hobbitko

okres Olomouc
vysokoškolský učitel

• 14.12.2008  19:23
    Sobík Niko (2008)

Roztomilé, předvidatelné, plytké. Pro děti, pro děti a ještě jednou pro děti. Nevím proč jsem od finsko-dánské koprodukce čekala něco, co se nebude podobat na všechny ty Nema, příběhy žraloků, madagaskary a podobně sladce se tvářící ptákoviny. Ale neurazí to, jen lehce znudí. Když se objevila scéna se "santovskou" rychlostí, trochu jsem obživla nadějí, že v tom filmu přece jenom najdu něco, co nebude určeno jen dětem do 6 let. Ale tou scénou to začalo i skončilo. Na oddech jako stvořené, mozek u toho skutečně potřebovat nebudete. A jinak musím souhlasit s ripem - chudáci vlci, nechtěla bych, aby generace dětí, která tento film zhlédla, měla na starosti jejich záchranu.

• 8.12.2008  18:52

Velice roztomilé a plné magie

• 14.11.2008  10:30

Mnohem lepší než Špína Londýna, která se zabývá podobnou tematikou. Výborně tady funguje kontrast mezi příběhem a místem a dobou, ve které se odehrává - krásně zdobené vánoční ulice, útulně a příjemně působící interiéry, ve kterých lidé bojují jednou o holý život, jiny o důstojnou existenci. Velice působivé.

• 9.11.2008  09:20
    VALL-I (2008)

S P O I L E R S: Mohl to být poměrně výjimečný film, kdyby jeho střed nevyplňovali infantilní honičky bez hlubšího smyslu a kdyby závěr, slibující katarzi plnou tragična nezabil jediným šmahem scénáristova pera roboticky kvílivý hlásek - Eva? (t.j. scéna, kdy i po změně základní desky Wall-e "rozeznal" svou robotickou lásku z důvodu velice prostého - protože proto, nebo, jak by mí spolukrajani řekli - lebo medveď. Mám pocit, že pro děti je tento film příliš nudný a pro dospělé příliš jednorozměrný, když to srovnám s takovým Ant Z. Opět jednou škoda promrhaného potenciálu.

• 3.11.2008  08:05

Mnohovrstevný a symbolikou nabitý film, který se dá zkoumat a dešifrovat a kde můžete pořád přicházet na další vysvětlení a interpretace. Nechápu, proč si někteří lidi stěžují, že to nebyl čistý horor, nebo čistý thriller, nebo čisté drama, nebo čisté cokoliv. Copak když film není čistě v jedné přihrádce, sráží mu to hodnotu? Podle mě právě naopak, pokud nakombinované prvky spolu vytváří jednolitý celek, ve kterém se prvky navzájem obohacují a rozvíjí, není co dodat, jen blahopřát ke skvělému výsledku, kterým tento film rozhodně je.

• 15.10.2008  11:01
    A Caixa (1994)

Je až neskutečné, jak dobře v tomto filmu funguje vizuální stránka - v příběhu o povalečích, nezaměstnaných, alkoholicích a různě vyžitých lidech všichni tak nějak barevně ladí s pozadím, se světlem a ta šeď a obyčejnost jejích životů na nich vizuálně nejde poznat. Krásné zamyšlení se nad zvěřstvem, které se někdy tak dobře umí ukrývat pod skořápkou lidské kůže a lidské podoby. To vše doplněné velice jemnou a truchlivou hudbou a krásnou baletní pasáží.

• 22.9.2008  16:27
    Tango (1981)

Velice zajímavý a originálně zrealizovaný nápad.

• 20.9.2008  22:26

Tak nějak mi přišlo, že nic objevného, ani převratného tento film nezkoumá. Hlavní myšlenka křehké rovnováhy mezi "normálním" a "nenormálním" je sice fajn, ale jak říkám, nic objevného. Koho už v životě nenapadlo, že jsme vlastně do jisté míry blázni všichni? Mě rozhodně ano a ne jenom jednou. Dialogy mezi obyvateli léčebny jsou místy naprosto skvělé, na druhou stranu mi byl hlavní hrdina vrcholně nesympatický, a to až do takové míry, že bych mu tu držku rozflákla ještě dřív, než tak udělal sám. Osudy hrdinů ve mě nedokázaly probudit ani zájem, ani hlubší pocity.

