Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony (2008) (koncert)

Po S&M od Metallicy je toto dalsie spojenie gitar s orchestrom, ktore ma zaujalo tak, ze ho pocuvam dookola :) Vizualne je cely koncert zvladnuty velmi dobre (videa v pozadi, efekty, strih). Z hudobneho hladiska sa mi paci zvolnenie tempa v strede koncertu a nasledne opatovne vygradovanie atmosfery.

V Bruggách (2008)

Od tohto filmu som necakal nic (pred pozretim som necital ziadnu recenziu ani ostatne komentare) a dostal som uzasny film. Vsetko je vyborne zahrane, nafilmovane, podfarbene vybornou hudbou a okorenene vtipnymi momentami. Nemam ziadne vyhrady, tych 107 minut ubehlo velmi rychlo a aj hudba pocas zaverecnych titulkov vo mne este posilnila zvlastne, ale prijemne emocie z konca filmu.

Pařba ve Vegas (2009)

Pôvodne som The Hangover hodnotil 4mi hviezdičkami, ale po ďalších pozretiach pridávam. Každá scéna má totiž niečo do seba a tvorcovia si dali záleať aj na detailoch, čo sa v dnešnej produkcii už veľmi často nevidí. A samozrejme je dostatočne vtipný aj bez fekálnych a sexistických vtipov, ktoré sa v komédiach tiež dosť rozmohli. Trochu mi vadila iba postava Kena Jeonga. Na filme nevidím žiadnu výraznú vadu a rovnako ako kOCOUR-ovi sa mi páči, že film je v podstate dosť realistický.

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Vyborne spracovany dokument, takmer cely cas som ho sledoval v nemom uzase. Vsetci vieme, ze zasoby ropy sa raz vycerpaju, no tento dokument pomenuva vsetky problemy priamo a zaroven sa snazi ukazat nejake riesenia. Cele je to tocene skor z pohladu americanov, ale vobec to nevadi tak, ako je tomu zvykom u inych dokumentov. Presne takto si predstavujem moderny dokument - pouzitie presnych faktov a odosobnenie sa od strachu z neprijemnej buducnosti.

Star Trek (2009)

Velmi dobre. Cely film ma dost dobre tempo, ktore je iba obcas trochu spomalene niekolkymi scenami, ale v zavere ide zas na maximum. Pochvalit musim bezchybne efekty a herecke vykony, hudba by sa podla mna dala este vylepsit, ale tak ci tak bola vyborna. Musim podotknut, ze som vyrastal na The Next Generation a z tejto povodnej serie s Kirkom a Spockom som videl iba jeden film (Khanov hnev), no aj tak ma tento film zaujal a urcite si ho neskor pozriem znova. Cakal som nieco ine, akcnejsie (podla trailerov to tak vyzeralo), ale dostal som akciu nadavkovanu tak akurat a k tomu este velmi dobry pribeh.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Podla mna najlepsi diel novej trojice filmov. Prave takto som si predstavoval aj prve dva diely a co sa nesplnilo tam, to sa mi splnilo v trojke. Film postupne nabera rychlejsie tempo, dej konecne neposobi ako ropravka a zo zaporakov ide strach. PS: hudba, efekty a choreografia su opat vyborne.

Firefly (2002) (seriál)

Tak po dopozerani zvysujem hodnotenie zo 4 na 5 hviezdiciek. Sam neviem presne popisat preco tento serial hodnotim najvyssou moznou znamkou, ale asi to bude hlavne zasluhou velmi sympatickeho obsadenia hlavnych postav, ktore spolu vyborne funguju. Serial je miestami velmi vtipny (hlavne 6. cast) ale najdu sa aj diely plne napatia a akcie, pripadne take, kde je z kazdeho nieco. Prepojenie s westernom je velmi originalne a pacilo sa mi. Tiez ma velmi prekvapilo a potesilo, ze vo vakuu skutocne nebolo pocut zvuk, na co vela tvorcov sci-fi (vedome) zabuda. Jedinu pripomienku mam k tomu, ze lod potrebovala na let vesmirom zapnute motory pocas celeho letu a po vypnuti motorov zastavi, co vsak v skutocnosti nie je pravda :) Ale toto je len malou skvrnou na inak velmi dobre zvladnutom seriali.

Milionář z chatrče (2008)

Uz pocas filmu som si hovoril: Skvele. Presne takto si predstavujem kvalitny film - dobre herecke vykony, ziadne zbytocne roztahovanie lovestory, putavy pribeh, nejake to napatie, primerana dlzka a hlavne pocit, ze film nevytvorili iba za ucelom nahrabania penazi. Navyse tu vyznamnu ulohu zohralo aj zaujimave prostredie Indie. Tento film si ma velmi ziskal a coskoro si ho urcite pozriem znova, kazdemu, kto ho este nevidel, ho vrelo odporucam.

Gattaca (1997)

Velmi pekny film, ktory je velmi dobre zahrany. Povodne som mu chcel dat 4*, ale teraz si neviem vymysliet dovod, preco by som mal jednu hviezdicku ubrat. Pacilo sa mi to, ubehlo to rychlo, malo to hlavu a patu a hlavne som sa musel zamysliet nad tym, ze toto mozno raz bude realitou. PS: je to omnoho uveritelnejsie ako napriklad Equilibrium.