Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 35 68 102 135
    • 31.5.2020  20:08

Takové československé šedesátky, ovšem z té horší várky.

• 31.5.2020  20:07
    Učitel (TV seriál) (2016)

Zpočátku mi to přišlo jako banální klišé. Izolovaného malého města se zmocnili bohatí padouši, zkorumpovali policii a ve jménu své hamižnosti terorizují zbytek slušných lidí, přičemž neohoržený amatér nakonec dá všechno určitě do pořádku. V závěru však příběh dostal novou energii a záískal na originalitě, díky čemuž jsem * přidal.

• 24.5.2020  18:07

Karel Kryl byl nepochybně nejlepší český folkař, básník a z nejstatečnějších a nedůslednějších rváčů s totalitou, komunisty a veškerou nesvobodou. Díky těm, kteří tento kratičký klenot vyštrachali.

• 24.5.2020  18:05

Brutální pohádka o boji s rakovinou odehrávající se ve strašidelném ruském prostředí .

• 24.5.2020  18:03
    Desatero hříchů (TV seriál) (2019)

Průměr, prostě průměr. Zajímavá je temná severská atmosféra. Příběh v mnoha variacích je nejednou ohraný. Celé to trošku trpí honbou za příliš mnoha zajíci. Fanatické náboženství, rasismus, homosexualita, špatné rodinné vztahy... A to jsem určitě ještě na něco zapomněl.

• 17.5.2020  18:40
    Pohřbený zločin (TV seriál) (2008)

Zajímavý film na občas již zpracované téma, že spravedlnost a zákon nemusí být jedno a že někdy přirozený lidský cit pro správné dimenze je přesnější než soudy a justice.

• 17.5.2020  18:37
    Záchranáři L. A. (TV seriál) (2018)

Dramatický seriál plný originálních nápadů a situací. Chvílemi převažuje záchranářská akce, chvílemi se děj noří do soukromí protagonistů. V této druhé rovině často útočí na emoce - někdy pro našince až moc.

• 12.5.2020  16:56

Něco tak pitomého by se nemělo odpouštět.

• 10.5.2020  17:47
    Jen žena (2019)

Film je to docela dojemný, s jednoduchým, srozumitelným, zajímavě vyprávěným příběhem. Po jeho skončení si člověk logicky musí říct: Jestliže do Evropy přicházejí, ať přijmou evropská pravidla; nechtějí-li, ať zůstanou tam, kde platí pravidla, podle kterých chtějí žít.

• 10.5.2020  17:43
    Vlastníci (2019)

Jakkoliv je to vtipné, někdy až groteskní, tak je to docela hluboká sonda do doby, charakterů různých typů lidí. Povedené - jen kdyby to tak režíroval Miloš Forman...!

• 10.5.2020  17:40
    Austrálie (2008)

Ano, jsou to trochu Vzpomínky na Afriku a trochu Jih proti Severu. Ale je to krásné. Jak příběhem, tak Austrálií, tak herci, tak i závěrečným tahačem emocí..., zkrátka nádherný spektákl.

• 9.5.2020  21:21
    Nejsilnější hlas (TV seriál) (2019)

Pro našince neznající osud Rogera Ailese docela napínavé drama o ambiciózním člověku, kterého nadprůměrné schopnosti dohnaly až ke kriminálním činům.Smekám před Russellem Crowem, který je ve všech fázích vývoje a rovinách své postavy současně nechutný i sympatický. Silný zážitek.

• 9.5.2020  21:17
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Slušně zahrané i zrežírované historické drama, až na několik nedotažených sekvencí možná profesionálně i lehce nadprůměrné. Co jsem však postrádal, byla právě ona "anatomie zrady", tedy hlubší ponor do motivací Moravcovy nepochybně zajímavé a rozporuplné osobnosti. Pouhý materiální nedostatek a obava o pohodlí beztak rozvrácené rodiny mi pro takto hluboké a bizarní proměny nepřipadají příliš věrohodné.

