oceanic6

oceanic6

MovieFan

1 bod

• 13.1.2009  07:29
    24 hodin: Vykoupení (TV film) (2008)

Jack Bauer je späť! Na začiatku som mal veľmi čudný pocit a to hlavne kvôli úplne novému prostrediu na aké pri 24ke nie sme zvyknutí. Redemption trpí pomalým rozjazdom, ale vo chvíli keď príde prvá akčná scéna začne to mať konečne gule :) Spolu s dejovou líniou v ktorej okrem Jacka uvidíme aj skvelého Roberta Carlylea sa odohráva aj druhá dejová línia vo Washingtone. V nej na scénu prichádzajú Prezident Daniels, Tom Lennox,dlhoočakávaná ženská prezidentka ale aj Jon Voight v zatiaľ veľmi záhadnej úlohe. Celý film sa nesie v strednom tempe a len veľmi pomaly sa snaži pripraviť nás na 7.sériu. Zopár veľmi dobre natočených akčných scén však tentokrát akosi nestačí. 24:Redemption osobne beriem len ako most medzi 6.a 7.sériou, a aj keď sa v druhej polovici rozbehne, lepšie ako priemerné hodnotenie si nezaslúži. Už len kvôli absencii Jackovho "DAMMIT" :)

• 12.1.2009  14:32
    Disaster Movie (2008)

Spleť splaškov, hnoja, sračiek a iných hmôt , ktoré nájdete v kanáloch!

• 12.1.2009  14:26

Hviezdne obsadený počin bratov Coenovcov prináša zložitú spleť napätia a čierneho humoru, ktorej úplne kraľuje GENIÁLNY Brad Pitt. Už dávno tu nebola taká vtipná a tak dobre zahraná vedľajšia postava. Skvelí sú ale aj George Clooney, John Malkovich či Francis McDormand. Samotný dej je potom tak prekvapivý že nemôžete tušiť čo sa stane v nasledujúcej scéne. Po filme "Táto krajina nie je pre starých" síce trošku odľahčenejší ale určite nemenej kvalitný filmík slávnej bratskej dvojice.

• 12.1.2009  08:16
    Yes Man (2008)

Veru tak, YES!!! Jim Carrey je späť! 5 rokov po Bruceovi Všemohúcom prichádza s presne takým filmom aký od neho čakáte. Typická Carreyovská komédia plná skvelých gagov, vynikajúcej hudby a hlavne plná Jima Carreyho, ktorý ide v každej scéne naplno!

• 12.1.2009  07:27

Jeden z vrcholov roka 2008! Veľmi zaujímavo natočený film ktorý môžem bez mihnutia oka zaradiť medzi to najlepšie čo v roku 2008 vzniklo. Vo filme znie úžasná hudba, hlavne klavírny motív počas milostnej scény, ktorý sa objaví ešte raz aj na konci, je absolútnym soundtrackovým vrcholom. Tou najväčšou devízou filmu sú ale jedným slovom úžasní herci - Rosario Dawson, Barry Pepper, Woody Harrelson a hlavne - Pán Herec menom Will Smith, ktorý tu predvádza nadľudský výkon a celý film mu jeho smútok v očiach veríte. Film používa aj flashbacky, ktoré ho robia ešte pútavejším a ide o filmový počin ktorý si v žiadnom prípade nemôžete nechať ujsť. Klobúk dole!

• 12.1.2009  06:54
    Rallye smrti (2008)

Jason Statham v hlavnej úlohe a fantasticky natočené automobilové naháňačky sú hlavnou zbraňou tohto inak čistého béčka, ktoré vo chvíľach kedy nezúri akcia, nemá takmer vôbec čo ponúknuť. Povesť filmu zachraňuje fakt, že sa neberie vážne a že tú hodinku a pol nuda takmer vôbec nehrozí...

• 18.11.2008  14:33

Tak som nakoniec veľmi príjemne prekvapený! Madagaskar 2 je totiž lepší ako prvý diel a to som naozaj nečakal. Hlavný rozdiel medzi jednotkou a dvojkou je ten,že dvojka ponúka aj príbeh,ktorý v prvom dieli úplne chýbal. Aj samotné gagy sú podarenejšie, niektoré dvojzmyselné si dokonca viac užijú dospelí. Ja osobne by som pochválil hlavne tučniakov, naštvanú starú pani - a čo nerobím veľmi často - vynikajúci slovenský dabing! Pozitívne prekvapenie =)

• 18.11.2008  13:59

Majstrovské dielo režiséra Christophera Nolana je bez debát najlepším filmom roka 2008! Slovami neopísateľná mrazivá atmosféra temného Gotham City, životná úloha Heatha Ledgera alias Jokera, najlepší filmový soundtrack roka, jedným slovom dychvyrážajúca automobilová naháňačka......má vôbec cenu menovať všetky plusy, keď mínusy nenájdete?

