Pařba ve Vegas (2009)

Pôvodne som The Hangover hodnotil 4mi hviezdičkami, ale po ďalších pozretiach pridávam. Každá scéna má totiž niečo do seba a tvorcovia si dali záleať aj na detailoch, čo sa v dnešnej produkcii už veľmi často nevidí. A samozrejme je dostatočne vtipný aj bez fekálnych a sexistických vtipov, ktoré sa v komédiach tiež dosť rozmohli. Trochu mi vadila iba postava Kena Jeonga. Na filme nevidím žiadnu výraznú vadu a rovnako ako kOCOUR-ovi sa mi páči, že film je v podstate dosť realistický.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Bol to prvy 3D film, ktory som videl a preto je mozno moje hodnotenie ovlyvnene, ale faktom je to, ze som sa dobre pobavil a vstupne som nelutoval. Ozivenie v podobe pirata Bucka bitam a musim priznat, ze som sa na nom bavil najviac. Dokonca aj slovensky dabing je tu celkom podareny. Aby som to zhrnul: Ice age 3 urcite stoji za pozretie a kto moze, nech ide na 3D.

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Vyborne spracovany dokument, takmer cely cas som ho sledoval v nemom uzase. Vsetci vieme, ze zasoby ropy sa raz vycerpaju, no tento dokument pomenuva vsetky problemy priamo a zaroven sa snazi ukazat nejake riesenia. Cele je to tocene skor z pohladu americanov, ale vobec to nevadi tak, ako je tomu zvykom u inych dokumentov. Presne takto si predstavujem moderny dokument - pouzitie presnych faktov a odosobnenie sa od strachu z neprijemnej buducnosti.

Star Trek (2009)

Velmi dobre. Cely film ma dost dobre tempo, ktore je iba obcas trochu spomalene niekolkymi scenami, ale v zavere ide zas na maximum. Pochvalit musim bezchybne efekty a herecke vykony, hudba by sa podla mna dala este vylepsit, ale tak ci tak bola vyborna. Musim podotknut, ze som vyrastal na The Next Generation a z tejto povodnej serie s Kirkom a Spockom som videl iba jeden film (Khanov hnev), no aj tak ma tento film zaujal a urcite si ho neskor pozriem znova. Cakal som nieco ine, akcnejsie (podla trailerov to tak vyzeralo), ale dostal som akciu nadavkovanu tak akurat a k tomu este velmi dobry pribeh.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Podla mna najlepsi diel novej trojice filmov. Prave takto som si predstavoval aj prve dva diely a co sa nesplnilo tam, to sa mi splnilo v trojke. Film postupne nabera rychlejsie tempo, dej konecne neposobi ako ropravka a zo zaporakov ide strach. PS: hudba, efekty a choreografia su opat vyborne.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tento diel je podla mna najslabsim z celej serie, ale aj tak su z toho 4 hviezdicky, aj ked slabe. Tradicne vyborna je hudba a choreografia subojov, no lovestory mi v tomto podani pripadala ako brzda celeho filmu. Dej sa drzi rozpravkovosti prveho dielu a zaporaci casto posobia viac vtipne ako hrozivo.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tak tento film bol pre mna trochu sklamanim, ale aj tak si u mna nakoniec vysluzil lepsie 4 hviezdicky. Dej je na mna uz prilis rozpravkovy, ale zvysok sa podaril. Suboje su natocene dobre, vsetko je to podfarbene skvelou hudbou a efektami. Jar jar mi az tak nevadil, ale urcite by som sa bez neho zaobisiel.

Volání o pomoc (2007)

Pocas celeho filmu som mal pocit, ze sa tento film snazi byt aj komediou, co mi tam vobec nesedelo. Ak drama, tak drama a nie nejaky mix. Adam Sandler ma tiez prijemne prekvapil, ale celkove hodnotenie kvoli nemu nezdvihnem, len si odviedol kvalitnu pracu. Dovolim si povedat, ze ak by bol film zbaveny tych komedialnych scen, tak by som ho ohodnotil o dost lepsie.

Firefly (2002) (seriál)

Tak po dopozerani zvysujem hodnotenie zo 4 na 5 hviezdiciek. Sam neviem presne popisat preco tento serial hodnotim najvyssou moznou znamkou, ale asi to bude hlavne zasluhou velmi sympatickeho obsadenia hlavnych postav, ktore spolu vyborne funguju. Serial je miestami velmi vtipny (hlavne 6. cast) ale najdu sa aj diely plne napatia a akcie, pripadne take, kde je z kazdeho nieco. Prepojenie s westernom je velmi originalne a pacilo sa mi. Tiez ma velmi prekvapilo a potesilo, ze vo vakuu skutocne nebolo pocut zvuk, na co vela tvorcov sci-fi (vedome) zabuda. Jedinu pripomienku mam k tomu, ze lod potrebovala na let vesmirom zapnute motory pocas celeho letu a po vypnuti motorov zastavi, co vsak v skutocnosti nie je pravda :) Ale toto je len malou skvrnou na inak velmi dobre zvladnutom seriali.

Bathory (2008)

Tak na uvod - jednu celu hviezdicku strhavam za dvojicu mnichov a ich vynalezy a za scenu so spovedelnicou, to podla mna v "historickom velkofilme", ktory je zaroven najdrahsim cesko-slovenskym filmom, nema co robit. Navyse vysoky rozpocet sa na filme akosi neprejavil, pekne su akurat kostymy. Bojove sceny som si predstavoval velkolepejsie, pri tomto style tocenia (z blizka) to vyzera, ze sa na celej scene podiela 30 ludi a pritom tam ma byt cela armada. Tiez mi chybala akakolvek atmosfera a pritom som cakal, ze sa maximalne ponorim do cias stredoveku. Ale aby som len nekritizoval - Anna Friel hra vyborne, hned za nou nasleduje Karel Roden, ktory sa tiez snazi, co to da. Ostatni tiez nehrali zle, ale vdaka dabingu sa cast ich vykonu straca. Slabych 50 %. PS: ked si predstavim, ze toto chceli poslat do bojov o Oscara, tak mi beha mraz po chrbte.