Twilight sága: Zatmění (2010)

Vítězství make-upu nad příběhem. Pokračující, vzácně se vyskytující demence pubescentní dívky, která dosáhla klinického stádia a jež potvrzuje sama dívčina v závěru filmu: "Vždycky jsem se cítila mimo. Jako bych se doslova životem jen potácela. Nepřišla jsem si normální. Protože nejsem a nechci být." Neboj, nejsi a nebudeš.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Někde mezi prvním a druhým dílem Bella prodělala lobotomii, ovšem tato scéna nejspíše skončila na podlaze střižny. Její chování je v Novém měsíci (opravdu se mi nechce číst kniha, abych pochopil proč je použit tento název, když minimálně ve filmu se měsíc (ba ani měsíčky) nijak neřeší) naprosto nesmyslné: nejdříve chce Jakobovi šeptat, že je vyjímečný, aby hned v následující scéně skočila do náruče Edwardovi. A takhle pořád dokola. A to jsme teprve u druhého dílu! Vypadá to na učebnicový případ rozvíjející se schyzofrenie. První hodina a půl filmu řešící to nedůležité je neuveřitelně natahovaná nekonečnými dialogy jenom proto, aby v poslední půl hodině bylo vše důléžité vyřešeno několika rychlými a nepřehlednými scénami. Ale možná už to takhle blbě napsala Meyerová, co já vím ...

Stmívání (2008)

První díl je veskrze průměrný, nicméně zábavný film, za jehož průměrnost nemohou ani tak samotní filmaři, jako spíše omezená předloha Stephenie Meyerové. V podstatě mu jinak není co vytknout. Je zde znát poctivé filmařské řemeslo, kde zástupci všech profesí odvádějí své maximum aniž ještě tušili, jaký komerční hit z jejich práce nakonec vzejde. Uspokojení, kalkul a odbytá práce přichází až s dílem druhým, třetím, ...

Kutil Tim (1991) (seriál)

Sitcom, který si drží kvalitativní úroveň od první do poslední epizody. Co se dabingu týče, pak ten s Postráneckým a spol. je opravdu děsivý! 60% vtipů se ztratilo v překladu, zbytek nebyl pochopen. Nejodpudivější je pak smíchová stopa, kterou si na Barrandově dodávali svoji vlastní a v podstatě ji mají zapnutou neustále, jen tu a tam ji ztlumí a pak zase zesílí, a to i v místech, kde není žádný vtip. Hrůza. To dabing s Mahdalem a spol. je už opravdu na profi úrovni.

Kráčející skála (2004)

Castingový fail v podobě obsazení jackassackého Johnnyho Knoxvilla - příliš násilně naroubovaný humor do jinak docela vážného filmu. Jinak příjemně odsýpající akce připomínající to lepší z akčních filmů let osmdesátých.

Neřízená střela (2010)

Suchý britský humor řádně protřepaný, namíchaný a dávkovaný tak, jak to máme všichni rádi. Člověk se sice neválí smíchem po zemi, ale pobavený úškleb od úvodních až do závěrečných titulků je minimálně zaručen. A to se cení!

Druhá šance (2012)

Meryl je tu opět skvělá, a i když se mi film moc líbil, přál bych si, aby si napříště vybírala ještě o něco zajímavější role, zkrátka nějaké další Madisonské mosty, Hodiny či Pochyby.

Distrikt! (2004)

Ten matroš, na kterým autoři tohoto filmu byli při jeho tvorbě, chci taky (součástí zápletky jsou tu mamuti, Romeo a Julie, Usáma bin Ládin, hackeři, bullet-time, ropná krize, cestování časem, atp.)! Jinak zajímavá lekce maďarštiny a poučné nastavení zrcadla soudobé maďarské mladeži a zároveň "sprostá kopie filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág :-)".

Choking Hazard (2004)

OK, párkrát jsem se zasmál, ale jinak převažuje trapnost nad trapnost... Jedna hvězdička za asi nejlepší plakát k českému filmu vůbec.