Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127
    • 12.8.2018  18:18

Na Německo nečekaně vkusný film o stárnutí a celoživotní lásce. Jen v samotném závěru možná přece jen malinko přeslazený.

• 12.8.2018  18:16
    Já, Tonya (2017)

Vkusně a vynalézavě skloubené sportovní drama s hraným dokumentem. Spousta osobitých, věrohodně vykreslených postav už samotná Tonya i ještě silnější její matka a s nimi si nezadávající Tonyin manžel se svými kamarády, všichni stojí zato sledovat, jak se proplétají pěkně vystavěným příběhem.

• 12.8.2018  18:12

Nelogický, neuvěřitelný scénář a strašlivý jakoby zfetovaný Franco Nero. Toto jsou dvě základní dominanty této italské hrůzy.

• 12.8.2018  05:16
    Tlumočník (2018)

Nemám k tomu moc, co vyknout, užil jsem si to. Pomalé tempo odpovídá věku protagonistů i dlouhému časovému odstupu od událostí, které jsou hybateli děje, Jiří Menzel i Peter Simonischek jsou skvělí. Pokud by se mohlo zdát, že Simonischek v některých sekvencích Jiřího Menzela zastiňuje, není to dáno hereckými kvalitami, ale jeho vděčnější rolí. Téma je natolik silné, že jsem ochoten odpustit i sem tam vůlí ohnutý scénář.

• 5.8.2018  18:40

Nádherná krajina, pěkní hafušáci a tradiční přemrštěný až hysterický americký nacionalismus. Ačkoliv od počátku víte, jako musí dopadnout, a že ten konec bude těžce vykoupený, ale i tak se na to dobře dívá.

• 5.8.2018  18:37

Lehce naivní, francouzsky romantický konverzační film a střetu necitelné dvorní smetánky s jejím přešlechtěným humorem, který staví nade všechno, s prostým lidstvím. Nebýt právě oněch do obskurnosti stavěných bonmotů, zůstal by věru banální, v různých variantách tisíckrát vyprávěný příběh.

• 5.8.2018  18:32
    Wakefield (2016)

Mně se to líbilo moc. Zrealizovaná představa, která nás čas od času napadá všechny. Jak se v jednu vteřinu rozhodnout, a když je toho života na člověka už moc, prostě ho na chvíli přestat žít a postavit se bokem. Samozřejmě, že konec přináší zklamání. Ale je vůbec jiný závěr možný? Kromě blázince a sebevraždy?

• 29.7.2018  17:40
    Grošák (1966)

Netypický western, v němž hlavní hrdina (skvělý Marlon Brando) není onen typický westernový dokonalec, ale v průběhu příběhu dostává vlastně pořád jenom přes hubu. Samozřejmě, že závěr vše napraví, nebyl by to jinak western.

• 29.7.2018  17:37

Politické drama, dnes už co do námětu značně vyčpělé. Nezajímavý způsob vyprávění evokuje nudu. Navíc mi vadí ono stavění se za všelidské a nadosobní cíle na úkor neštěstí nejbližších, což autorům zřejmě připadá fair a snad i hodno úcty.

• 29.7.2018  17:34

Drama o zajímavém psychiatrickém experimentu, o to zajímavějším, že snad má odraz ve skutečnosti. Všechno sráží dolů fantasmagorie samotného experimentu a zvláště pak výběr krajně nesympatického hlavního herce.

• 28.7.2018  21:54

Nadprůměrný western, spíše indiánka z dob, kdy Indiáni ještě nebyli ryzími klaďasy. Zajímavě a chvílemi s překvapivými zvraty vyprávěný příběh o rasovém neporozumění a rodinné soudržnosti.

• 28.7.2018  21:52

Silná literární předloha skvěle podepřená hereckými výkony, zejména dokonalým Richardem Burtonem.

• 28.7.2018  21:50
    La meglio gioventù (TV seriál) (2003)

Nádherná, plasticky pojatá rodová sága. Skvěle zrežírovaný a zahraný košatý příběh o nevypočítatelnosti a také nezničitelnosti života. Harmonie mezi úsměvy, humorem, tragikou a hloubkou, s narůstajícími minutami je film stále lepší a lepší.

• 23.7.2018  20:52
    Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

Současný český televizní seriál má jednu chronickou slabinu, kterou nevymaže ani slovenská účast: na všechny strany z něj tryská, že se je to český televizní seriál.

