Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Pohled na válku z trochu jineho pohledu, než u jiných válečných snímků a navíc z Arden, kde se moc filmů neodehrává. Nejsou zde žádní hrdinové a veterání, je to příběh o obyčejných vojácích , kteří se jen snaží přežít. Válečné scény jsou místy docela pekné, ale někdy působí strašně nereálně a laciňe. Dojem taky kazí hudba, která by se hodila spíše do nějaké britské detektivky. Asi to bylo způsobeno tím, že je to TV film a režisér si nemohl moc vymýšlet. Ale mám rád válečné filmy, tak všechny tyto nedostatky snesu a dávám celkem vysoké hodnocení. 80%

Holky na hlídání (2007)

Nápad nový a zajimavý, ale zpracování hodně pokulhává. Herečky v rolích "hlídaček" mohly být výraznejší a pěknější. Určitě by to pomohlo na slibované sexuální žhavosti filmu, která tady vzhledem k námětu filmu hodně chybí. Závěr je moc urychlený a mohlo to taky trošku více přitvrdit. Přesto všechno se na to dívat dá. 50%

Hotel Chevalier (2007)

Díval jsem se na to samozřejmě jen kvůli Natalii..., ale hudba byla taky pěkná.

Já jsem ty a ty jsi já (2006)

I přes všechny ty různé klišé a neoriginalitu scénáře, se mi to docela líbilo. Film je příjemně oddychový a zábavný. Herci jsou sympatiční a Samaire Armstrong krásná, škoda že nehraje ve více filmech, dívá se na ní pěkně. 60%

Mafiáni (1990)

Skvělé natočená gangsterka. Děj je velice silný a ani chvíli mi nedovolil odpoutat zrak od obrazovky. Film je po celou dobu stále napínavý a nechybí ani pár velkých, pro mě hodně překvapivých dějových zvratů. Z herců mě hodně dobře překvapil Ray Liotta, kterého jsem do té doby vnímal jen jako průměrného herce, ale zde je vidět, že má i navíc. Robert De Niro a Joe Pesci jsou, jak se dalo očekávat, tradičně výteční. 90%

Deník Bridget Jonesové (2001)

Pěkná romantická komedie, která přijemně pobaví ale i romantiky je tady dostatek, ani moc, ani málo, prostě akorát, jak se na komedii sluší. Nejvíc se mi líbily scény, kde padá sníh, dodavá to filmu správné kouzlo. Herci byli taktéž přijemní a obdivuji Renée Zellweger za to, co všechno podstoupila, aby pro svou roli vypadala věrohodně. 75%

Push (2009)

Nikdy jsem ňijak pravidelně nesledoval seriály typu Heroes nebo 4400, takže jsem s originalitou snímku neměl problém. Nápad i příběh je to slušný a zábavny, ale dost mi vadil strašný zmatek v druhé části filmu, která by si zasloužila prodloužit a trochu více rozvinout děj. Kvůli tomu hodně snižuju hodnocení. S audiouvizuálni stránkou jsem spokojený, akorát akčních scén mohlo být více, prostor k tomu byl, jenže nevyužitý. Postavy by zasloužily trochu více vykreslit svojí minulost, protože až na oba havní hrdiny, se všichni ostatní ve filmu objeví jen tak. Herecky je to normálni průměrné, akorát Dakota Fanning tady vynikala svým herectvím trochu více nad ostatními a doufam že si svoji slibně začínajcí kariéru ničim nepokazí. 55%

Absurdistán (2006)

Ze začátku jsem si říkal, že je to konečně nějaká komedie s novým a originálním nápadem. První půlka, když se seznamujeme s tím, jak to tady bude vypadat za 500 let, neměla chybu. Druhá půlka zase film sráží pro mě dost dolů, protože je zde opět spousta zbytečných klišé, které by si už tvůrci komedií mohli odpustit. Konec filmu, kdy se konečně dostali k vytouženémů stroji času, se aspoň vyrovnává první pulce filmu. Ale stejně, když to shrnu, je to bohužel zase jen za tři hvězdy. 60%

Z nuly hrdinou (2002)

Další komedie o tom jak se z loosera stane školní hvězda. Film se snaží být trochu netradiční, oproti jemu podobným, ale stejně to byla nuda, pár okamžiku je vtipných, ale hodně převláda nuda. Nejlepší byly scéný s těmi psychopaty z vězení a sympatické herečky v ženských rolích, které film aspoň trochu spestřily. 40%

Kurýr (2002)

Ještě že je tu aspon zajímavě natočena akce, díky tomu jsem si ani moc nevšímal strašně obyčejného scénáře a stupidních dialogů. Hudba je zajímava a inovativní, tvůrci asi chtěli přijit s něčím novým, ale mě tím moc neohromili. Musím ale pochválit, že celý film má rychlý spád a neni moc míst, kde bych se vysloveně nudil. Přesto všechno je to slabota, dalo by se z toho vymáčknout jistě víc. 50%