj napriek tomu sa našlo pár zvratov, ktoré prekvapili. Záverečná bitka s Mad dogom neskutočne vzrušujuca, musíte ju sledovat bez mihnutia oka :) . Pre fanúšikov filmov typu Ong- bak povinnosť zhliadnuť !!!

Nevědomí (2013)

Jednoznačne dobrý kúsok zaraďujúci sa do žánru sci-fi. Oblivion je film, ktorý ma nádherné exteriéry, zasypane mosty, Empire State Building, široké piesočnaté pláne, proste celá zem po vojne. Cruise bol presvedčivý, jednoducho je dobrý herec ktorý vie zahrať čokoľvek. Dej bol postupne gradovaný, riadne zamotaný, možno to niekto nepochopí na prvý krát, ale film ako celok pomerne funguje vo všetkom. A hudba od M83 fascinujúca. Už na začiatku sa dozvedáme, že film nám bude spríjemňovať hudba tejto kapely, o ktorej budeme jednoznačne ešte počuť !!!

Kontraband (2012)

Kontraband je film, ktorý určite osloví, nieje to žiadný tupý akčňak, ale je to fakt strhujúci film s dobrou zápletkou, napetím, ktoré sa stále stupňuje, postavami na čele s fakt fantastickým Wahlberg-om, ktorý si týmto počinom zaslúžene vydobil moje miesto medzi obľúbenými hercami. Vedľajšie postavy boli fajn od kapitána až po najväčšieho podrazáka, možno až na Ribisi- ho, ktorému by si nik neuveril toho gangstra. Koniec vynikajúci a podmazaný skvelou notou na čele s prekvapením s plachtou ktorou sa prikrívajú peniaze . Veľké prekvapenie tento film !!!

Avengers (2012)

Určite jeden z najlepších komixových filmov aký bol kedy natočený. Všetko sľubované sme dostali a bolo to výborné. Spojenie toľkých hrdinov, ktorí sa ocitli v samostatných filmov bol naozaj nadľudský výkon. Veľká poklona jak scenáristom tak režisérovi, ktorý to zbúchol bravúrne. Samozrejme netreba zabudnúť na slušné herecké výkony, v ktorých vedie jednoznačne Iron Man. Thor bol ok, prekvapením bol tiež Hulk v podaní Marka Ruffalo, ktorý je asi najlepší z troch novodobých hercov, čo si ho zahrali. Black widow, Hawkeye a Nick Fury v pohode. Jediný kto mi tam nesedel bol iba Chris Evans. Vzťahy medzi jednotlivými hrdinami boli dobre prepracované. Soundtrack výborny. Toto je proste film na ktorom sa diváci zabávajú, čo za neho hovoria aj tie nádherné tržby. Dvojka by tu mala byť čo najskôr a dúfam, že si na nej dajú tvorcovia rovnako záležať ako na jednotke, ak nechcú aby ich prekonala dlho očakávaná konkurencia v podaní Justice League !!!

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009) odpad!

Úplne zbytočná, trápne natočená, mega úchylna záležitosť. Tvorcovia to určite nemajú v hlave v poriadku. Dopozeral som to iba z dôvodu, že sa možno dozviem odkiaľ sú príšery atď. Jednotka bolo tak kvalitné dielo, dvojka už bola úboha, ale toto, fuj, hnus, proste odpad. A ten koniec, achhh !!!

Temný rytíř povstal (2012)

Očakávania z tohoto filmu sa takmer na 100% naplnili. Samozrejme nikto nečakal, že to bude lepšie ako TDK no kvalite si myslím, že sa mu TDKR vyrovnal. Na dĺžku 162 minút mi pripadalo trocha málo akcie no vyrovnali to výborne dialógy, miestami až dychberúce. Herecké výkony ako inak boli úžasné, Bale zase ukázal,že to vie. Nikto ho tu nezatienil ako v predchádzajúcom Batmanovi. Lepší bol snáď už iba Michael Caine, ktorého za scénu kde Bruce-ovi povie o dopise by som nominoval na Oscara. Catwoman nemala až taký priestor a dôležitosť takže si myslím, že bola zbytočná. Banea/Hardy je dobrý záporák, fanatický psychopat so zaujímavým hlasom no ani to nepomohlo aby sa vyrovnal skutočne šialenému Jokerovi. Pohľad späť do starých časti a stále ohliadnutie sa za komixom ukazuje, že Nolan to má premyslené. Neustále zvraty mi takmer vôbec nevadili, ale ten finálny bol úplne zbytočný ako z druhotriedneho akčného filmu. Samozrejme Hans Zimmer dokonalý ako vždy, len v nejakych scenach to s tou velkolepu hudbou prehnal. Koniec ostal zaujímavo otvorený a želám si aby ešte bolo pokračovanie !!!

Green Lantern (2011)

Tak ďaľšia komixovka, ktorá zaplavila kiná toto leto. Konkurenciu mala veľkú, Thora, Captaina Americu,,a zrejme skončila na poslednom mieste. Čím to bolo ? Reynoldsovi bola rola ušitá na mieru, veľkú chybu mal podľa mňa scenár s nie príliš chytľavými dialógmi, a hláškami. Akcia bola celkom dobrá, efekty namakané, no akcii bolo dosť málo. Námet bol fakt dobrý len smola, že sa toho nechytili lepší ľudia,no uvidíme, či pokračovanie bude lepšie. Ja osobne dúfam, že bude !!!