• 11.11.2008  13:22
    Oko dravce (2008)

Nadupaný thriller,ktorý vám nedá vydýchnuť ani na stotinu sekundy!!! Napätím doslova prekypujúce scény sú natočené rýchlym a dravým spôsobom, naviac nervydrásajúca hudba ešte posilní skvelý dojem z výsledku. Celý film drží pevne v rukách Shia LaBeouf,ktorému bez mihnutia oka uveríte strach,hnev aj ľútosť a tým sa z neho stáva asi najlepšia mladá herecká tvár súčasnosti. Na druhej strane ale treba poznamenať,že pri filme nemôžete vôbec rozmýšľať lebo by vám hneď udrelo do oka veľa nelogických vecí. Famóznu prvú polovicu ale jemne pokazí pointa filmu, ktorá príde už v polovici a na ktorú čaká väčšina divákov. Tú tvorcovia celkom nezvládli a ponúkajú komplikované a nie celkom pochopiteľné vysvetlenie. A od tejto chvíle sa z filmu vytratí "ono tajomno" a stáva sa z neho bežný thriller akých sú desiatky. Aj tak je to ale jeden z najvhodnejších kandidátov na návštevu kina!

• 31.10.2008  12:34
    Profesionálové (TV seriál) (2008)

Zatiaľ najvydarenejší zo všetkých slovenských seriálov posledných rokov je úspešný a obľúbený hlavne vďaka skvele napísaným a jedným slovom ÚŽASNE zahraným postavičkám. Lukáš Latinák, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai na plnej čiare excelujú, zvyšok osadenstva podáva výborné výkony. Od tvorcov Mafstory tak prišiel ďalší vydarený komediálny seriál, ktorý môže na obrazovkách vydržať naozaj dlho...

• 31.10.2008  12:28
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Neskutočne idiotská kópia seriálu Majster Tim od "majstra" Krausa. Slovensko-maďarské narážky už dávno nie sú ani trochu vtipné ani zaujímavé. Sledovať tento seriál je doslova a do písmena U.T.R.P.E.N.I.E.!!! FUJ!

• 29.10.2008  12:16
    96 hodin (2008)

Liam Neeson v hlavnej úlohe ďalšieho filmu z producentskej dielne Luca Bessona! Akokoľvek čudne to znie, výsledok vás veľmi milo prekvapí. Béčkový príbeh otca, ktorému unesú dcéru a v ktorom je všetko jasné od začiatku až dokonca, však prekvapuje dravou akciou, lákavým vizuálom a udrží vašu úroveň adrenalínu 90 minút na tej najvyššej úrovni! Neeson je perfektný, všetko to odsýpa ukrutne rýchlo takže nebudete mať možnost čo i len začať sa nudiť. Ukážková old-schoolová akcia!

• 28.10.2008  13:23

Wooooow! Tak toto som naozaj nečakal! Fantastické obsadenie (Ewan McGregor,Naomi Watts,Ryan Gosling) sľubovalo naozaj skvelý zážitok ale to čo som dostal bolo nad moje očakávania. Naozaj excelentný thriller a prvotriedne psycho, v ktorom nikdy neviete čo sa hrdinovi len zdá a čo je skutočnosť. Všetko sa to mieša a vy ste z toho nakoniec zmätený rovnako ako hlavná postava. Na záver vás ale čaká scéna, ktorá efektným spôsobom vysvetlí pointu filmu. Urobí to ale tak rafinovane, že mnohí si to na prvýkrát ani nevšimnú =)

• 27.10.2008  13:05
    VALL-I (2008)

Pixar opäť boduje!!! Nádherný príbeh osamelého robota, ktorý s príchodom nového návštevníka na Zem - robotky Eve, zisťuje, čo je to nebyť sám a ako sa človek cíti keď je až po uši zaľúbený. Samotná animácia vačšinu času nekompromisne vyráža dych. Nikdy som si nemyslel, že film o robotoch môže byť taký ľudský a neuveriteľne dojímavý. Už dávno nejde o rozprávku len pre deti, množstvo scén a súvislostí pochopí len odrastenejší divák. Za posledný rok jediný animák, ktorý stoji za to :) -Jedine v týchto podmienkach prežijete. -Ja nechcem prežívať...ja chcem žiť!

