Životy těch druhých (2006)

Ano, je to dlhy film, ale mne to z akehosi dovodu vobec nevadilo. Vyborne natocene, zahrane, podfarbene skvelou hudbou,... 95%

Stáhni mě do pekla (2009)

Silne 3 hviezdicky. Na mna tento film posobil skor vtipne ako hororovo, ale bolo to dobre. Chybala mi drsnejsia napinava atmosfera, "lakacky" sa dali celkom predvidat (vacsinou), ale celkovo sa mi film pacil. Najslabsie hodnotim prostrednu ducharsku cast, zaciatok a koniec bol spracovany velmi dobre. Na jedno pozretie staci a film mozem odporucit ludom, ktori maju radi thrillery. Priaznivci hororov s nadupanou atmosferou mozu ostat sklamani.

District 9 (2009)

Bez akychkolvek pochybnosti davam 100%. Po sklamani z Transformers 2 a mierneho nadsenia z Terminatora 4 a Star Treku tu je zas poriadne sci-fi. Vsetko na mna posobilo velmi realne, akoby som pozeral dokument o skutocnej udalosti. K tomu staci pripocitat originalny namet (mimozemstania su viacmenej mierumilovni a nesnazia sa znicit Zem ani nic podobne), vyborne herecke vykony, predovsetkym u hlavnej postavy a krasne vygradovanie deja a akcie na konci. PS: ja som si dopady nizkeho rozpoctu akosi nevsimol, vsetky efekty posobili velmi dobre, fakt tomuto filmu nemam co vytknut.

Bruno (2009) odpad!

Nie som velmi konzervativny, ale toto bola neskutocna blbost. Vydrzal som to iba prvych 20 minut. Z tych 20 minut bol lahko vtipny iba uvod, potom len nuda a nechutnosti. Borat sa mi pacil, vynikal hlavne dojmom autentickosti, ale Beuno je len jeho nechutnejsia napodobenina. Vtipne by to mozno bolo, ak by to neposobilo filmovym dojmom.

Hanebný pancharti (2009)

Cakal som viac, ovela viac. Dostal som akurat skvele herecke vykony(predovsetkym Waltz a Pitt) a par dobrych dialogov. Akcie bolo pomenej, krvi tak akurat, aby som si nemyslel, ze sa pozeram na nejaku uchylnost, proste dotvarala charakter doby. Zaver bol zas trosku logicky nedotiahnuty, ale to mi nevadilo. Horsie je na tom stopaz a myslim si, ze osekanie niektorych dlhsich dialogov a skratenie na 2 hodiny by filmu prospeli. U mna je to tak na rozhrani 3 a 4 hviezdiciek, no priklanam sa k nizsiemu hodnoteniu. Za pozretie to stalo, ale znova si tento film tak skoro nepustim.

Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony (2008) (koncert)

Po S&M od Metallicy je toto dalsie spojenie gitar s orchestrom, ktore ma zaujalo tak, ze ho pocuvam dookola :) Vizualne je cely koncert zvladnuty velmi dobre (videa v pozadi, efekty, strih). Z hudobneho hladiska sa mi paci zvolnenie tempa v strede koncertu a nasledne opatovne vygradovanie atmosfery.

MTV Icon: Metallica (2003) (TV film)

KoRn to odohrali najlepsie, Sum41 sa mi tiez pacili a Staind s Limp Bizkit to bol priemer. Avril to bola hroza, jej ukricany styl mi vobec nesadol. Ako napad zaujimave, bohuzial nedotiahnute, nie vsak vinou Metallicy, ale MTV.

Okřídlené bytosti (2008)

Pre mna to bol dokonale priemerny film. Ak by odo mna niekto chcel tip na slusnu dramu, po ktorej nebude zdeptany este 2 dni, ale zaroven si nepovie, ze to bola blbost, tak mu odporucim Okridlene bytosti. Pozeralo sa to dobre, ale dej bol uz aspon od polovice filmu lahko predvidatelny, jednoducho priemer z ktoreho vyraznejsie vycnievaju iba herecke vykony.

V Bruggách (2008)

Od tohto filmu som necakal nic (pred pozretim som necital ziadnu recenziu ani ostatne komentare) a dostal som uzasny film. Vsetko je vyborne zahrane, nafilmovane, podfarbene vybornou hudbou a okorenene vtipnymi momentami. Nemam ziadne vyhrady, tych 107 minut ubehlo velmi rychlo a aj hudba pocas zaverecnych titulkov vo mne este posilnila zvlastne, ale prijemne emocie z konca filmu.