Thor (2011)

Príjemné prekvapenie, ktoré stojí fakt za 115 minút vašeho života. Príliš pritiahnuté za vlasy mi pripadalo akurát točenie Thorovho kladiva a vytváranie tornáda. Inak sa všetko dalo odpustit. Chrisovi bola táto rola ako ušitá, rovnako ako staručkému Hopkinsovi a skvelej Natalie Portman,ktorá si získava sympatie stále viac a viac ľudí. Nech už tu je konečne Avangers, to bude,sledovať: Iron mana, Thora, Hulka, C. America,... v jednom filme !!!

Transformers 3 (2011)

Ďaľšie pokračovanie stále viac gradujúcej no dejovo upadajúcej akčnej sérii, ktoré pomaly vyzeralo ako robotická apokalypsa, nebolo až taký prúser ako mnohí tvrdia. Príbeh bol zo začiatku jednoduchí no potom sa to dost zbytočne zamotávalo, Optimus ako vždy vedie no nebolo ho až tak veľa plátne. Shia ma maximálne presvedčil jeho výkon bol fakt výborny. Bolo mi ľúto Megan, že tu nieje no Rosie je výborna sexi náhrada,len dúfam,že keď bude ďalsie pokračovanie znova nevymenia hlavnú ženskú rolu, jedine že by sa vrátila Megan:). Obrovská pochvala patrí tvorcom digitálnycch trikov ktoré boli na jedničku,,niečo také som snáď ani nevidel !!!

Americká krása (1999)

Jeden z najlepších filmov čo som za posledný rok videl. Určite veľmi kvalitný snímok, a ktorý si to nemyslia, mali by si toto dielo pozriet znova. Možno potom by pochopili aké je to realistické, a že každý je svojím spôsobom čudák a ma svoje predstavy a sny. Herci to zahrali na jednotku a ešte tri hviezdičky k tomu patria famóznemu Spaceymu, v ktorom sa podľa mňa videlo veľa mužom stredného veku. Koniec, ktorý sa tak trocha aj očakával ma dosť prekvapil, pretože som myslel, že to zakončí niekto iný !!!

Tři dny ke svobodě (2010)

Celý film ťahal vynikajúci Russell Crowe, ktorý sa stále drží medzi hereckou elitou. Námet bol spracovaný perfektne, chvíľu som naozaj myslel, že Lara je naozaj vinná, ešte aj vlastné priznanie ma v tom usvedčovalo. Bombastický naplánovaný útek ktorý trval takmer pol filmu ma nenechal odtrnúť zrak od monitoru, a už dlho som hlavným hrdinom nedržal tak palce ako za starých detských čias. Cameo Liama Neesona bolo skvelé,ale ako už písali druhý mohli ho ešte trocha využit, napríklad mohol trocha pomôcť pri úteku,alebo tak !!!

Hon na čarodějnice (2011)

Nebol to až taký prúser ako tu každý píše. Dalo sa na to v pohode pozerať, áno boli tam vymyslené historické bitky,atď. No svetlejšími momentmy filmu sú Cage s Perlmanom, ktorý sú výborná dvojka. Temnej atmosféry je tu až až , ktorú tvorila tajomná príroda a historické mestá. Dej bol zaujímavý s vyvrcholením, ktoré som nečakal, a ktoré ma aj trocha sklamalo !!!

Mechanik (2004)

Úprimne povedané čakal som máličko viac. Film je po každej stránke dobrý, no najväčším skvostom je tu ako každý vraví Christian Bale, ktorý svoju rolu zobral naozaj vážne. Urobiť niečo také zo svojim telom je proste neuveriteľné. Urobiť to iba pre film, ničiť si tak zdravie a vcítiť sa maximálne do svojej role to stojí aspoń za OSCARA :) Ťažko veriť že je to ten istý herec ktorý hraje aj svalnatého Batmana. Dej nebol až taký popletený a na prvý krát sa do dá pochopiť. Možno keby tvorcovia trocha viac zapracovali na závere bolo by to aj za 5* !!!