• 20.10.2008  15:01

Nie som žiadnym veľkým fanúšikom série Star Wars, ale myslím že tento "výtvor" sa nemôže páčiť takmer nikomu. Naozaj odporná animácia s asi najhoršou gestikuláciou postáv v dejinách počítačovo animovaných filmov a absolútne nulový dej od odpadu vyzdvihujú len akčné scény a pocit že sa vo filme stále niečo deje. Napriek tomuto a napriek faktu, že film trvá 90 minút, som pri ňom 2krát zaspal =)

• 15.10.2008  08:06

Vcelku zábavný rodinný dobrodužný film, ktorý ale v našich kinách veľa stráca tým, že nie je v 3D. Naozaj nerozumiem tomuto kroku- nasadiť do kín 3D film v 2D verzii. Na niektorých efektoch tak až príliš vidieť že sa na ne treba pozerať cez 3D okuliare. Na Slovensku však túto možnosť nemáme. Aj tak ale film celých 90 minút dokáže baviť a Brendan Fraser hrá takmer tú istú úlohu ako v Múmií a teda hláškuje ostošesť. Tvorcovia si na hrdinov vymysleli celkom zaujímavé pasce a nástrahy takže celý film je vlastne ako počítačová hra cez ktorú sa musia postavy dostať až na koniec. Záver filmu potom naznačuje že sa v budúcnosti dočkáme pokračovania s tematikou Atlantídy. Vhodný kandidát na rodinnú návštevu kina!

• 15.10.2008  07:47

FANTASTICKÁ KOMÉDIA! Ak sa vám Steve Carrell doteraz nezdal vtipný, tento film to naisto zmení. Ak si myslíte že Anne Hathaway je stále to mladé dievčatko z Denníka princeznej, tento film to naisto zmení. Ak po Johnnym Englishovi už neveríte filmom o nešikovných agentoch, tento film to naisto zmení. Chrlí totiž skvelé gagy kadenciou guľometu a režisér Peter Segal až prekvapivo dobre zvláda aj akčné scény. Okrem toho sa vo filme objavuje veľa známych tvárí ako Adam Arkin, James Caan, The Rock, Masi Oka (Hiro z Heroes), Bill Murray a ďalší. Najväčšie a najpozitívnejšie prekvapenie leta 2008!!!

• 12.9.2008  12:10

Jednoznačne najslabší diel Múmie! Ale ešte stále ponúka istú klasickú dávku zábavy. Prostredie sa často mení, Fraser strieľa hlášky premenlivej kvality a kvalita efektov je znesiteľná. Úplne zbytočne je ale vo filme Jet Li, ktorý má príliš málo priestoru nato, aby ukázal niečo zo svojho umenia. Každopádne, ja osobne si takto predstavujem film , na ktorý sa do kina vydám s cieľom zabaviť sa a nad ničím , ale vôbec nad ničím, nerozmýšľať. Vcelku chutná popcornová zábava ako stvorená na leto.

