Království - Série 2 (1997) (série)

Ešte o niečo viac choré pokračovanie Kráľovstva I. V nemocnici už zdá sa nie je žiaden zdravý človek z pohľadu personálu. K tomu sa pridá množstvo nechutností, občas zvrhlý humor a absurdita. Avšak Trier v pokračovaní pokrivkáva v budovaní atmosféry, ktorá zďaleka nie je taká hustá ako v predchádzajúcich dieloch.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

K dokonalosti mi chýbalo ešte niečo ohromujúce a zvláštne (nie nemyslím ďalšie mysteriózne efekty). No aj napriek tomu jednotka obsahuje veľa pamätných scén, občas je aj pekne drsná, ale najmä zábavná. 90% úplne presne :)

Terminator Salvation (2009)

Dôstojné pokračovanie série ani náhodou! To na čom si zakladal T1 a najmä T2 je už dávno preč, réžiu prevzal chlapík čo má maximálne na Charlieho anjelov (a to chce spotvoriť ešte aj T5) a celý dej je len predstavením plným klišé, efektov, výbuchov a nevýrazného Balea. T2 sa považuje za najlepšie akčné sci-fi, T4 aj keď vypnem polovicu mozgových buniek mu nesiaha ani po členky. Vidím to na pochovanie celej série, veľká škoda.

Kozoroh 1 (1977)

Sci-fi, ktoré ešte aj po tridsiatich rokoch skvelo funguje! V prípade, že by sa tvorcovia o niečo viac venovali vesmírnej misii v prvej polovici filmu, neváhal by som s plným hodnotením.

Faunův labyrint (2006)

Drsná rozprávka pre dospelých, alebo aj netradičné podanie rôznych žánrov vo výbornej harmónii. Dobre som sa bavil a dospel som k záveru, že tento štýl del Tora mi sedí viac ako Burtona.

Zběsilost v srdci (1990)

Konečne Lynch, ktorého som (dá sa napísať) aj pochopil. Neuveriteľné, no aj práve preto neváham s hodnotením. Silné postavy (spievajúci Cage a diabolský Dafoe) a kontroverzná réžia s niekoľkými pamätnými scénami - toto zostane uchované asi najdlhšie. No a ako pri každej lynchovine aj tu pozor - nie je to film pre každého!

Číslo 9 (2009)

Spočiatku úchvatné a zaujímavé, neskôr nudné a predvídateľné.

District 9 (2009)

Ako sa tak obzerám okolo seba vidím, že som jeden z mála tých, ktorí to tu Jacksonovi a spol. nespapali aj s navijákom. Všadeprítomné trápne dialógy postáv, neustále do omrzenia sa opakujúci dokumentaristický štýl, vnútorná rozdvojenosť režiséra, diery v scenári, plochý predvídateľný príbeh, nesympatické mimozemské potvory spolu so zakrvavenou paprčou nevýrazného Copleya alias Wikusa - nechutné, ... Hadam stačí toto krátke zhrnutie niekoľkých mínusov na opodstatnenie mojich 3*!?

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Keby sa to aspoň nehralo na horor, tak by som asi dal za pobavenie sa na Megan a Amande 3*. Nie sú to zlé herečky, myslím že sa celkom vžili do postáv, ale celý film s tak debilným scenárom neutiahnu.