Zvíře (1977)

V životě jsem zatím nepoznal moc lidí, před kterými by jsem se poklonil až k zemi. Jeden přesto však existuje. Jeho jméno jest Jean-Paul Belmondo. To co na něm miluji je živost, obraty, pohyby. Každý jeho film mi něco dal. Ale přesto se velmi od sebe odlišují. V tomto filmu jsem viděl nejpřitažlivější pohyby ženy z 200 nejlepších filmů. Raquel Welch předvedla naprostou ženskost a vzbudila ve mně instinkty lovce. Film je krásně postavený a zahraný na výbornou. Vtípky jsou prokreslené. Avšak u mě navždy zůstane na prvním místě film Nenapravitelný. Tento film se stále dotýká země, ale nanapravitelný je nenapravitelně ve hvězdách v Mléčné galaxii. Pokud jsi ho neviděl, tak se podívej. A uvidíš to nejlepší z Belmonda. Tento si zaslouží 4 hvězdy. Pro nádherné grimasy handikepovaného člověka, úžasnou ženskost a svolávání kluků a maminky čekající dítě.

Mistrův syn (1978)

Báječný a nádherně propracovaný film v této dvoustovce na oživení. Sice probíhá jeden boj za druhým, ale kdekoho by to přimělo začít se věnovat Kung-fu. Žádný fiv, že se z Jackieho stala taková hvězda. Já se před ním mohu akorát poklonit. Děkuji, že jsem si mohl uvědomit, že nejsem nejlešpí na světě a že je stále třeba se zlepšovat.

Výměna (2008)

Tento film je tam kde má být. Od začátku kariéry pana Eastwooda uběhl už nějaký věk. A on nám stále ukazuje, že jeho hodnota je nekonečná. Angelinu Jolie jsem neměl moc rád, nebyla pro mě dost ženská. Až do dnešního dne, kdy jsem viděl jednu z nejkrásnějších žen světa, když se otočila na konci filmu. Chtěl bych žít v těch letech a dívat se na ženy v krásných kloboucích. Přemýšlel jsem, jak těžké muselo být sehnat taková stará auta, rekvizity, postavit domy, všechno udělat. Vrátit čas. Ze začátku film ubýhal poměrně nudně. Až přišla pecka, která si vzala vítr do plachet. Hromadná vražda. Když jsme poté svědky fungování společnosti, bolelo mě to. Ona byla zavřená a nemohla za to. Takové je to však i dnes a stále. Chtěl bych říci na závěr, že poprava v tomto filmu je nejlépe zfilmovaná, jakou budete mít možnost vidět v dosavadních dějinách filmu. Bylo to dokonalé podívání. Amen.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Vizuálně krásné a téměř nezpracovatelné. Když jsem to viděl poslední rok na gymplu, tak jsem u toho byl těžce unaven.

Howlův kráčející hrad (2004)

Bez debat. Miyazaki nemá kritiku mého nitra. To co předvádí při animaci a pohledech z výšky. Jeho detaily mi berou vítr z plachet a nechávají mě v ráji. Jediné slovo se hodí před všemi mými komentáři právě u jeho tvorby. Děkuji

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Grafika a animace ještě dále. Více proleštěnější a více hlubší vztah. Téměř nevymazatelné z paměti.

Fantomas (1964)

Dílo, které pro mě vešlo do dějin v mých dětských letech. Chci se do něj více zasvětit, neboť je velmi pozoruhodně tajuplný. Stejně jako Arabela. Přesto mi s časem jeho hodnota klesla. Přestaly se mi líbit masky a to co se zdálo neznámé jsem poznal. Vytvořit toto dílo bylo a je stále hodné obdivu.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Síla lidskosti je i v nás. Stejně jako ta zloba. Všechno je jenom naše zábava. Tento dokument je jenom zhodnocení velkého činu. A to mu snad dodává ohromnou sílu. Nevím, jestli lze zhodnotit ještě více to, co již hodnotné je. To ať posoudí bůh. Já dávám 4 hvězdy z úcty k dětem a dojmutí nad panem Wintonem a zorganizováním setkání. To bylo srdce drásajícně nádherné.

Já, legenda (2007)

Krásná panoramata. Napínavý příběh. Hezký pejsek. Co více si přát. A k tomu jsme ještě dostali várku vyklizeného New Yorku. Bravoooo...jedeme dál...trošku toho Sci-fi nám neuškodí. Dojímavě mě zaujal rozchod tatínka s holčičkou. Film, který je součástí naší doby. Hodnotím lehce naprůměrně. Dávám tři hvězdy.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Herecké výkony hodnotím jako jedny z nejtěžších v české kinematografii. To, s jakým způsobem dokázal pan Kopecký zahrál zlého zloducha je věc hodna zamyšlení a mezinárodní filmové konference. Pokročilé triky a rozsáhlé použití kaskadérů. Tímto filmem se blížím ke konci 200 nejlepších filmů a dlouho jsem na něj čekal. V dnešní době je těžké sehnat naše staré kulturní poklady. VIděl jsem, že ho dávají v hudebním divadle Karlín. Dále ke snímkům, které byli tak zajímavě probarveny. A nemohu zapomenout na svůdné ženy pro naši vlast úžasné. Nevěděl jsem a ani by mě nenapadlo, že se dají češky takto stylizovat. Místo natáčení na louce za Barandovem závěrem ukazuje na odvahu filmařů, která neznala té doby obdoby. Buďme hrdi na komunisti a jejich část, která platila umělce v tomto filmu představené...pět hvězd je již z tohoto pohledu jen dodatek.