• 15.9.2008  20:32
    Jack a Sarah (1995)

Samostatnou hvězdu musím udělit za scénu s miminkem oblečeném do hnědého papírového sáčku, už dlouho jsem se tak nezasmála. Nicméně kromě toho nuda a klišé a laciné sentimentální útoky na diváka. Druhá půlka filmu, kde je dcerka již větší film postráda dynamiku i svěží nápady a dokoukáte to už jen kvůli tomu závěru, který po klasických peripetiích, typických pro snad všechny americké romantické komedie (o to víc překvapí v britsko-francouzské koprodukci) nakonec nevyhnutelně dokodrcá až k vám.

• 8.9.2008  20:09
    Panelák (TV seriál) (2008)

Nepozerateľné. Od Andyho Krausa by som takúto lacnú a primitívnu blbosť rozhodne nečakala, ale čo už, stalo sa. Dialógy a herecké výkony sú porovnateľné s latinskoamerickými telenovelami, už mi tam skutočne chýbajú len repliky typu - Nikdy som ťa nemilovala, Bernardo Emanuel! Ale kto vie, budúcnosť je neistá :-)

• 31.8.2008  22:31
    Gui si (2006)

Jako logika tohohle filmu šla naprosto mimo mě a chvílemi jsem se ptala sama sebe, cože to scénárista vykouřil, vychlastal, nebo co si střelil, nebo z jak vysokého stromu spadnul. Jak jinak nám může v jedné scéně říct a ukázat, že "po smrti těla se náš duch rozplyne, nezávisle na tom, jak moc milujeme svět, nebo jak moc svět miluje nás" a nakonec nám jako velké filozoficko-hluboké finále odhalit tu úžasnou pravdu, že to byla láska, která ducha chlapečka mezi náma držela. Určitý kredit musím dát za docela neotřelý nápad s vláknem, sprejem, díky kterému je možné ducha vidět a způsobem, jakým duchové zabíjejí, ale to je asi tak vsechno. Motivace postav není vůbec přesvědčivá, hudba je jen prázdné bušení do klavíru, které asi mělo vytvořit tísnivou atmosféru a ruce, lezoucí ze špaget vyvolali akorát tak záchvat smíchu. I "ukrkaná" Nenávist je oproti tomuto hororový skvost.

• 28.8.2008  13:17

Nemůžu si pomoct, ale při sledování jsem zívala nudou. A pan Incredible mi připomínal Johnnyho Brava.

• 25.8.2008  14:28

Půdorys originální jak se na Woodyho patří. Ovšem samotné provedení tak trochu skřípe a tragédie se mě nedokázala skutečně dotknout a komedie mě nedokázala skutečně pobavit. Hezký prvek byla Aladinova lampa, to jediné (kromě diskutující skupinky intelektuálů) mi v tom celém připomenulo Woodyho magicky mistrovskou ruku, která se ale tentokrát nad celým filmem spíš lehce vznášela, než by se ho skutečně dotkla.

• 23.8.2008  19:51
    Flashdance (1983)

Dvě hvězdy a jenom za hudbu. Příběh, jak je u muzikálů zvykem, je prostinký, což by ovšem až tak nevadilo. Co mi vadilo bylo iracionální chování postav a hlavní hrdinka, která je na pomezí rozmazlenýho dítěte a hysterky. A navíc, jak by řekli hrdinové britského "Donaha", NEUMÍ SVÁŘET! :-)

• 22.8.2008  09:51
    Koule (1998)

Lepší 3 hvězdy - tento film jsem viděla tak před 10 lety a co se mi dostalo pod kůži byla dusná a klaustrofobická atmosféra a zajímavý námět, nicméně jsou filmy, které si pamatuju mnohem líp, protože mě taky mnohem víc zaujaly.

• 21.8.2008  21:30

Některé filmy prostě nezestárnou a neztratí půvab.

• 21.8.2008  21:26
    Princezna Fantaghiró 4 (TV film) (1994)

Tu už to veľmi nezachraňoval ani Nicholas Rogers..

• 21.8.2008  21:25
    Princezna Fantaghiró 3 (TV film) (1993)

Musím hodnotiť subjektívne, na túto rozprávku mám veľmi príjemné spomienky, osladené nádherným Nicholasom Rogersom :-)

• 21.8.2008  12:33

Nádherná výprava, úžasné farby a obrazy, ale to je asi tak všetko.

