Malý Rambo (2007)

Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ve smířlivější a komornější náladě hodnoceno lépe, než jindy. Zajímavý snímek o dospívajícím chlapci, který může pohladit duši, pro mě má navíc přidanou duši, jako dvanáctiletý jsem také točil filmy podobného ražení. (70%)

Ženy (2008)

No to byl teda průser... Nejen, že je to naivní, rádoby rozkošné, nevkusné a připitomnělé, ono to je dokonce i delší, než se dá snést. Jediné, dvě věci jsou alespoň trošku zajímavé - to, že se ve filmu opravdu neobjeví ani jeden muž (nejsem feminista, ale ocenit se to dá) a stále skvělá (i půvabná) Meg Ryan. Ani o kapičku víc na tom filmu není, až mi na konci života budou chybět 2 hodiny času, bude tento film s jedním adeptů na co to svést. (40%)

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Pro mě jen nudnější-Sovětská verze Toma a Jerryho... (70%)

Útěk do divočiny (2007)

Vizuálně dokonalé, místy utahané a na konci zkrátka neodolatelně depresivní, smutné a i přese všechno svým způsobem pozitivní. Zkrátka rozporuplný snímek. Na pomezí 4 a 5 hvězd, především díky té rozvláčnosti v prostředku filmu. (85%)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Kdybych trval na dodržování knižní předlohy, byl bych nesmírně zklamán nepřítomnost Toma Bombadila, tahle nesmírně důležitá postava ve filmu chybí. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četl až po shlédnutí filmu a vím, jaké dojmy ve mně zanechal to již tolik řešit nemusím, avšak chápu skalní příznivce knihy, že mohou být trochu naštvání na Jacksona a jeho scénáristy za tento drobný nedostatek. Začátek nejlepší fantasy série, která odstartovala obrovský fantasy boom. (90%)

Olověná vesta (1987)

Vlastně nejlepší dvoudílná mini-série v historii. První i druhá část by mohla fungovat sama o sobě, dohromady však dávají nezapomenutelný mega-film a jedno z nejlepších děl tohoto ukrutně dobrého režiséra. (90%)

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Opilý smrťák ?! Za 5 minimálně ! Jedna z mých nejoblíbenějších Československých pohádek vůbec, a to i přes droboučkou propagandu ("smrt je narozdíl od Boha spravedlivá ke všem, k boháčům i chudým") . (90%)

Penelope (2006)

Oddechová pohádka, u které již asi po 7 minutách odhadnete, jak celá dopadne, i přesto jste nakonec dojati a potěšeni. A to je oč tu běží. (75%)