Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Doteraz boli všetky HP filmy skôr založené na akčných scénach a veľkolepom závere. Teraz je to inak. Do popredia sa čoraz viac dostávajú vzťahy medzi čarodejníkmi, čo, vzhľadom na to, že už nie sú tie malé deti ako bývali, nie je zlé. Ale, keď si zoberiem do úvahy, že to je Harry Potter, jednoznačne mi tam chýbalo viac akcie a bojovných scén, ktorý boli v predchádzajúcich dieloch tak veľkolepé. Yatesove poňatie sa od knihy odkláňa, a to veľmi. Neberiem to ako fakt,ktorý filmu škodí,práve naopak. Osobne by som ale privítala lepší záver, hlavne rozvinutejšie spracovanie časti o hľadaní horcruxu. V tomto diele ale zvíťazili vzťahy.(keď sa im tak Yates venuje, kľudne tam mohol zakomponovať aj nejakú poriadnu pusu Harryho a Ginny:)) a podla mna pri takýchto veľkohitoch je veľmi ťažké vyvážiť pomer akcie:vzťahov tak, aby divák nebol ukrátený o nič. Netvrdím,že to bolo zlé alebo čo,lebo akcia tam bola,bolo to aj tajomné a magické, ale ako skromný divák dúfam, že v ďalších dieloch bude tým ústredným motívom predsa len tá akčná veľkoleposť,na ktorú som zvyknutá.A ešte jedna poznámka, Alan Rickman ako Snape je naozaj skvelý.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Podla mna to bolo skvelé. Ironické,arogantné,satirické, nenudiace.Aaron Eckhart presvedčivý nielen svojim hereckým výkonom,ale najmä skvelými monologmi/dialogmi.Za to treba podakovat výbornému prepracovanému scenáru, ktorý je skvelým nadhladným pohľadom na túto súčasnú tému.

Paní Brownová (1997)

Príbeh je síce poslabší,ale výkon Judi ho adekvátne nahrádza.Presvedčivá, dokáže byť aj razantná,aj nežná,pre mna je akoby stvorená pre kráľovské úlohy.

Chilli, sex a samba (2000)

Penelope krásna, film nič moc. Penelope točí dobré filmy,ale tento do tejto skupiny nepatrí. Nevadí, aj také sa stáva:)

Masakr na střední škole (2003) odpad!

Haha, že masaker. Tak keď sa toto malo podobať masakru, naozaj neviem, čo pod týmto slovom *pán režisér*chápe.Otrasné.

Vlčí bouda (1986)

Hororový film o morálke.Zvláštne? Ale to je Vera Chytilová:)Cakala som niečo lepšie(vzhľadom na niektoré komentáre), no nesklamala som sa veľmi. Miestami mrazivé,miestami vtipné,miestami nudné. Celkovo (nad)priemerné:)

Erin Brockovich (2000)

Otvorene.Juliu nemám/nemala som veľmi v láske. Ale, niekedy je potrebné pozrieť si aj film, kde sa mladá žena, sama v zlej situácii,rozhodne zachrániť pre nu neznámych ludí. A je potrebné si ho pozrieť s Juliou v hlavnej úlohe. A ked zistíte, že film je založený na skutočnej udalosti, začnete ho brať úplne inak. Tak ako aj herecké výkony. Lebo ja som Julii nakoniec uverila. A milo ma prekvapila.

Vražda v Bílém domě (1997)

Americká klasika. Vražda v Bielom dome. A hrdina. Samozrejme, v hlavnej úlohe.

Tři (2005)

Prostredie krásne. To si zaslúži hviezdičku. A tá druhá je celkovo za hercov, scenár, a všetko podobné,pretože aj to by malo byť ako tak ohodnotené. Snaha bola.