• 18.8.2008  12:25

Moje nervy, tento film je za trest! Človek sa počas neho rozhoduje, čo mu trhá nervy viac - či úplne primitívny a trápny scenár, alebo ta ústredná pieseň, romanticky sa nesúca vzduchom, keď padá voda z vodopádu. Výborná alternatíva ku "strč prst skrz krk". Výsledok rovnaký.

• 17.8.2008  10:11

Místy velmi vtipné a svižné, ale celkově průměr.

• 17.8.2008  10:01
    Den poté (2004)

Ideální na vzhlédnutí v kině, panoramatické záběry valící se vody, sněhu, mrazu, vlastně čehokoliv. Nenabízí nic víc než čistě průmyslný filmový zážitek a malé popíchnutí, abychom už začali taky trošku myslet na tu naši planetu. Mně se to líbilo, film si nehraje na nic víc, než čím je a to oceňuju.

• 17.8.2008  00:44
    Angus (1995)

Obzvláště skvelý je český dabing a hlášky typu "já se nepotim, já pršim". Viděla jsem to asi před 10 lety a i když se jedná o docela průměrnou teenagerskou komedii, která ničím novým a originálním nepřekvapí, díky této a podobným hláškám na ni budu vždy vzpomínat vřele.

• 15.8.2008  14:54

Věčná klasika, která pohladí, pokud jí to člověk dovolí.

• 15.8.2008  14:51
    Advokát chudých (TV film) (1991)

Vůbec ničím nepřekvapí, ani příliš nezaujme. Příběh pustíte z hlavy tak rychle, jak každé klišovité béčko, které běžně běží v televizi.

• 15.8.2008  14:49
    Sedm (1995)

Originální scénář, výborní herci, úžasný a dokonalý Kevin Spacey. A z málokterého filmu se mi udělalo takhle blbě. A myslím to jako kompliment.

• 15.8.2008  14:46

Celý ten film na mě působil, že to celé už už vyrcholí do něčeho úžasného, ten bohatý potenciál tam někde pod povrchem bublal jako horký gejzír, ovšem film skončil bez toho, abych z toho gejzíru viděla jedinou kapku. Velká škoda úžasného filmu, kterým Shipping News mohly být.

• 15.8.2008  14:39
    Valmont (1989)

Kdybych nevidela Frearsovy Nebezpečné známosti, asi bych přidala navíc jednu hvězdu. Nicméně když to srovnám, tak Valmont vyznívá hrozně mělce a tak nějak prázdně, těžko říct, jestli to má na svědomí Annette Benning, nebo Colin Firth (a to mám oba moc ráda). Když se ovšem ti dva postaví oproti Malkovichovi a Glen Close, vypadají šedě jak ten neprachovitější prach. Z jejich vztahu jsem necítila ani opravdovou vášeň, ani tragičnost a ty slzy Benningové na konci podle mě šly úplně proti její postavě. Ale kdoví, možná jsem jen příliš ovlivněná knižní předlohou. Meg Tilly taky ničím nezaujme, člověk se diví, proč zrovna ona je ta osudová žena a posléze i morální vítěz flmu. Oproti Nebezpečným známostem má ale Valmont jedno silnější místo - Fairuza Balk jako mladičká Cecile působí opravdověji, naivněji a dětštěji než Uma Thurman a to se tam vzhledem ke knižní předloze hodilo líp.

• 14.8.2008  18:21

Docela průměrná komedie, ovšem musím přidat hvězdičku za hlášku "na tohle na hlavě bych chytla HBO" :-)

• 13.8.2008  14:24
    Sirotčinec (2007)

Slabší 4 hvězdy. Slabší proto, protože i The Others jsem dala 4 a ti se mi líbili víc, a na 3 to zase bylo příliš dobré. Atmosféra funguje, někdy výtečně, někdy míň, některé nápady jsou ne úplně dotažené a člověk má pocit, že variace na něco takového už několikrát předtím viděl. Ale případný nedostatek originality tady příliš nevadí, i přesto to jako celek funguje a obzvláště některé detaily jsou dechberoucí - zvuk, který vydává jeden z duchů, když se v první části filmu blíží k Lauře, nebo pohled na tu rozmlácenou stařenu (a to jsem člověk, kterému se u Sweeney Todda dělalo špatně).