Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Animovaná špionážna paródia, ktorá miestami vytiera zrak aj väčšine hraných pokusov. Len krôčik od úplnej dokonalosti a 100-nej zábavy.

Whiplash (2014)

Malý a svojim spôsobom nenápadný film, ktorý ale svojou silou, gradáciou a obrovskou dávkou emócii dokáže diváka úplne pohltiť a v závere sa najväčším víťazom, v napínavom súboji učiteľa a žiaka, stáva samotný divák. Dokonalosť!

96 hodin: Zúčtování (2014)

Liam, už sa vykašli na Taken! Megaton, už sa vykašli na réžiu! Mimo akcie zúfalo vykonštruované, v akčných scénach vďaka guľometnému strihu šialene neprehľadné, ako celok teda absolútne nefunkčné. Hviezdička za Liama....zo zvyku.

Newyorská romance (2013)

Štipka drámy, za lyžičku romantiky, za hrnček humoru a dolievame chytľavými popovými pesničkami! Perfektne zvládnutý filmový mix vyššie spomenutých ingrediencií sa opiera najmä o presné herecké výkony všetkých zúčastnených a vynikajúcu hudbu. Poteší aj zopár známych tvárí z hudobného šoubiznisu, ktoré sa v priebehu filmu predstavia v menších / väčšich úlohách. Tie sú však len príjemným spestrením už tak veľmi kvalitného kúsku, ktorý vo vás v priebehu 100 minút dokáže, úplne prirodzeným spôsobom, postupne vyvolať kompletnú škálu emócií.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Obrovské sklamanie, ktoré prvú hodinu neskutočne nudí a po zvyšok stopáže už ponúka len zle zostrihané a zúfalo nudné a neprehľadné akčné scény obohatené trhaným spomalením aké by ste nečakali ani pri lacnom béčku, nieto ešte pri letnom veľkofilme. Jake Gyllenhaal sa veľmi snaží a občas mu to aj ide, Gemma je krásna ako vždy a práve oni sú jedným z dvoch dôvodov prečo tento film neposlať medzi odpad. Druhým je efekt použitia dýky, ktorý je spracovaný bezchybne. To ale bohužiaľ nestačí ani na priemerné hodnotenie a človek si 20 minút po skončení filmu nepamätá ani len náznakom o čom to vôbec bolo, pretože "dej" je iba zmesou WTF scén a z prsta vycucaných somarín. Horšie ako nový Súboj Titanov .

Živí mrtví (2010) (seriál)

Veľmi smutný príklad seriálu, ktorého nekonečné naťahovanie za účelom dojenia kravy, pokým dáva mlieko, postupne úplne zničilo akékoľvek zbytky atmosféry, napätia a zaujímavých postáv, ktorými ovyplývala skvelá 1.séria. V strede 5.série definitívne prestávam sledovať a už ma nikto a nič nepresvedčí, aby som si niekedy zapol nové epizódy tejto nechutne ukecanej telenovely, ktorej postavy postupom času prenášajú stále nezmyselnejšie vety a ich správanie je stále menej a menej uveriteľné. Nulové napätie, atmosféra priam až v mínusových hodnotách, postavy, ktoré už sa nemajú kam ďalej vyvíjať, vždy približne 3-5 minút priemernej akcie na 43 minútovú epizódu a neustále, doslova ubíjajúce potulovanie sa po lesoch spestrené kvázi-filozofickými blábolmi totálne o ničom - toto ponúka nasledovanejši seriál súčasnosti, dámy a páni! Zamyslite sa nad tým, či ho aj vy nepozeráte náhodou len zo zvyku, ako som to robil aj ja a ak áno, je najvyšší čas s touto nudnou zlátaninou skoncovať. Ktorákoľvek epizóda Búrlivého vína zabaví viac (aj keď trošku iným spôsobom) ako toto číre zúfalstvo...

Andělé a démoni (2009)

Pozitívne prekvapenie! Hlavne kvôli tomu, že Da Vinciho kód-knihu som miloval,ale ako film sa mi vôbec nepáčil. Tentokrát to však Ron Howard zvládol oveľa lepšie. Napriek tomu, že mnoho z knihy vynechal, dokázal to, čo zostalo prakticky bezchybne zlepiť dohromady, tak aby film mal zmysel aj pre ľudí, ktorí knihu nečítali. Okrem režiséra sa vracia aj hlavná hviezda Tom Hanks, ktorému to tu tiež sekne oveľa viac, dokonca ani jeho účes už tak nebije do očí :) Navyše si úlohu doslova užíva a väčšinu filmu "dáva" až prekvapivo vtipné a trefné hlášky. Ďalšiu pochvalu si film zaslúži za DOKONALÉ zobrazenie Vatikánu. Tvorcom bolo zakázané nakrúcať v "pravom" Vatikáne a tak si vytvorili svoj a ten doslova vyráža dych. Ak by sme sa totiž nikdy nedozvedeli, že film nebol nakrúcaný naozaj vo Vatikáne, pravdepodobne by si to nikto nevšimol - taká verná je "kópia Vatikánu". Na záver prichádzame k tomu najlepšiemu a tým je soundtrack. Už veľmi veľmi dlho na svetlo sveta nevyšiel tak podarený soundtrack ako majú práve Anjeli a démoni. Hans Zimmer zase raz dokazuje svoje kvality a všetkých nás už behom úvodných minút presvedčí, že je naozaj majstrom vo svojom obore. Búracajúce chorály a monumentálna hudba akú nepočujete často, vás jednoducho zarazí do sedadiel. Bezkonkurenčne ide o zatiaľ najlepší soundtrack roka 2009!!! Film ide v šľapajách knihy aj tým, že nezabudol na známy sokujúci zvrat na záver - tak dobre známy z knihy. A aj tu funguje dokonale... :) Záverom teda snáď už len zhrniem, že filmoví Anjeli a démoni sa vydarili oveľa viac ako filmový Da Vinciho kód a ide o výborný letný kinohit.

