Zachraň mě (2004) (seriál)

Testosteron na postupu. Černočerný humor, chlast a ne-hrdinství, spíš šílenství.

Beetlejuice (1988)

Dobrá je jen scénka z čekárny mrtvých. Jinak nic moc...

I Dream of Jeannie (1965) (seriál)

Několik dílů jsem viděl na ORF. Kdy? No, rok radši nejmenovat. Jeannie z lahve a její kouzelné mrk mrk bylo fajn odreagování od Ženy za pultem. Prosté příběhy, kterým se dalo porozumět i bez znalosti jazyka.

Malý televizní kabaret (1977) (pořad)

Frkačky za kačku a skvělí herci, kteří se dokázali pořádně odvázat. Pitvořící se Dvořák se Zedníčkem byli - nejen - v době vysílání naprostá bomba. Decentní Štěpánka Haničincová a poťouchlá Jitka Molavcová zdatně sekundovaly. Vtipnějšího Gerendáše vystřídal postupem času Ondřej Havelka.

Pohádkové dívánky (1953) (pořad)

"S kamarády jsem chodíval do pohádky" coby škvrně hodně rád, taky díky Štěpánce Haničincové. Dopoledne nám ho pouštěly ve školce docela pravidelně. Do té doby hlučná třída se pak najednou ztišila...

Vega (1987) (pořad)

Dětské pořady vysílala ČST dost často. Dopoledne Rozmarýnek, odpoledne ve středu Vegu, ve čtvrtek Magion, v sobotu Pionierskou lastovičku, v neděli Studio Kamarád a poobědovou pohádku. Vega patřila, spolu s agitační vlaštovkou, mezi ty slabší pořady.

Studio Kamarád (1980) (pořad)

Žádní soudruzi, žádné soudružky, jen dětská radost. Velký dík scenáristovi Jiřímu Chalupovi, výtvarníkovi Stanislavu Holému. Jůheláci, Tryskomyš se Supermufem !!! trrr dig da dyk muf muf !!!, Hary Šoumen a moje dětství.

Vlaštovka (pionýrská) (1964) (pořad)

Dětské pořady vysílala ČST dost často. Dopoledne Rozmarýnek, odpoledne ve středu Vegu, ve čtvrtek Magion, v sobotu Pionierskou lastovičku, v neděli Studio Kamarád a poobědovou pohádku. Pravda je, že Pionýrská vlaštovka z Prahy byla hodně komunisticko-budovatelská, zatímco slovenská verze - vysílaná na střídačku s českou a navíc ještě střídavě z Bratislavy a z Košic - byla mnohem zábavnější.

Magion (1984) (pořad)

Dětské pořady vysílala ČST dost často. Dopoledne Rozmarýnek pro mrňata, odpoledne ve středu Vegu, ve čtvrtek Magion pro školáky, v sobotu Pionierskou lastovičku pro svazáky, v neděli Studio Kamarád a poobědovou pohádku. Magion byl - z mého hlediska - spolu s Jůheláky tím nejlepším, co televize dělala pro dětského diváka.