• 12.9.2008  11:40
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Zo začiatku sa GG tvári ako seriál iba pre dievčatá. Stačí však vydržať prvých 5-6 častí a ukáže vám svoju pravú tvár. Hádky o to , kto má drahšiu kabelku a šaty idú bokom a začína sa neuveriteľná dráma. Jednoznačne najlepšia možná náhrada za zrušené O.C., ktorá ho v mnohom dokonca aj prevyšuje. Intrigy, klamstvá a neuveriteľné vzťahové kombinácie aké tu ešte nikdy v rámci teenagerských seriálov neboli, naviac rozprávané úplne novým, odlišným štýlom ako v podobných seriáloch. K tomu prirátajte skvelý soundtrack ako to už pri takýchto seriáloch býva a dokonalý výber hercov. Už teraz je jasné, že nech si v budúcnosti ktokoľvek z nich zahrá v akomkoľvek filme alebo seriáli, stále bude všetkým známy ako TEN čo hral v GG. Jednou vetou na záver: Súčasný kráľ žánru teenagerských seriálov! 1.séria: 90% , 2.séria: 80% - prichádza to čoho som sa tak trochu bál po skončení 1.série, tvorcovia už miestami nevedia presne kadiaľ ísť ďalej a tak v druhej sérií nájdeme niekoľko momentov, ktoré sú naozaj slabé a niektoré zápletky, ktoré svojou umelosťou doslova bijú do očí. Našťastie je ich ale len zopár a zvyšok série je vysoký štandard, aký od GG očakávate. Zďaleka najväčším vývojom prejdú postavy Rufusa Humphreyho a Chucka Bassa. Druhý menovaný stále zostáva pre mňa najlepšie obsadenou a zahranou postavou celého seriálu. Záver druhej série sa vydaril naozaj parádne a dočkáme sa niekoľkých prekvapivých zvratov a načrtnú sa nové dejové línie, ktoré budú obsahom 3.série. Teším sa! :)

• 11.9.2008  13:57

Cameron Diaz a Ashton Kutcher sú dvojica, ktorej sa mimoriadne zdatne darí liezť jeden druhému na nervy. A presne o to v tomto filme ide. Podarené vtipy sa striedajú s trápnejšími ale film nikdy neskĺzne do nepozeratelného odpadu. Práve naopak, aj vďaka skvelému soundtracku, ide o ukážkovú oddychovú komédiu , ktorá nenudí, neurazí a pritom ešte aj zabaví. Tak čo viac si želať? =)

• 11.8.2008  14:03
    Marabunta: Mravenci útočí (TV film) (1998)

NAJLEPŠIA KOMÉDIA STOROČIA!!!!! A to minimálne.... =) Ale teraz už vážne, ten čo TOTO vymyslel musel byť absolútny idiot...

• 11.8.2008  13:24
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Všetky seriály zo série CSI sú navlas rovnaké a odlišujú sa v jednej jedinej veci - v postave hlavného vyšetrovateľa. A tu sa dostávame k jadru tohto komentára,pretože zďaleka najlepším z nich je Horatio Caine z Miami! Koho z divákov by zaujímali nejaké vraždy alebo získavanie dôkazov, keď stačí David Caruso stojaci bokom ku kamere, ktorého mamička nenaučila že ľuďom sa pri rozhovore treba pozerať do očí. Na druhej strane ho ale určite usilovne učila že občas treba vetu v polovici prerušiť, nasadiť si okuliare a až potom ju dokončiť =)

• 11.8.2008  13:11
    Hancock (2008)

Fantastický štýl Petera Berga + DOKONALÝ Will Smith = Vynikajúca akčná komédia!!! Od začiatku nekontrolovatelný mix akcie, špeciálnych efektov a nekompromisných hlášok, ktorý v druhej polovici trošku uberie na zábavnej zložke a záverečná akčná scéna v nemocnici je už ako z vážneho akčného filmu. Ale žeby to vadilo? Ani náhodou! Všetci od hercov cez režiséra až po kameramana odviedli skvelú prácu, hádam len ten scenár mohol byť zaujímavejší. Inak je ale všetko na svojom mieste....ČISTÝ LETNÝ BLOCKBUSTER!!!

• 25.7.2008  22:02

Od prvej sekundy až do úplného konca čistý priemer! Neviem prečo sa hviezdy ako Samuel L. Jackson, Ed Harris alebo Eva Mendes dali nahovoriť na tento film. Zápletka znie zaujímavo, ale ten kto vymýšlal scenár si vela námahy nedal. Napriek tomu ale vdaka réžií Rennyho Harlina, ktorému to stále ide dobre len si vyberá nesprávne filmy, pri filme vydržíte, aj ked si viem predstaviť že keby vznikol tento film s béčkovými hercami a v televíznej produkcii, výsledok by bol vlastne taký istý...

• 23.7.2008  12:18

Maximálne dementný film ku ktorému by mali pribaľovať aj človeka ktorý by vám ukazoval kedy sa máte smiať. Možno v skupinke s kamošmi a v "dobrej nálade" to funguje, ale ja to už nezistím lebo tento hnus nechcem už nikdy vidieť!!! 2* sú za všetky scény v ktorých vystupuje Neil Patrick Harris, vrátane úplného záveru ktorý príde až po záverečných titulkoch...odporúčam vydržať =) Všetko ostatné je ale vážny hnus!!!

