Hvězdný prach (2007)

Lepší na druhé pokoukání. Pro děti možná trochu komplikované, ale suchý anglický humor velmi baví. A Robert de Niro je k zulíbání. Oběma pohlavími.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Pravda, moc dílů jsem neviděl, ale přijde mi to takové neamericky depresívní a popisy absolutního nelítosného zla poměrně znepokojivé. Jsou to takové noční můry, psychopati bez zlomku svědomí a morálky a přitom mimořádně inteligentní, kteří když se pro něco rozhodnou, tak to taky většinou realizují. A v těch dílech co jsem viděl, byl zločinec dopaden či zlikvidován, ale vždy zůstala velmi hořká pachuť. Někdy velmi, velmi hořká. Proto promíjím i logické chyby, pro americký seriál logicky se vyskytující v množství mírně větším než malém.

Disturbia (2007)

Nenáročné, s logickými chybami, na první pokoukání docela baví, ale je to rychle zapomenutelné.

Čtyři děti a jeden otec II (2006)

Jak to ti Seveřané dělají, že většina jejich filmů pro děti je tak zábavná? Pravda, nutného happyendu bylo sice dosaženo trochu lacině, podstatné však je, že děti při sledování filmu nadšeně poskakují na křesle. Baví, nenudí, na děti funguje dokonale.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Lepší než dvojka, ale pořád hrozně dlouhé a pořád silně překombinované. Ale scéna s "naklonovanými" Jackem Sparrowem jakoby vypadla z filmu o vizích pravidelných uživatelů LSD. Ve filmu zcela mimo (dal bych to jako bonus na DVD), jako samostatný skeč ovšem velmi zábavné.

Máj (2008)

Chudák Mácha, tohle si nezasloužil. Přišlo mi, že režisér až příliš podlehl kráse Sandry Lehnertové a Českého středohoří. Obé je sice úchvatné, ale Máj to není.

Hranice smrti (2007)

Šlo to jistě natočit i lépe, bez zázračných náhod, krásných reportérek, bílé a černé zastřené žlutým oparem sálající poušti. Na druhou stranu happy-end si představuju jinak. Za podstatnější však považuji téma, ne zpracování. Téma zpochybňující mantru trhu, který z bídy a bezmoci zachrání všechny. Ani náhodou. A slyšet to chce málokdo. Film o bezmoci a nemožnosti nalezení cesty z bludného kruhu vytvořeného za účelem maximalizace zisků. Bohužel jen těch finančních a jen pro někoho.

Barmský videožurnál (2008)

Za co bysme byli schopni zemřít my? Jak velká musí být zoufalost dvacetiletých lidí, že jsou ochotni zemřít jen proto, aby jejich smrt ještě více demaskovala zločinnost vládnoucí junty? Film o něčem, co si už (naštěstí) neumíme na vlastní kůži ani představit. Film s otázkou. Jak dlouho ještě?

Apokalypsa (2006)

Je-li v tomto filmu poselství, pak ukryté velmi dobře. Prostě jsem to nepochopil. Pořád jsem si říkal, že teď to přijde a já prozřu a docením celou tu ukecanou a chaotickou strukturu filmu a najednou byl konec a nedošlo mi vůbec nic. Ale třeba je chyba ve mně. Měl jsem pocit, že všichni tvůrci museli bejt pořádně sjetý. Ale Mobyho hudba, originální verze americké hymny a souložící auta se o pár procent postaraly.

V zajetí hurikánu (2004)

Nechápu proč se podobná "díla" vůbec točí. To už od námětu je jasné, že to bude úplně blbé, resp. stokrát viděné. A když tam navíc nejsou žádní herci a žádné pořádné efekty, tak to dopadne takto. Podobné filmy by se v TV neměly vysílat ani kolem půlnoci, zůstal by tak prostor dávat ty kvalitní.