Kravaťáci (2011) (seriál)

Tento seriál má šmrnc a styl. Nevím jak jinak to podat. Obyčejně mě seriály z právnického prostředí moc nebaví, ale tento mě dostal. Dokonce jsem si původně myslela, že je od HBO. Well done USA Network. Doporučuji se ale dívat na seriál v originále, protože v češtině ztrácí svou sassiness (nenapadá mě k tomuto slovu žádný správný český ekvivalent).

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Tenhle seriál se zařadil mezi mojí špičku. Stejně jako Red Dwarf a Friends patří i Community k vysoce kvalitním, originálním sitcomům a že jich tu poslední dobou moc není. Pure gold. Nejdřív s mi seriál pouze líbil, ale po dalších shlédnutích jsem si ho zamilovala. Originální humor, originální prostředí, originální zápletky, originální postavy. I po několika shlédnutích se budete bavit. Mohlo by se zdát, že množství absurdit, které v serálu je, by nemělo fungovat ale opak je pravdou. Jsou to právě epizody s šesti (vastně sedmi) různými timelines, s paintballem či s animovanými vánocemi, které považuju za ty nejlepší.

Malá princezna (1995)

Stejně jako Most do země Terabithia mě tento dětský příběh zanechal v slzách.

Private Romeo (2011)

Romeo a Julie patří k mým oblíbeným od Mistra Shakespeara. Velmi netradičně zpracované a přesto nejlepší zpracování této tragédie jaké jsem viděla. Vtáhlo mě to do děje a přestože jsem né vždy všemu rozuměla, příběh mě jako vždy dostal.

Newsroom (2012) (seriál)

Myslím, že tento seriál má potenciál. Vzhledem k tomu v jaké době začíná je jasné, že nebude míti moc sérii a o to lépe. Ať už si recenze říkají co chtějí jedno nemůžou seriálu popřít a to je kontroverznost. Uvidíme jak si tvůrci se seriálem poradí ale zatím ho dávám do Top 10.

Po přečtení spalte (2008)

Film mě bavil a nevím proč bych mu neměla dát plnej počet. Clooney, Malkovich, Swinton, Pitt... všichni byli skvělý. Obzvláště u Pitta jsem se dost bavila. Líbí se mi role které hraje. Narozdíl od Deppa, který posledních pár let hraje pořád to samý, Pitt se nikdy nebojí si zkusit něco novýho.

Prokletý ostrov (2010)

Wow, před koncem jsem si myslela že je to dobrej film, ale trochu jsem nevěděla co na něm všichni vidí. Po konci, kterej mě až do poslední chvíle vůbec nenapadl si ho jdu pustit ještě jednou. Musím říct že obsazení Marka Ruffala bylo perfektní. Myslím že Robert Downey Jr. by se na tu roli vážně nehodil. Mark Ruffalo má takovou vlastnost, že člověk ví, že nemůže být zlý. Nemůže hrát záporáka. Proto jsem věděla, že ať Rachel říká Teddymu cokoliv v jednom se mílí - Chuck je jeho přítel. V konečném důsledku to tak opravdu bylo. Ben Kingsley v roli doktora Crawleyho, Emily Mortimer, Patricia Clarkson - obě výborné, Michelle Williams jsem začala brát jako herečku a né jen jako tu holku z Dawsonova světa už ve Zkrocené hoře a pak samozřejmě Leonardo. Kde zažít? Proč mu nedaly Oscara už když hrál v Gilbertovi Grapeovi nechápu ale od té doby hraje ve všech těch výborných filmech naprosto excelentně a stále nic. Rozhodně hraje líp než jiní cenami ověnčení jedinci. V tomto filmu předvedl naprosto uchvacující výkon. Člověk z toho doslova padá na hubu. Pokud by přece jenom tohle všechno někomu nestačilo tak režie Martina Scorseseho bude.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Musím říct, že jsem byla trochu nervózní z Kate Winslet a Jima Careyho v jednom filmu, ale výsledek předčil všechna očekávání. Tahle dvojice měla na plátně jiskru a báječně se k sobě hodili.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Nádherný film! Mám ráda filmy ze školního prostředí jen se většinou bojím, že to pro ty studenty nedopadne dobře. A tady jsem se bohužel nespletla. Myslím, že způsob jakým se literatura učí na školách (mluvím z vlastní zkušenosti - právě jsem dostudovala gymnázium) není zrovna nejlepší. Ničivý příběh dětí od kterých se očekává tak moc a přesto mohou dělat tak málo. Robin Williams je myslím si ten jediný kdo tuto roli mohl hrát. Jeho postavy mají v sobě vždy jakési kouzlo ať už je to u Krále Rybáře či v Melodii mého srdce. Je radost se na něj dívat. Poslední dobou mám problém vydržet film bez zastavování. Speciálně když je přes dvě hodiny dlouhý ale zde mě příběh úplně pohltil a najednou zbývala jen půl hodina do konce. Musím si to ještě rozmyslet ale je možné, že se tento film dostane do mé Top 10.