Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
    • 24.6.2018  18:00

Mohlo by to být zajímavé životopisné drama o bohémském originálním umělci, který dlouho nebral život vážně, a jak to dopadlo, když se o to jednou pokusil. Jenže všechno kazí neskutečná uřvanost provázející téměř celý film, kromě dojemného závěru, jehož nostalgii díky předchozímu křiku nejsem schopen uvěřit.

• 24.6.2018  17:56

Poutavé, zajímavé drama o tom, že zákony, právo a spravedlnost se často ubírají zcela rozdílnými cestami. Příběh je vyprávěný se spoustou dějově i psychologicky překvapivých zvratů, které se ve výsledku nečekaně ukážou jako zcela věrohodné. Výtečné Frances McDormand sekunduje vyladěný herecký tým ostatních herců.

• 17.6.2018  20:03
    The Trials of Jimmy Rose (TV seriál) (2015)

Poctivě do hloubky a při tom dramaticky natočený film o obtížnosti návratů do života po odpykání dlouhodobého trestu. Samozřejmě, že takových filmů už bylo natočeno až dost, ale tento opravdu stojí za to.

• 17.6.2018  20:01
    Býk (2001)

Velice zajímavý nápad a námět - ukázat hlavního hybatele tehdejších světových dějin ve stavu naprosté nemohoucnosti v závěru života. Bohužel se autoři utápějí ve vlastní hravosti a předvádění se svým filmovým uměním, aniž berou ohled na to, že by to diváka mělo i bavit a neotravovat.

• 16.6.2018  21:06
    Trust (TV seriál) (2018)

Trochu příliš volné tempo, navíc komplikované mnohdy dlouho nesrozumitelnými retrospektivami. Jinak ovšem docela pěkně uchopený prý skutečný příběh únosu vnuka amerického milionáře. Věčné a stálé téma, jak bohatství a z něj plynoucí moc zaslepuje a ničí základní etická pravidla. Všechno posouvá o patro výš naprosto skvělý Donald Sutherland.

• 10.6.2018  18:13
    Frei (TV film) (2013)

Jako by tomu chyběla dávka poutavosti, byť patrně, kdyby člověk četl jen scénář, asi by v něm napětí našel. Vada tkví spíše v realizaci. Možná je také hlavní hrdina na evropský film příliš velký superman, což ubírá na věrohodnosti celému filmu. Zkrátka mě to tak úplně nevzalo. Zůstalo, alespoň pro mne, jen zajímavé téma.

• 10.6.2018  18:10
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Film jako z jiného světa, než je ten, ve kterém se nachází současná česká kinematografie. Civilní, drsné, pravdivé. I při znalosti konce napínavé, když si člověk přeje, aby to dopadlo jinak, než to dopadlo. Skvělý Taclík, Issová a celá herecká parta.

• 10.6.2018  18:07

Klasický a velmi vydařený western ze zlatých 50-tých let tohoto žánru.

• 3.6.2018  17:51

Závěrečný frenetický konec všechno do značné míry povyšuje a zachraňuje. Kdo četl Churchillovy knihy o 2. světové válce, musí se cítit levně ošizen.

• 3.6.2018  17:49
    Nemilovaní (2017)

Zdánlivě jednoduchý, ale nesmírně hluboký ponor do citové okoralosti a prázdnoty lidí, kteří vždy budou mít pocit, že je život šidí, že dostávají vždycky méně, než si zaslouží, a právě díky tomu, nikdy nejsou a nebudou schopní dojít spokojenosti.

• 2.6.2018  21:06
    The Terror (TV seriál) (2018)

Velkoryse natočený skvěle vystavěný příběh. V podstatě realistické vyprávění, do něhož se dlouho jakoby nehodí sekvence s hororovou příšerou. Její symboliku jsem zcela pochopil až v samotném závěru, což bylo vyvrcholení spousty nečekaných, leč logických zvratů vedoucích k působivé pointě.

• 27.5.2018  18:44

Pomalu si na Tyto verze známých Simenonových příběhů zvykám a odpouštím jim absenci Jean Gabina. Atkinson je jiný Maigret, ale nelze říct, že špatný. Navíc výprava, kostýmy a kulisy jsou bezmála dokonalé.

• 27.5.2018  18:40
    Kaos (1984)

Naprosto skvělý ponor do prostě a přímočaře uvažujících sicilských lidí. V podstatě všech lidí. V originálních sicilských kulisách pět snímků nepostrádajících hloubku ani nadhled, vážnost i komiku.

• 26.5.2018  15:28
    Gloria (1980)

Je to vážně spíše pohádka, než: Krimi / Drama / Thriller. Pokud k tomu přistoupíte takto, budete spokojení. Trošku s tou 4-tou * přeháním.

• 26.5.2018  07:07
    Rodinné sídlo (TV seriál) (2017)

Pěkná stará Anglie, vystihnutá atmosféra doby, standardně dobří herci. Co tento seriálek sráží, jsou mnohdy podivné, až nepřirozené, a tedy neuvěřitelné motivace jednán í postav. Scénárista jako zvolil opačný postup - snaží se podřídit životní pravidla svým záměrům a představám.