• 23.7.2018  05:17
    Cesta do války (TV film) (2002)

Povedené politické drama z doby americké války ve Vietnamu. Jen sen milionů ambiciózních lidí stát se americkým prezidentem. Přijde-li však chvíle krize, a ta přijde vždycky, většina by získanou odpovědnost ráda hodila za hlavu a úlevně utekla. Jenže pak už to nejde.

• 22.7.2018  19:56

Snímek Rumunska, jak jen tušíme, že by mohlo vypadat. Z našeho pohledu neuvěřitelné reálie, o to strašlivější, že se příběh tak nějak podobně skutečně odehrál. Vyprávění končí do značné míry otevřeným koncem, což člověku zprvu namíchne, ale posléze uzná, že každý jiný konec by byl méně pravděpodobný.

• 22.7.2018  19:53
    Tvář vody (2017)

Hloupoučký, stokrát ohraný, ze všeho možného vykradený příběh, stěží ho lze dosledovat do konce. Proč dávám dvě hvězdy? Snad pro ty technické finesy a animaci, byť je to všechno k uzoufání samoúčelné.

• 21.7.2018  21:06

Tradiční, ovšem dnes už notně vyčpělé italské politické drama natočené nekompromisně černobíle, bez špetky nadhledu

• 21.7.2018  21:02

Nepřetržitý řetězec infantilních srandiček, rvaček, naznačeného teenegerovského sexu... Celý film o ničem, až v poslední minutě závěru se dovíme z psaného textu, co zajímavého se s protagonisty poté, co film skončil, stalo. Sečteno: hodina a půl nudy.

• 21.7.2018  06:44
    Soudruh detektiv (TV seriál) (2017)

Zase taková extra sranda to nebyla. Sem tam vtip opravdu k zasmání, mezi tím občas trapné mezihry. S postupem času jsem si uvědomoval, že opravdu vědoucí, a tedy přesně trefenou srandu si ze socialismu umí udělat jen kinematografie, který ho zažily (Pelíšky, Good bye, Lenin!...). Toto to rozhodně není.

• 15.7.2018  15:53
    Reformace (TV seriál) (2017)

Docela velká spektákl; a je zřejmé, že kdyby bylo víc peněz, byl by ještě větší. Vyprávění je veskrze tradiční, spolehlivé a bez překvapení. Na zajímavosti film získává zejména kvůli faktografii, od níž se Němci díky svému založení příliš neodchylují.

• 14.7.2018  21:26

Výtečné, výtečné. Skvělá atmosféra tehdejší Francie, Rowanu Atkinsonovi by ani Gabin těžko mohl něco vyčítat, Simenonova poetika zůstala nedotčená, opravdu povedený kousek.

• 14.7.2018  18:21
    Hudba ticha (2017)

Zajímavé spíše faktograficky. Příběh se vleče, utápí se v nezajímavostech, po chvíli se to až nechce sledovat. Výtečná je ovšem muzika a interpreti.

• 14.7.2018  18:19

Skvělý muzikál,(jak to umí jen Američané) o skutečném průkopníkovi moderního show byznysu. Film má svěží, byť předvídatelný děj, esprit, přesný a překvapivý střih, líbivé dialogy, perfektního Johna Debneye a hlavně skvělou muziku.

• 13.7.2018  18:24
    1945 (2017)

Malinko rozvláčně vyprávěný mimořádně silný příběh i vině svědomí, pocitech hanby, anebo na druhé straně otrlosti.

• 13.7.2018  18:21

Za vlasy přitažený, řídký příběh, naproti tomu naprosto úžasná, mimořádná forma.

• 8.7.2018  18:04

Moc pěkné podívání. Harmonie obsahu a formy, originality a věrohodnosti.

• 8.7.2018  18:03
    Bába z ledu (2017)

Už mi to Slámovo vrtání se v lidském kalu připadá trochu stereotypní. Zde je navíc příběh ohýbán vůlí do podoby toho, jak si autoři představují, že by život podle nich měl jít, až se často vymyká přirozenosti. Stejným problémem na mnoha místech trpí dialogy, které sledují víc to, co autoři právě potřebují říct, a méně, zda by tak život a řeč skutečně mohly plynout. Hvězdu přidávám, ani vlastně nevím, proč. Snad pro tu Zuzanu Kronerovou.

• 4.7.2018  21:25
    Gomora - Série 3 (série) (2017)

Už to není ono. Všichni pořád odněkud někam chodí, moc nemluví, z nějakých nejasných příčin jsou nešťastní, a tak se zabíjejí.

• 4.7.2018  09:18
    Ponorka (TV seriál) (1985)

O válečných ponorkách toho bylo natočeno strašně moc, ale toto je opravdu skvost.

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127