Tensei šitara slime datta ken (2018) (seriál)

anime pro děti, bez náznaku zlepšení v prvních čtyřech dílech. Sledovat, jak malá hroudečka slizu shání oblečení pro Gobliny mě fakt nebere.

Dororo (2019) (seriál)

k dřívějším komentářům bych doplnil, že atmosféra tohoto anime připomíná Casshern Sins nebo Ergo Proxy - ponurá hudba, kresba i příběh.. tento typ anime se mi fakt líbí. Hyakkimarova síla žít, živená nenávistí k nespravedlnosti na něm spáchané, může být docela inspirativní (symbolicky v tom lze vidět extrémní případ sociální nerovnosti), hlavní plus jsou nicméně velmi slušné souboje, napínavý příběh, který má hlavu i patu (tj. je ukončen) a samozřejmě velmi zdařené grafické i hudební zpracování. 90%

Mahó sensó (2014) (seriál)

tři hvězdičky proto, protože anime končí s naprosto neuzavřeným dějem: uprostřed bitvy, která je přerušena jakýmsi ..pravděpodobně? ...skokem v čase do minulosti, zcela bez náznaku, jak by děj mohl nebo měl dopadnout, navíc též i bez vysvětlení, co se vlastně v anime dělo (jedna z nejdůležitějších postav, vůdce jedné z frakcí, se probudí po sedmnáctiletém spánku až v 9. dílu). Největším záporem tohoto anime je tedy chybějící druhá série. Jinak asi fakt nerozumím vkusu Japonců, podle mě první série představovala jednoznačně nadprůměrný rozjezd se zajímavými a ne příliš ohranými motivy - viz bratrská nenávist, která se v průběhu příběhu stane hlavním hybatelem děje, nebo nejasné rozdělení postav na dobré/zlé (kdy po zajetí a přepsání vzpomínek se z nepřítele stává přítel ap.) ...i vztah Takeshiho s jeho dvěma dívkami je netypicky vyspělý - zatímco v jiných anime bývá hlavní hrdina často oblopen neuvěřitelným harémem, s kterým typicky neví, co dělat, zde jsou jen dvě dívky a vztah Takeshiho k nim je poměrně srozumitelný a diferencovaný. Do toho výborná animace i zajímavé efekty při soubojích... ne, prostě nechápu, proč toto anime nezafungovalo a jiné, mnohem infantilnější a pitomější sračky japonci hltaj jednu sérii za druhou. 60% (naděje nicméně umírá poslední - Japonci někdy dokážou natočit druhou sérii i za hodně dlouho, například v The Irregular At Magic High School, kdy byla konečně druhá série potvrzeno po více než 6 letech).

Rakudai kiši no Cavalry (2015) (seriál)

první díly vypadaly dobře, bohužel seriálu velmi rychle došla šťáva a zbyly jen souboje a ani ony nejsou vyloženě supr. Za jakýsi začátek / úvod.. by se těch dvanáct dílů považovat dalo, bohužel, anime nemá pokračování a celé to tedy působí jako sice dobře nakreslený, ale jinak nepovedený, neukončený rozjezd ...za dva týdny nebudu vědět čeho. 35%

Krvavá nevěsta (2019)

Hezká herečka, tajemná atmosféra luxusní starobylé rezidence a sem tam též humorné scénky, jsou důvody, proč film celkem funguje. Jinak je to klasická vyvražďovačka, bez zvratů a bez lekaček. 65%

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? - Familia Myth II (2019) (série)

výrazně ubylo soubojů, série se téměř neodehrává v Dungeonu... působí jak jeden výplňák za druhým. Přibylo též množství slečen, bohužel se nijak nerozvíjí vztah hlavní - mezi Bellem a princeznou meče. Což je dost divný vzhledem k tomu, že dle první série má být tím hlavním, co žene Bella dopředu a díky čemu funguje jeho schopnost zrychleného zlepšování se. Stále nicméně funguje animace a hudba a ke konci se též byť nepatrně, ale přecijen pohne logika příběhu - dozvíme se o třech hlavních questech a tím o smyslu Oraria i důvodu, proč vlastně bohové vkládají takové naděje do Bella. Nijak jinak se ale příběh neposune. Jestli třetí série nepřinese zlepšení, myslím, že to tvůrci mohou zabalit. Dávám o hvězdičku méně než první sérii.