Světová invaze (2011)

Podľa mňa sa z tohto námetu dalo vyžmýkať oveľa viac. Dej sa začína dobre, oboznamuje nás s postavy a pomaly aj s príbehom a asi po 15 minútach človek vie ako bude pokračovať celý film . Eckhart vo svojej úlohe príjemne prekvapil, a odhodlanie a dobre vykreslený patriotizmus tiež. Akčné scény neboli na zahodenie len od vysokorozpočtového filmu som čakal trocha viac !!!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Z počutia som skôr ako som tento seriál začal pozerať počul, že je vynikajúci. No mňa to nelákalo, až kým som raz nezačal sledovať Prison Break od začiatku a tak ma to chytilo, že som nemohol vydržať na dalšie časti a začal som si seriál sťahovať. A takýmto tempom som mal všetkých 81 častí zhliadnutých za dva týždne. Čo sa týka hodnotenia tak prvá séria bola perfektná, jednotná gradácia deja v každej časti bola úchvatná,bolo tam veľa chýb a taktiež veľa náhod ale aj tak táto séria spravila zo serialu ,,kult". Druhá séria začala taktiež dobre a veľmi jej pomohlo,že na scénu prišiel William Fichtner, ktorý bol bombový. V tretej sérii už bolo vidno určitý úpadok a opakovanie sa námetu. A čo sa týka štvrtej tak tá dosť zamrzela a podľa mňa bola aj celkom zbytočná, ale keď už tak mali ju urobiť ináč. Koniec seriálu bol dosť emotívne silný, len sa proste nemuselo stať to, čo sa stalo. Ústredná dvojka seriálu v podáni brattov Scofield a Burrows bola výborne vymyslená. Veľa postáv si získalo u mňa moje sympatie napr. Sucre, Abruzzi, a v štvrtej sérii sa tam dostal aj Bellick :) . Čo sa týka Roberta Kneepra čo by T-Bag, tak rolu zahrál na jednotku, človek si fakt myslí že je to, čo hraje !!!

Vřískot 4 (2011)

Prvý koment po piatich mesiacoch v novom roku patrí zaslúžene tomuto filmu. Trilógia Vreskot bola jedna z mojich obľúbených ako chlapec som to mal napozerané a jednoznačne najlepšia bola jednotka. Po 10 rokoch prišlo prekvapenie, človek by čakal že natočia remake, a oni nie. Craven sa vrátil, a základne trio z prvých troch častí tiež. A podľa mňa urobili tvorcovia dobre. Určite to mali ťažké vymyslieť zase nový námet, ale zvládli to na jedničku. Do posledných 10 minút som hádal kto je vrah, no nakoniec prišlo milé/nemilé prekvapenie, ktoré určité zvýšilo hodnotenie. Nájde sa pár nelogických chýb ako v každom filme, ale aj tak je VRESKOT 4 mylím prekvapením a dúfam, že bude aj ďalšie pokračovanie !!!

Saw 3D (2010)

Podľa niektorých tu máme posledný diel zdĺhavej série, ale pre niekoho ešte zostáva séria otvorená. Pre mňa sa tak asi na trištvrte uzavrela, stále mi vrtá hlavou pár otázok, no na ne sa zrejme podľa slov producentov už odpoveď nedozviem. Sedmička priniesla zopár nových nápadov umierania. Brutalita tu fakt už nepozná hranice, no 3D efekt to podĺa mňa pokazil. Vo filme je dosť veľa chýb a hlúposť niektorých postáv je tu opäť na neuverenie- pri tomto treba proste vypnúť a povedať si že je to len film. Finálny zvrat sa dal očakávať a niektorý ho už predpovedali po tretej či štvrtej časti. Mne osobne sa viac páčila šestka ako táto časť !!!