• 23.7.2008  12:12

V posledných rokoch je hororov naozaj požehnane. Bohužiaľ tu už dlho nebol žiadny ktorý by svojou kvalitou išiel aspoň trošku nad priemer. A tušíte správne, ani tento to nebude =) Prom Night je remake hororu z 80.rokov prispôsobený súčasným trendom. To znamená: krásne tváričky, soundtrack pozostávajúci z väčších či menších hudobných hviezd súčasnosti a takmer žiadne násilie. Neuvidíte totiž takmer žiadnu krv, žiadne detailné vraždy. Ani ten vrah vôbec nemá potrebnú charizmu......no napriek tomu vás film neunudí k smrti. Neviem čím to je ale ja som sa tú hodinku a pol vlastne bavil. Vizuálne je film podarený, ale všetky tie nehorázne hororové klišé proste nedovolia dať viac ako priemer. Sorry...

• 22.7.2008  14:59
    Kopačky (2008)

Existujú filmy pri ktorých sa cítite tak dobre že je vám jedno čo sa deje okolo Vás v reálnom svete. Toto je jeden z nich =) Jason Segel tu presvedčí všetkých do jedného že je Pán Herec a to aj vo vážnych scénach, Russell Brand predvedie čo dokáže ako neopísatelný anglický spevák a Mila Kunis ukáže že momentálne neexistuje krajšia a milšia herečka. Neustále prítomný humor a romantiku, niekedy aj na vážnu nôtu skvelo dopĺňa úžasná hudba (poteší Everybody Hurts v havajskom jazyku) a jedným slovom DOKONALÁ pieseň Jasona Segela - Dracula´s Lament! Po pár rokoch je tu konečne naozaj maximálne príjemná romantická komédia, ktorá sa na nič nehrá. Zoberie vám síce 2 hodinky času, ale dá vám toho oveľa viac =)

• 11.7.2008  08:32
    Martial Law - Stav ohrožení (TV seriál) (1998)

Americký akčný seriál ktorý by bol navlas rovnaký ako napríklad taký Walker, Texas Ranger, keby nebol obohatený príjemným humorom. Sammo Hung, ktorý sa bojovým umeniam venuje celý život ale pôsobí v úlohe detektíva menom Samo (aké-to číre slovenské meno :) veľmi nemotorne a hlavne sa mu to nedá uveriť. Navyše to čo predvádza, nevidelo herectvo ani z rýchlika. Na jeho tvári vidieť doslova pri každej vete nechutný kŕč akým vyslovuje americké slová a celá jeho mimika vo chvílach keď sa pokúša hrať je doslova smutná. Pri oddychovom akčnom seriáli ani neočakávam oscarové herectvo, ale Sammo Hung sa proste do hlavnej úlohy nehodí a doslova vidieť ako trpí v scénach kde sa nebojuje. Na druhej strane ale treba oceniť choreografiu súbojov, ktorú má na svedomí práve Sammo, čo len potvrdzuje fakt , že bojovému umeniu sa naozaj rozumie perfektne. P.S.: Zaujímavé je že postava detektíva, ktorú hrá Sammo Hung, sa v tomto seriáli volá Sammo. Podobne ako vo filmoch Jackieho Chana sa vždy Jackie volá Jackie :) A Sammo a Jackie spolu často spolupracovali :)

• 10.7.2008  14:09
    Clona (2008)

Originál z roku 2004 som nevidel a tak ma tento remake celkom prekvapil. V porovnaní s horormi poslednej doby ako Zmeškaný hovor alebo Oko ide jednoznačne o lepší film. Joshua Jackson alias Pacey z Dawsonovho sveta tu hrá celkom pekne a film je celú dobu napínavý. Nejde však tak celkom o horor ale skôr o thriller ktorý nakoniec dokáže prekvapiť skvelou a hlavne originálnou pointou. Ešte raz opakujem že originál som nevidel a preto sa mi americká Clona páčila z hororov poslednej doby asi najviac.

• 19.5.2008  12:13
    Zmeškaný hovor (2008)

Horor o duchoch ktorí vôbec nie sú strašidelní....a tým pádom to potom nie je horor, však?? =) A naviac, nielen že sa ani len omylom nebudete báť, ono sa ešte aj takmer poseriete od nudy....