Invictus: Neporažený (2009)

I přes skutečnost, že jsem rugby v poslední době zcela fanouškovsky propadl a téma vzniku JAR zajímá už roky, by si jak období apartheidu, resp. jeho zrušení, i ten božský sport, zasloužilo kvalitnější zpracování. Trochu mi neladil způsob propojení politického a sportovního světa, byť samotná myšlenka ano. Jinak precizní režie, skvělý Mandela (nebo Freeman?) a trochu zapadlý Damon.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po výborných třech sezónách se projevuje typický syndrom sitcomu a kvality jdou s pravidelností dolů a z průměrného bahna se už těžko vyhrabou.

Londýnský gangster (2010)

Skvělé obsazení napříč některým příběhově zbytečným postavám, milostná linie příliš nehraje a je až zbytečná, celková nedotaženost až chaotičnost, zlá zlá režie a střih, příjemná hudba.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zombies záležitosti mám v celku a rád a tak jsem tomuhle seriálu mile rád dal šanci, ale zcela objektivně tahle série ztrácí po pilotu naprosto všechno ze své poutavosti a ze slibně rozjetého seriálu se stává těžce koukatelná, unavená slátanina bez větší subžánrové inovace. Dokoukal jsem všech 6 dílů...teď nevím proč.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Maskulinní seriál plný kouře, chlastu a sexistických narážek.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Pryč s Affleckem a Damonem. Starší, mnohem realističtější a věrohodnější verze nakopala novotě prdel a u mě potopila Baye jako žluťásci Arizonu.

Země policajtů (1997)

Bohužel Niro ani Keitel neměli moc co zahrát a nevytáhli tohle krimi z dokonalého průměru.

Noc na Zemi (1991)

Tak až takhle jsem se nebavil vážně dlouho.Naprosto geniální scénář a dialogy odehrávající se v pěti končinách světa, přesto pouze v jednom prostředí, pod jednou střechou-v taxíku.Pokud bych měl hodnotit každý z těch minipříběhů zvlášť, pro mě je určitě nejlepší Řím -5*( asi jsem pubertální idiot, ale mně přijde vybarvení soulože s dýní a švagrovou v podání Benigniho jako nehorázná prdel), Helsinki a dokonalej NY-Helmut rovněž 5*, pak Paříž-4* anejhorší pro mě byl jednoznačně začátek s Riderovou, kterou zkrátka nemám rád a její part mi přišla nudná.Nic to ovšem nemění na faktu, že se jedná o jeden s nejlepších povídkových filmů.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Je to asi má vlastní omezenost, ale pohádky mě nikdy až na pár vyjímek(tři veteráni) neoslovily.Uznávám, že tahle má své kouzlo a chápu tak vysoká hodnocení, ale jde to mimo mě.

Pojistka smrti (1944)

Nejsem fanda až takto starých filmů, to se musím přiznat, ale tento mě dostal.

Časové pásmo bylo změněno