Přátelé (1994) (seriál)

Obrovská pecka. Po dlouhou dobu jsem tento seriál považoval za nejlepší sitcom. Teď už si ale myslím, že britové i američané mají na svědomí o kousek lepší počiny. Každopádně je tento seriál skvělá klasika, která už na televizní obrazovky tuzemských stanic patří. Pro mě 4 hvězdy s velkým plusem. (88%)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z mála amerických sitcomů, který mě zaujal více než PŘÁTELÉ. Kromě výborných hlášek jsou zde skvěle napsané postavy v čele s Sheldonem, Leonardem a Penny. Velmi vtipné, zaujme nejen fanoušky sitcomů typu "IT CROWD". Určitě slabších 5 hvězd. UP: Po shlédnutí 3. série snižuji o jednu hvězdičku - kvalita seriálu stále klesá a doufám, že to brzy utnou. (85%) PS: Pokud jste seriál záhledly na Prima Cool nenechte se otrávit příšerným dabingem a sežente si seriál v originálním znění

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nesmrtelná klasika, tento seriál si mě získal během prvních pár minut. Skvělé hlášky, skvělé postavy, prostě skvělý seriál. Nenahraditelný humor, kterému se může jen těžko vyrovnat některý z Amerických seriálů. (95%)

Dr. House (2004) (seriál)

Brit předstírající americký akcent. Výborně hrající komik Hugh Laurie a jemu podlézající tým. Jeden z nejoblíbenějších seriálů, který si mě získal neotřelým černým humorem, arogancí hlavní postavy a kvalitními hereckými výkony. (90%)

Ztraceni (2004) (seriál)

Seriál, který pozvolna přešel od "rádoby realistického" až k "fantasy" počinu. Kvalitní výkony, dobře zamotaný děj, trošku akce i humoru a hodně záhad. Jediným problém je možná až zbytečné motání a nepřehlednost děje. (90%)

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Kvalitní pokračovaní uspěšné SG-1. Rozvíjí možnosti vesmíru a hadí egyptské bohy nahrazuje vesmírnými vampíry. Pokud se na seriál podívám jako na pohádku, dokážu si jí i obhájit. Jeden z nejlepších současných SCI-FI seriálů. (85%)

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Nemůžu jinak, moje dětská modla, skvělá sci-fi pohádka. (90%)

Bourneovo ultimátum (2007)

Můj nejoblíbenější film, takže nejsem zcela objektivní. Film nemá snad jedinou chybičku. Nejvíc mě zaujal výborný výkon Matta Damona, skvělá zápletka, dynamické akční scény a skvěle zvládnuté technické záležitosti filmu. Když se ke všemu přimíchal ještě parádní zvuk a hudba tak vznikl IMHO nejlepší akční film poslední doby, kterému se přiblížil snad jen TEMNÝ RYTÍŘ. (99%)