82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Svěží podobně jako minulý ročník. Jen tak dále, milovníci patosu !

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Naléhavější, temnější a absurdnější než dva předchozí díly. Velice důstojné završení úspěšné trilogie. (85%)

X-Men 2 (2003)

Hodnotit to jako 5 hvězd je poněkud troufalé, ale nemohu si pomoct. Dvojka je ještě rozsáhlejší, velkolepější a celkově kvalitnější než první díl. Nedokážu to popsat, ale asi to dělají nové postavy ve spojení z globálnější a zajímavější zápletkou (která vcelku nevyzní jako epizoda ze seriálu ale jako opravdový příběh hodný filmu). A musím říct - v mých očích jsou i Star Wars ohroženy, bohužel něco tomu chybí. Snad vyšší provázanost z předchozím dílem a nějaká tajemnější zápletka spojující všechny díly dohromady (tak jako tomu je u SW). No co, těch 5- si to zkrátka v mých očích získalo. (89%)

Spider-Man 3 (2007)

Nevím jestli mu dochází dech, ale od Temné verze jsem si, po vzoru komiksů a animovaného seriálu, sliboval prostě víc. (65%)

Nezapomeň na mě (2010)

Nebýt pointy na konci, tak váhám, protože to bylo místy až moc rozhárané. Ten závěr zpětně zdůvodňuje některé dějové odbočky a drobné zápletky a tím předchozí děj staví do jiné roviny. Tím si snímek polepšil a dávám mu za čisté 4. PS: Co se týče konce, rád se nad ním ještě pozastavím. Když jsem byl v kině a zjistil o co jde tak jsem dostal záchvat smíchu nad totální absurditou scén, které museli následovat a berličkou, kterou si autoři efektivně pomohli. Nemohu říct, nějaký ten týden po shlédnutí, jako jsem nemohl ani pár minut po té, zda ta symbolika, kterou tam autoři vložily vyzněla pozitivně. Každopádně vyzní velmi silně a sám si nejsem jist co si o tom myslet - zda je to zbytečná a naléhává plačtivá vložka říkající "my se nevzdáme... a chceme za každou cenu zaujmout" nebo jen "my se nevzdáme... protože jsme takoví" . Ve finále na tom nesejde, ale i tak nevím co si o tom myslet. Na film zajděte a pište jak to na vás působí. (80%)

Annie Hallová (1977)

Není to nijak dokonalé, ale zkrátka Woody Allen vytvořil dílo, které je zvláštní, poutavé a svým způsobem inovativní. (85%)

Alenka v říši divů (2010)

Jeden z těch horších Burtonových snímků tj. jeden z těch lepších pro mne. Tim holt místy tlačí moc na pilu a spoléhá se na to, že to krásná Mia a skvělý Depp nějak zachrání - a ono se jim to i daří... (70%)

Piráti na vlnách (2009)

Bravurní pakárna s ještě lepším humorem postavená na dost trhlém námětu, který dokáže nasytit. Typ snímku, hodící se na filmové večery mladých. (85%)

Kult hákového kříže (1998)

Realistická podívaná o rasismu bez příkrasy. Černí jsou svině, bílí jsou svině protože všichni jsme stejní a zároveň jiní jak jen to jde. (90%)

Invictus: Neporažený (2009)

S Gran Torinem či Výměnou se to srovnávat nedá, protože je to sportovně-politická slaďárna, ale i přesto je to velmi koukatelné. (80%)