Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Slasher dobre pripomenul, že sa Tucker & Dale hodí na skupinovú projekciu. Ja som to bohužiaľ pozeral sám, ale aj tak mi to zdvihlo náladu. Po dlhšom čase som sa totiž opäť dočkal originálnej a vtipnej komédie. A vysoké hodnotenie si zasluhuje aj napriek tomu, že sa nedostavil nejaký väčší výbuch smiechu. Kúzlo bolo v tom, že som sa vôbec nenudil a každá scéna mala niečo do seba. Bez Alana Tudyka (ktorého som si obľúbil hlavne kvôli Firefly) by to asi nebolo ono, ale je tam a to je hlavné :)

Rváčův deník (1995)

Basketball diary je ďalší z filmov, kde Leo dokazuje, že je skvelý herec. Teda ďalší u mňa, pretože som si ho pozrel až v roku 2011. No ale k filmu: [spoiler]Spočiatku to vyzeralo veľmi dobre, ale happyend ma sklamal, pri danej atmosfére som to nečakal, ale čo už, napísal to sám život.[/spoiler] Inak to bol v podstate štandardný film o feťákoch s trochou moralizovania a zameraním na psychiku hlavného hrdinu, no z nejakého dôvodu to tak úplne nefunguje. Omnoho viac ma dostal napríklad Requiem for a Dream alebo Trainspotting. Takže 3* za film + 1* za Leov výkon.

Věc (1982)

Film The Thing mi pripadal skôr ako thriller s gore efektami, pravý horor je pre mňa film s dusnou atmosférou plnou strachu a kopou napätia a to som tu nejako nevnímal. Atmosféra budila skôr dojem samoty ako intenzívneho napätia. Tak či onak...všetko ostatné sa mi páčilo. No ale musím povedať, že keby som to videl ako tínedžer, tak by mi asi nebolo všetko jedno :)

Disturbia (2007)

Veľké prekvapenie, čakal som priemerný film, ale nakoniec som ostal očarený. Rýchly úvod hodnotím kladne a následne budovanie atmosféry a zoznamovanie s postavami ešte lepšie. Výnimočne mi ani nevadilo spojenie vážnosti s vtipmi. Film ma držal od začiatku do konca a to sa už dávno nestalo. Pár logických nezrovnalostí by sa síce našlo, ale atmosféru to malo silnejšiu a strašidelnejšiu ako väčšina súčasných hororov a to sa u mňa veľmi cení.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Konečne film, kde mi 100 minút ubehlo ako voda, ani chvíľu som sa nenudil a ostal som milo prekvapený. X-menov mám rád a Wolverine som videl ako posledný film zo série (až po First Class). V podstate sa mi na Wolverine páčilo všetko, ale na plné hodnotenie to nebolo, pretože mi chýbal akýsi wow efekt a nutkanie pozrieť si film znova. Vnímal som to skôr ako kvalitne spracovaný dokument :) 4/5

Electroma (2006)

Ťažko sa mi to hodnotí, čakal som niečo viac (som veľký fanúšik Daft Punku), sklamala ma hlavne hudba, ktorá by mohla celý film oživiť. Takto som film so záujom sledoval iba na začiatku a na konci, celý stred bol bohužiaľ nudný. Možno by to chcelo trochu kratšiu stopáž a možno iba nie som stavaný na art filmy :) Nič to však nemení na fakte, že úvod je super a ak som ho pochopil správne, tak aj prezentuje peknú myšlienku. 3* za obsah + 1 za originalitu.

Amélie z Montmartru (2001)

Veľmi pekný film, ale na môj vkus asi až príliš "presladený" a podľa mňa skôr určený ženám. Ja som sa nedokázal stotžniť s uvažovaním Amélie v súvislosti s Ninom, čo mi dosť vadilo. Inak super film na zlepšenie nálady, scény sú pekné, hudba tiež a za pozornosť stoja obrazy v byte Amélie :) Ako celok na mňa pôsobí príjemne a veľmi optimisticky, nemám však pocit, že by to vo mne zanechal niečo viac, preto 4*. Odporúčam pozrieť, pre mňa to bola svieža zmena oproti americkej produkcii.

Rubber (2010)

K Rubber som pristupoval opatrne, nevedel som, čo mám čakať. Nakoniec sa z toho vykľul priemerný film so snahou o trochu filozofie, tak či tak je to ale veľmi originálny počin. Takže preto mu dávam 3+1* za originalitu. Pobavili hlavne scény z bežného života pneumatiky - prechádzka krajinou, pitie, sledovanie televízie a tak :)

Pozemšťan (2007)

Musím povedať, že konverzačné filmy nemám veľmi v láske, ALE tu mi to vôbec nevadilo. 87 minút ubehne ako voda a to sa celý film odohráva v jedinej miestnosti, plus občas v exteriéri. Dialógy ponúkajú mnoho myšlienok na zamyslenie a aj keď mi občas reakcie oponentov pripadali prehnané, tak to dojem nenarušilo a všetko som dokázal prijať bez nejakého odmietania alebo averzie, čo sa mi pri filozoficických zamysleniach nestáva často.

Svět podle Prota (2001)

Už od prvých viet vyrieknutých Kevinom som tušil, že sa bude na čo pozerať. Jeho výkon som si vychutnal, fakt to stálo za to. Hudba bola tiež pôsobivá a ostaní herci nesklamali, ale ten zvyšok...miestami film poskytol zaujímavé myšlienky, ale scenár ako taký mi "nesadol" a po skončení som mal pocit, že by sa téma dala spracovať aj lepšie. Takže za film ako taký 3* a za Kevinov výkon a hudbu +1.