Temný rytíř (2008)

jak tahle sračka to dotáhla na 90% ... pomaléé bože...pomalé. Žádná hezká holka. Žádný dobrý souboje. Příběh o ničem...což... jeden by řekl, že u tohoto žánru se to toleruje, ale ve srovnání s vesmírem Avengers ...prostě ne, netoleruje. I film, který má být hlavně o efektech, ačknosti, cool hrdinech, bojích ap. ...příběh mít může. A může být zajímavý a vtipný. Víme, že to jde. Tak ať se jde batman zahrabat tyjo... Fuj. Třicet za Jokera. 30%

Boku no Hero Academia - Season 4 (2019) (série)

první půlka je bitka v hnízdě jakuzy, ale druhá půlka - od dílu 14 dál - mi to dost zkazila. Nemyslím, že někdy v předchozích sériích bylo takové množství výplňáků za sebou. Navíc tomu nepřidalo, že jsem cca v 9. dílu anime dohnal - měl jsem zkouklé vše, co zkouknout v ten moment šlo a dál jsem se musel dívat díl po dílu tak, jak byl studiem uvolňován. Což mě fakt nebavilo, tak jsem anime po 13. dílu na pár týdnů odložil, že se dodívám na druhou půlku zase vcelku. Bohužel, těch pár týdnů mi docela přerušilo nit... Samozřejmě si pamatuju, co se dělo, ale má trpělivost s díly o ničem byla výrazně snížena. Též je blbé, že díky propadu u zkoušek v předešlé sérii jsou z třech nejsilnějších studentů dva postaveni na vedlejší kolej a s výjimkou jednoho dílu neuvidíme nic z jejich schopností. 40%

Symfonie z jiného světa (2018) (seriál)

anime zhruba na tři hvězdičky (mimochodem až tak mně nevadilo, co kritizoval Jeoffrey, ...že hlavní hrdina jediné, co při každém problému musí udělat, je najít si správnou schopnost a updatovat ji na max ..co vadilo víc, byl nepříliš silnej, nepříliš akční i nepříliš humornej příběh), ale jedna jde dolů kvůli tomu, že je anime totálně useklý ...v podstatě se ani pořádně nerozjelo - za 12 dílů se sice stihne vytvořit parta, ale příběhově anime působí pořád, jak na začátku 30%

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

hlavnímu protagonistovi je 20, takže sláva vivat, máme tu po dlouhé době neinfantilní anime. Za druhé ..hrdina je chtě nechtě solitér, takže mu ani divákovi nepřekáží nadbytečné postavy, typicky otravná rodina či ještě o mnoho otravnější spolužáci z nějaké školy - hlavní hrdina si tedy nemusí lámat hlavu s tím, jak hlavně své přátele do svého nebezpečného života nezatahovat, ušetříme si nekonečné tlachy o tom, jak se všichni o všechny bojí (protože hlavní hrdina prostě žádné přátele nemá - jak krásný to svět pro diváka!) V neposlední řadě, jeho štít, no to je fakt zbraň na nic -- což je dobře, neboť jak si poslední dobou všímám, čím víc na prd se zdá být výchozí bod, tím příjemnější překvapení diváka čeká. Zde nejen (!) v propracovaném příběhu, který se navíc odvíjí až extrémně rychle: hrdina je okamžitě pod časovým presem, bez průtahů začne trénovat a vydělávat peníze, ale jakmile se divákovi ukáže způsob jeho každodenní rutiny, děj elegantně a při zachování plynulosti skočí a najednou jsou hlavní postavy nalevelovaný, jak u jiných anime po půlce série. Celkem slušnou dávku bojové akce divák dostane již v prvních 4 dílech, což je prostě super. Po 25 dílech mohu konstatovat, že spokojenost přetrvala a již se těším na potvrzenou 2. a 3. sérii. Teď jen doufat, že jim to nebude trvat příliš dlouho. Zatím souhlasím s hodnocením csfd: ± 80% i za mě.