Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Dvojka o hviezdu slabšia ako jednotka. Akcie je pomenej, a keď sa už "niečo deje", na môj vkus sa až veľmi fantazíruje. Avšak až na scénu s lávkou, tá bola dokonalá. Inak najslabšia časť série.

Stan Helsing (2009)

Na Scary Movie sa to nechytá, zďaleka tak nebaví, a odkazov na hororové postavy minulosti je tu tiež pramálo.

The Auteur (2008)

Priemerná komédia so zopár dobrými momentami a nápadmi - nič viac, nič menej.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Prekvapenie roka 2009 medzi seriálmi! Misfits sa pohráva s viacerými žánrami veľmi vkusne, partia hercov je skvelá, ich postavy sú jedinečné a štýlové. K tomu ešte skvelá hudba, takže po prvej sérii ani trochu neváham s plným hodnotením.

Avatar (2009)

Za príbeh by som dal 3 z 5*, za spracovanie je málo aj 6 z 5*. A presne tak ako píše jojinecko: "a o tom to je!"

Arizona Dream (1993)

Arizonský sen je mojím prvým stretnutím s Kusturicom. Vôbec nevyšiel z toho najhoršie, aj keď tiež má svojský štýl, ktorý hneď tak niekomu nemusí sadnúť. Trochu mi pripomenul tvorbu Lars von Triera, ktorý tiež používa surrealistické podanie v iných žánroch :)

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

Najslabšia časť s najhorším obsadením. Najmä za scénu so sobom nemôžem inak ako Odpad! Viac nie je čo dodať.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Šieste pokračovanie o niečo lepšie ako najhoršia druhá časť, horšie ako predchádzajúca piata. Niektoré pasáže boli fajn, ale celkový môj dojem je, že ide o zbytočnú časť a zbytočné naťahovanie série.

Hanebný pancharti (2009)

Zmiešané pocity nemuseli byť, keby Tarantino radšej použije fiktívne postavy. Prekvapivo nefungovali ani niektoré scény (mučenie rýchlymi údermi bejzbalky (?), nespoznanie nemeckého dezertéra ostatnými vojakmi v bare (!), a pod.), dialógy ale opäť skvelé, bolo vidieť ako si ich herci užívali :) Určite sa aj tento film zapíše svojím jedinečným poňatím, pri ktorom sa snáď nedá nudiť ani na sekundu!

Než si pro nás přijde (2007)

Filmy, pri ktorých už vopred tušíte ako skončia, ale aj napriek tomu vás dokážu ohromiť - tak tie si veľmi cením. The Bucket List je jedným z nich. A keď ešte aj starí známi hereckí matadori zahrajú tak presvedčivo, neváham s hodnotením. 90%