• 26.5.2018  07:03
    Kolem Mileny Jesenské (TV film) (2018)

Dokument o všemi režimy pronásledované, takže dnes téměř neznámé ženě, která, kdyby neprožila krátký románek s Franzem Kafkou komentovaný v jeho Dopisech Mileně, zůstala by snad neznámá úplně. Zajímavá postava, zajímavý námět. Co tomuto dokumentu podráží nohy nezvládnuté pokušení autorů prezentovat hlavně sebe.

• 20.5.2018  18:53
    Seal Team 6 (TV seriál) (2017)

Dramatický seriál s ohromným spádem. Mimo to, že jsou Američané opět vylíčeni jako téměř nadlidé, je ještě zajímavější linka sebereflexe člověka, který je programován na zabíjení, aniž přitom postrádá všechny korektivy standardní morálky. Onen zápas svědomí s potřebou příliš nemyslet je možná poutavější než samotný děj v prvním plánu.

• 20.5.2018  18:44
    Lajna (TV seriál) (2017)

Vtipné, občas drsné, chytré, optimistické, má to spád i nápady... Něco takového se v současných českých podmínkách jen tak nevidí.

• 16.5.2018  14:15
    Georgia (1995)

Poutavé vyprávění (někdy lehkonohé, jindy až tristní) o vztahu dvou nadaných sestrách, které by možná spolu mohly dobýt svět, ale rozdílné povahy jim to nedovolí.

• 12.5.2018  21:20

Mimořádné vztahové drama nořící se nesentimentálně do hloubky všech možných závistí, sebelítostí, žárlivosti a křivd, které jsou schopné zničit všechny naděje a jinak objektivně reálné ambice talentovaných lidí. Nečekané zápletky, neočekávané zvraty a jejich řešení, skutečně pěkný zážitek.

• 12.5.2018  21:16
    Vesnice (TV seriál) (2013)

Pěkný, asi dost věrný snímek anglického venkova doby za první světové války. Nicméně vyprávění je vedené jaksi sterilně, žádná z postav není zvlášť sympatická (ač by podle scénáře asi být měla), čímž mě ve výsledku ani příliš nezajímalo, jako to dopadne.

• 8.5.2018  17:39

Chvíli jsem si musel zvykat na tu pomalost a rozvláčnost, než jsem vstřebal, že právě v tom je hlavní a pravá kvalita tohoto způsobu vyprávění. Pak jsem si docela vychutnal příběh o touze po moci vedoucí až k zešílení a zmaru.

• 8.5.2018  17:36
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Kdepak, Most to tedy není. Příběh je vedený vykonstruovaně, nepřirozeně, trčí z něj spíš vůle než invence. Jedna schválnost se vrší na druhou, až to je natolik nerealistické, že jako kvalita zbývá už jen nádherná, zajímavá příroda a nahlédnutí do rasismu - ve Švédsku, kde bych ho nehledal.

• 8.5.2018  17:32

Něco tak poctivě a pravdivě natočeného o reálném socialismu a o jeho nesouměřitelnosti se saloními socialisty kritizujícími západní demokracii z tepla svých kapitalistických domovů snad ještě natočené nebylo. Navíc filmařsky zručné, dobře zahrané, dramatické, vtipné i smutné... Výtečné a dokonalé.

• 1.5.2018  20:32

Skvělý western ze zlaté doby tohoto žánru.

• 1.5.2018  20:31

Nějak mě to nechytilo. Zřejmá snaha vstoupit znovu do téže řeky se v mých očích příliš nevyvedla. Byť profesionálně je to dokonalé až do posledního dechu a šroubku.

• 1.5.2018  20:28

Velmi a překvapivě povedené. Byl to od režiséra chytrý nápad a veliká kuráž obsadit do role Maigreta po famózním Gabinovi vyhraněného komika, od kterého vážnou polohu nikdo neočekává a mnohdy si ji ani neumí představit. Ale vyšlo to téměř dokonale.

• 30.4.2018  21:15
    This Is England '86 (TV seriál) (2010)

Křečovitá snaha o bizarnost. Natolik za každou cenu, že mě to záhy přestalo bavit a nakonec otravovalo.

• 29.4.2018  18:25
    Non è mai troppo tardi (TV film) (2014)

Zdálo by se: jeden z dalších "Panů učitelů s láskou", kterých běhá po filmových distribucích nekonečně moc. Tentokrát je to však opravdu zdařilé. Člověk si uvědomí, co sám vždycky a dobře věděl, že učitele nedělají vzdělávací systémy, osnovy ani kariérní řády a platové postupy, ale že dobrý učitel je zejména dobrý člověk s niternou potřebou pomáhat a rozdělit se.

• 29.4.2018  18:21
    Obchod s bílým masem (TV film) (2005)

Silné téma, dobří herci, ale celé to nějak postrádá napětí. Konec nemůže být jiný, než jaký se od počátku rýsuje, a i dílčích dějových zvratů, které by obsahovaly překvapení, je poskrovnu. Film má spíše podobu dobře hraného dokumentu.

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126