Rosalinda (1999) (seriál)

Nejzápornější postava ze všech je tu stejně Soledad, to mi nikdo nevymluví. Největší čarodějnice, která ještě nikdy neporadila nikomu nic dobrého a je příčinou všech trápení a utrpení kladných postav :-D. Taková Valeria se může jít schovat. Prcalinda je úplně debilní a na hlavu postavená telenovela, ale celkem sledovatelná.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Pocit extáze v každé vyhrocené chvíli tohoto filmu a že je jich tam požehnaně. Formou malé, ale duchem obrovské dílo. Čirá genialita.

Války a zbraně (2006) (seriál)

Viděl jsem pouze první díl s názvem Superstíhačky, ale myslím si, že i tak mám právo ohodnotit tento seriál a v mém komentáři se nyní budu věnovat této první části seriálu Války a zbraně. Vždycky jsem si myslel, že věcí, která mě zajímá ze všeho nejméně jsou auta, jejich historický vývoj, typy a konstrukce, ale dost možná, že jsem se mýlil. Dost možná, že tito až příliš rychlí oceloví ptáci mě nedokážou zaujmout ani v nejmenším. Stíhací letouny nebo, chcete-li, stíhačky, stíhací stroje, superbombardéry, superhračky, supersračky nebo superstíhačky jsou dozajista tématem, které dokáže nadchnout určitou část, asi především mužské populace, ale já věru nejsem jedním z nich. Určitě nechovám kladný vztah k válce a ke zbrojení, jsem proti tomu, ale když už ty věci kolem nás existují, tak proč se o nich nedozvědět něco více, zvlášt', pokud nás zajímají, já to beru, jenže na těch železných nebo ocelových vynálezech se zapálenou prdelí, které se mi proháněly po obrazovce sem a tam, jsem nedokázal udržet zrak snad ani 5 minut. Normálně bych dal bez váhání odpad, ale bylo by to nefér už jenom kvůli tomu, že tento dokument byl natočený velmi zručně a na danou látku by to líp určitě udělat nešlo. Navíc věřím, že některé z dalších dílů by třeba mohli zaujmout i mě, ale hlavně, ta jedna za to, že já nejsem rozhodně ten, komu je tento dokument věnován. Nejsem vojenský nadšenec.

Neviditelný útočník (1998)

Scénář musel napsat sám americký prezident, protože to jinak není ani možné :-D.

Osvobození Prahy (1975) odpad!

Tento dvoudílný film Otakara Vávry je teda řádná kopa hnoje, je to dílo doslova a do písmene falešné jak pětikoruna. To by člověk nevěřil, jak odporným způsobem lze navádět k lásce k našim exzkurvybratrům Sovětům a překrucovat a ponižovat tak lásku k vlasti, lásku ke svobodě. Čekal jsem tu daleko větší hodnocení a jsem rád, že zdejší uživatelé mají vesměs celkem rozum. Jediné, co nemůžu pochopit, je to kvantum předních českých herců a proč to udělali, že vzali ty prašivé role. Jestliže takový starý pes Jiří Kodet v Pelíškách vykřikuje "Proletáři všech zemí, vyližte si prdel" a tady podporuje sovětskou propagandu, tak to mně teda poser kotník. Dát si tento film mezi oblíbené filmy je jako zapíchnout tam rudý prapor. Nic, spálit to, zavčas, protože tento film nejen, že nestojí ani za děravý groš, ale navíc je ostudou pro český lid. odpad!

Partička (2011) (pořad) odpad!

Celkový dojem z jednoho jediného zhlédnutého dílu je pro mě víc než mizerný. Už ze samotného podtitulu "improvizační zábavný pořad" je cítit průser a výsledek je víc než příšerný. Jelikož jsem se za tu půlhodinu asi dvakrát zašklebil a jednou pousmál, připadalo mi, že jediní, kdo se dobře baví jsou sami účinkující, maximálně ještě diváci v publiku, ale už jsem viděl obecenstvo v televizních komerčních stanicích smát se daleko větším bizarnostem. Kdybych zrovna přišel do místnosti s televizí a nevěděl, o co tam jde, myslel bych si, že to je pobuřující reality show ze všedního dne čtyř těžce narušených, psychopatických jedinců. Nechci vám kazit radost, ale pro mě je prostě inteligentní humor a dobrá zábava úplně jinde. Poznám tyto herce už celkem dlouho. Vím, jaké měli mizerné televizní role a vzhledem k tomu. že jsou mezi nimi také Genzer a Suchánek, nebylo pochyb, že se bude jednat také o humor dost pokleslý. No, at' se na to dívám z jakéhokoliv úhlu pohledu, i když se chlapci evidentně snažíte udělat dobrou podívanou, mě jste o svých kvalitách ani při nejmenším nepřesvědčili. Je to zkrátka bída a utrpení, je to zrůdnost. Na hvězdičky budu tentokrát skoupý.

Což takhle dát si špenát (1977)

Příště si určitě dám radši velký nášup toho zeleného svinstva, než se znova vracet k tomu titulu. Nevím proč, není to špatné, občas mě to i pobavilo, ale už od dětství mi tento film nějak neseděl a ani za hereckou elitu, která tu bez diskuzí je, nemohu hodnotit výše, než dvěma hvězdičkami. Zvlášt'ní pochvala pro Ivu Janžurovou za to, jak s noblesou zvládla obě své zdejší role. Ona bude asi věčná skoroadeptka do mé Top 10 hereček.

On a jeho sestra (1931)

To není film, to je koncert. Herecký koncert Vlasty Buriana a Anny Ondrákové, dvou bezchybných herců. Mluvit o něčem dalším, co se zde událo nemá smysl.

O češtině (2005) (pořad)

Jsem zastáncem toho, že každý Čech by měl umět mluvit a psát správně česky. Já osobně jsem z Valašska a jako správný Valach se snažím mezi svými známými a přáteli prosazovat naše nářečí, ale v oficiálních projevech a písemnostech, kde je namístě spisovná čeština, nesnesu chyby, hlavně ne ty výrazné, protože respektuji, že každý se může někdy mýlit. Myslím si, že slovní zásoba a gramatické umění o nás o všech hodně vypovídá. Ve škole jsem měl češtinu rád, i když ne vždy jsem z ní měl výbornou, byl to jeden z předmětů, který mi šel nejlíp. Proto každý takovýto pořad, který přispívá ke vzdělání národa velice vítám a navíc s provedením tady toho jsem nadmíru spokojený, i přesto, že Cibulku dvakrát nemusím. Rád se tu vždy něco přiučím. Bohužel mám pocit, že na takovéto pořady budou koukat jenom ti poměrně vzdělanější, kteří si chtějí ujasnit několik věcí a ne ti, kteří to potřebují jako sůl. Škoda.

Advokátka Věra (1937)

Asi je fakt, že je to podobné mnoha filmům té doby a je tam velká dávka toho otřepaného klišé, ale mně se to strašně moc líbilo. Nejspíš mi už měkne mozek :-)