Sbohem, baby (2007)

Film, který toho má v sobě strašně moc. Výborní herci, napínavé až horové scény, hodně zajímavý příběh. Ben Affleck ukázal, co v něm je, ale myslím, že mu chyběl odstup. Film bez pořádného konce, protože se tříští do mnoha rovin, pohledů a zakončení. Ne že by to nebylo zajímavé, ale film tím ztratí hodně ze své atmosféry. Na druhou stranu otázky na konci kladené jsou hodně silné a když jsem si na začátku pochvaloval, že je film skutečný, že vidím hromadu tupých a tlustých američanů, tak jsem určitě nebyl z těch témat unešenější než právě na konci. A ted babo raď, je film lepší než jeho konec? já ani nevím :)

Drsný Harry (1971)

Prostě klasika. Oproti jiným dílům s navíc solidně pošahaným záporákem. Harry se předvedl jak nejdrsněji mohl a zabíjení holt dohnal až v dalších dílech, ikdyž i tady ho bylo dost.

Mamma Mia! (2008)

Výborní herci, fantastické písničky, ale také trapná úprava hlasu stoleté Streepové a dost hloupý film. Ta jedimá mi (hlavně díky hlasu) ve filmu hodně vadila. Jinak ale herci fantastičtí a jestli jsem někde četl, že se od Pierce Brosnena nemůže čekat kdovíjaký zpěv, tak jsem byl hodně mile překvapen. Ono většinou platí, že na super písničku nemusí být skvělý zpěv. Už jsem viděl po páté a hlas Streepové mi pořád vadí. Buď je tak dobrá zpěvačka, nebo zrovna jí museli hlas nejvíc upravovat. Jinak je to ale zábavný a písničky s každým poslechem lepší a lepší.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Hodně jsem se filmu obával, ale obavy byly až na vyjímky zbytečné. Film je hodně dlouhý a ve druhé polovině je už dost trapných vtípků. Do té doby jde ale o velmi zábavnou komedii. Sice se opravdu většina fórků točí kolem Zohanova přirození, ale občas děj pročísne velmi originální fór, při kterém vám bude zaskakovat jídlo, kdy stěží udržíte svěrače a kdy vás uslyší i soused, přestože bude mít nahlas puštěnej metal.

Magnum Force (1973)

Dost nepovedený film s Drsným Harrym. Když už od začátku víte jakš takš, kdo je vrah, a do hodiny to víte s jistotou, tak se můžete kochat už jen tím, jak Clint Eastwood kosí jednoho padoucha za druhým, aby pak odmítl účast na plánu "záporáků", kteří dělají skoro to samé. Koukat se na to ale dá, protože akční scény jsou pěkně natočený, a ty neakční, kdy si policisté třeba jentak povídají o ničem, jsou zase příjemně opravdové. Škoda že opravdově nevypadá několik scén, které jsou dost k smíchu.

P.S. Miluji Tě (2007)

Potom, co jsem viděl v kině upoutávku asi 5x, jsem měl očekávání větší než u takových Hvězdných válek :) První hodinu jsem skoro celou proslzel, protože byla prostě dokonalá. Proč má ale romantická komedie přes dvě hodiny??? Druhá půlka, kde se film začal věnovat spíš tomu, kdo nahradí Gerryho, a čím se bude Holly živit, je ale už příšerně natahovaná, zdlouhavá a hlavně i docela nudná. Film měl mít o hodinu míň a svézt se na vlně emocí ze začátku. Love You 'Till The End

Násilník (1976)

Clint Eastwood v poctivém akčňasu, kde nechybí pár na tu dobu drsných scén a pěkná kolegyně. Clint si hraje to, co skoro v každém svém filmu, ale divákovi se jeho hrdina nikdy neomrzí, takže zase výborný film s výborným Eastwoodem. Mě velmi blízký komentář: woody

Nora Roberts: Pod nebem Montany (2007) (TV film)

Nic moc jsem nečekal a přesně to jsem dostal. Filmy, který zapomenu se zítřejším budíkem. Příběh je celkem zajímavý, ale to je asi to jediné. Pak už jen 1-2 herci, kteří dokáží víc než jen mluvit. Když se mají projevit nějaké city nebo přijde na akci, tak film selhává nejvíc. Nakonec ale nenudí, protože jde o žánrově hodně pestrý film, kde se každou čtvrt hodinu mění téma.

Trestná lavice (2005)

Vtipné, suprové herecké obsazení, vynikající sportovní záběry a navíc předělávka, která dokonale rozcupuje pitomý originál!

100 sladkých holek (2000)

Skvělé herecké obsazení, vynikající forma komentáře a mnoho zajímavých rad o sexu a vztazích. Do toho všeho ještě moře vtipných scén a máme z toho překvapivě příjemnou komedii.