Robinson Crusoe (1997)

Je vždy zajímavé sledovat film, jehož literární předlohu všichni důvěrně známe už téměř od dětství. V porovnání se slavným Trosečníkem určitě zaostává, ale jinak nevím, jak by se tento film dal pro širokou veřejnost ještě lépe zpracovat. Z mé strany určitě spokojenost, a dokonce i Pierce Brosnan tu vytvořil hereckou kreaci, kdy mi snad poprvé v životě nelezl na nervy.

Jolly Roger: Masakr v zálivu (2005)

Zase další taková prapodivná záležitost, která z nějakého neznámého důvodu připlula a zakotvila v našich končinách. Stejně tak je nepochopitelné, že se podobné snímky točí i pro jiné účely, než jen pro video. Nějaký hrozně starý pirát si tu usmyslel narušit poklidný chod malého městečka kvůli pomstě nebo pokladu nebo tak a je docela sympatické sledovat mizerně natočený film, který aspoň nenudí, obzvlášť po zkušenostech s filmy, které byly mizerné a ještě i nudily. Ale víc než za jedna to tentokrát nebude. To se totiž nedělá.

Indy & Wich: 1000 MCs (2004) (hudební videoklip)

Song - 70%, Text - 45%, Video - 40%, |Celkem = 52%|

Arachnofobie (1990)

Tak tento snímek jsem viděl poprvé hádám tak v deseti letech v televizi, přesněji řečeno jen jeho kratší část, i tak jsem ho tu ohodnotil, někdy v době, kdy jsem si tu zakládal účet. No a protože to není fér, rozhodl jsem se po více než deseti letech na něj podívat znovu s tím, že ze svých 3 hvězd nejspíš něco snížím, ale kupodivu ne. Film je to jak má být. Příjemný a vtipný americký natural horror. Neškodná zábava na jakýkoliv poklidný podvečer. Lehce nadprůměrná "Arachnophobia".

Prago Union: Zvyřátka (2006) (hudební videoklip)

"Zatímco jeden z nás spí, druhej jde ulicí a prosí, ať už se z toho probudí. Chceš mě v sobě, to chápu, jsme taky jenom zvyřátka. Hlavně, ať si nezabouchnem zadní vrátka..." Toto je úryvek jedné z nejznámějších písní této diskutabilně nejlepší české hip hopové formace. Song je z jejich debutového alba "HDP" z roku 2005, které už je dneska legendární, a hráli tu ještě ve složení Kato a DJ Skupla. Pro mě je rapper Kato velký idol a obrovský zdroj inspirace nejen, když skládám básně. Já osobně ho považuju minimálně za nejlepšího současného českého textaře. Text písně "Zvyřátka" s noblesou líčí pocity zamilovanosti a zmatku po noci s náhodnou láskou. Je skvělý, jako vždy. Výborný je taktéž videoklip, ve kterém si zahrála krásná česká herečka Hana Vagnerová. Je inteligentní, příjemný a velmi dobře vystihuje povahu textu. Není divu, že tento hip hop "pro dospělé" přitahuje mnoho lidí, kteří jinak tímto žánrem opovrhují. Pokud totiž víte, co je opravdu dobré, budete mít Prago Union prostě rádi.

Slayer: Still Reigning (2004)

Snímek "Still Reigning" je koncertní záznam americké thrash metalové kapely Slayer. Jedná se v podstatě o živou formu alba "Reign in Blood". Jeho obrazové provedení se mi zdálo být docela povedené a rozhodně nijak výrazně nenudí, k čemuž vydatně přispívá i krátká stopáž (něco málo přes 30 minut - kromě bonusů, které jsem ani neviděl). Ale s hudbou mám docela problém. Jejich, už zmiňované, album "Reign in Blood" se mi moc nelíbí a to k thrash metalu nemám žádné větší výhrady. Obsahuje několik riffů, které si budu asi ještě celkem dlouho pamatovat, jinak hudebně málo atmosferické a hodně bezduché, pro mě dost nezáživné. Po textové stránce si myslím tragédie. Bytostně nesnáším plytké metalové texty o abstraktním zlu a jeho primitivní, stokrát ohrané oslavy. Na následujícím albu "South of Heaven" sice Slayer na textech zapracovali a ukázali, že umí psát i docela slušné uvědomělé věci, to však nic nemění na faktu, že tady tyto, spolu s potupnými obscénními gesty, jako zdvihání prostředníčků a pod., plus ty primitivní výroky frontmana Toma Araye, působí dost lacině a tento fakt mě nutil se při sledování DVD dívat na skupinu Slayer jako na bandu opilců, která právě vylezla z místní putyky, bohužel. Celé bych to zhodnotil jako krátký koncertní záznam přestárlých, zpocených, jednoduchých metalistů, zabalený ve fajnově natočeném obalu a je mi úplně jedno, že pro tebe je tato záležitost kultem. Pro mě jen hoodně slabý zážitek. Lepší 1*

Terror Firmer (1999)

Bohužel, tahle blbost se už řadí k pozdější tvorbě Tromy, která za moc nestojí a tak mnohem víc, než třeba "Toxic Avengera", kterého mám rád, připomíná podobný samoúčelný zmatek plný nechutností, jako je "Poultrygeist: Night of the Chicken Dead", které se mi vůbec nelíbilo už v době, kdy jsem měl podobné zběsilosti dost v oblibě. Brát to jako satiru na mainstreamové filmy, nebo na soudobé fluidum filmové komerce a undergroundu samozřejmě můžeme, ale přikládat tomu váhu hluboce inteligentní satiry, která na sebe bere schválně podobu prostého buranského snímku by bylo směšné. Tohle je prostě jenom Troma film. Zvrhlý, jednoduchý,prvoplánově krvavý, bez pořádného děje a bez atmosféry. Hledat v něm něco hlubšího by byl nesmysl. 10%