Až tak moc tě nežere (2009)

Po dlhom čase naozaj veľmi ambiciózna a súčasne veľmi príjemná romantická komédia s až prekvapivo hviezdnym obsadením - Jennifer Aniston, Ben Affleck, Jennifer Connelly, Bradley Cooper, Scarlett Johansson, Drew Barrymore, Justin Long a ďalší vám predvedú všetky podoby problémov, ktoré vznikajú kvôli tomu, že sú muži a ženy od seba tak odlišní. Veľakrát sa vo filme nájdete, veľakrát si poviete, že týmto ste si prešli aj vy, veľakrát si poviete: Áno, je to presne tak a je to tak správne. Maximálne príjemní herci, podarený soundtrack (hlavne Somewhere Only We Know od Keane a Friday Im In Love od The Cure) a naozaj uvolnená atmosféra spôsobujú, že filmom doslova prebehnete a ani na chviľu vás nebude nudiť. Pochváliť treba aj fakt, že je rozprávaný originálnou formou a aj keď je romantický, nie je presladený až natoľko ako väčšina jeho žánrových kolegov.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Celkom zábavné pokračovanie veľkého animovaného hitu prináša opäť slušnú porciu zábavy. Tentokrát je ale celý film koncipovaný tak, aby si ho užili hlavne tí, ktorí budú sledovať 3-D verziu. Množstvo scén vôbec nevyznie ako bolo plánovaných, ak máte k dispozícii iba klasickú 2-D verziu. To však nemení nič na tom, že tretia Doba ľadová je rovnako vydarená ako predchádzajúce 2 diely a v originálnom znení ponúka neskutočné množstvo slovných hračiek a zaujímavých a vtipných tvarov, ktorými ovplýva jedine angličtina. Veľké množstvo gagov je navyše naozaj vydarených a tak nezostáva nič iné ako uznať, že tvorcovia tejto animovanej série ešte stále majú nápady a aj keď veľa kreslených filmov poslednej doby je kvalitatívne vysoko nad Dobou ľadovou, tá si stále drží svoju vôbec nie nízku úroveň. P.S.: Pri scéne v jaskyni s "jedovatým" dymom - schválne - ako dlho ste vydržali s vážnou tvárou? :)

Dům loutek (2009) (seriál)

S predchádzajúcou tvorbou Jossa Whedona vôbec nemám skúsenosti, nevidel som ani jeden z jeho predchádzajúcich seriálov. Ale Dollhouse ma naozaj chytil. Už od prvého dielu ponúka slušné množstvo mysteriózneho napätia a celá prvá séria (12 častí) obsahuje hneď niekoľko dychberúcich šokujúcich momentov. Scény, ktoré žiadny divák nemôže vopred očakávať a prekvapia úplne všetkých. Herecké obsadenie je podľa môjho názoru vybraté veľmi dobre, hádam iba s postavou Tophera som mal trochu problémy - chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na prejav jej hereckého predstaviteľa. Celkový koncept Dollhousu je natoľko zajímavý, že seriál by prakticky nemusel skončiť nikdy. Po čase by sa ale stal stereotypným a tak Whedon pripravil naozaj výživné dejové línie, ktoré sa prelínajú celým seriálom a robia z neho záležitosť na pokračovanie. "Adrenalínovosťou" a intenzitou niektorých scén pripomína tie najnapínavejšie seriály aké kedy bežali v televízii. Po výbornej prvej sérii, ktorej sa dá vytknúť hádam iba trochu pomalší rozjazd (trvá to približne 4 diely kým sa v Dollhouse začnete pohybovať ako doma), ale celý zvyšok série vám to bohato a niekoľkonásobne vynahradí. Navyše seriál už ma potvrdenú 2.sériu a súdiac podľa Whedonových fanúšikov a podľa toho, čo nám Joss predviedol v prvej sérii, to bude v druhej sérii ešte väčšia bomba! :) 1.séria: 90%