• 3.5.2020  18:23
    Šéf (2014)

Jeden z těch filmů, kterým se říká malebné. Jednoduchý předvídatelný příběh, který ničím moc nepřekvapí, ale po celou dobu hladí po duši. A ten pohled na kuchařský kumšt, když se umí.

• 1.5.2020  18:26
    Ruffian (TV film) (2007)

Záběry koní a koně samotné jsou nádherní. Příběh je zajímavý už tím, jak tenkrát ve skutečnosti odehrál, přičemž scénář, režie ani herci ho nepokazili, spíše ho pozvedli o level výš.

• 26.4.2020  18:21
    Chodník cez Dunaj (TV film) (1989)

Bezmála tradiční námět zajímavý zejména česko-maďarsko-židovsko-slovenským problémem za druhé světové války. Chvílemi to sahá k absolutoriu, a pak nějaký ne úplně šikovný dialog, herecky nezvládnutých několik vteřin všechno zase vrátí do průměru.

• 25.4.2020  21:02
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Výtečné, výstižné drama o blízké budoucnosti. Rychlé, hbité, chytré. Vtipné; někdy ani ne.

• 19.4.2020  18:25

Velmi realistický až místy téměř dokumentární film o zoufalém zápase Finska o svou nezávislost za druhé světové války. Proti bolševikům nebo proti fašistům - všechno je to stejná svoloč -, důležité je jen zůstat svobodní. Chvílemi člověk tiše závidí.

• 16.4.2020  13:56
    Joker (2019)

Mimořádný, originální film, který člověku zůstane pod kůží. Že je depresivní? Možná. Nicméně nezvítězí nakonec, i když to bolí, dobro nad zlem?

• 13.4.2020  18:38
    Le Mans '66 (2019)

Film dokonalý po všech stránkách. Příběh, herci, dialogy, napětí, záběry závodů a aut... I nefanoušek automobilových závodů, který neví, co je pneumatika a co karburátor, si musí přijít na své a stěží by mohl poctivě pojmenovat vady, pro něž by film nepřijal..

• 10.4.2020  18:42
    Mistr iluze (TV seriál) (2018)

Nějaké je to všechno překombinované, chvíli milé, chvíli zběsilé, chvíli realistické, chvíli zoufale nereálné, sem tam povedený bonmot, zčistajasna nato trapný dialog. Byla-li. by další série, asi bych si ji odpustil.

• 5.4.2020  17:36

Všechny superlativy, které se tu sesbíraly, platí. Jen za to utahané tempo jednu * srážím. Je to dlouhé a chvílemi to vážně nudí.

• 28.3.2020  18:29
    Zelenáč (TV seriál) (2018)

Vtipné, někdy krajně nepravděpodobné, ovšem milé tak, že to člověk rád odpustí. Dobře napsané dialogy, dobře zahrané, zvlášť ovšem Nathanem Fillionem.. Obdivuhodná je invence scénáristů, s níž vymýšlejí stále nové příběhy, aniž se opakují.

• 22.3.2020  18:30
    Klondike (TV seriál) (2014)

Realisticky až naturalisticky natočený seriál o zlatokopecké horečce. V některých fázích až chodí mráz po zádech, když člověk musí připustit, že i tak jako parchanti jsou lidé schopni se chovat. To vše v kontrastu s čistou nádhernou přírodou. Škoda jen trošku příliš přislazeného závěru, jinak by to ode mne bylo za 5*.

• 22.3.2020  18:25
    Kursk (2018)

Takový film mohli natočit jedině Nerusové. Oni sami by se k takové vlastní tuposti a sebestředné namyšlenosti nikdy nebyli schopni přihlásit.

• 15.3.2020  21:17
    Hotel Mumbai (2018)

Velmi působivě a dramaticky natočený skutečný příběh teroristického útoku na luxusní indický hotel. Tupost náboženského fanatizmu jednomu až bere dech.

• 15.3.2020  06:23
    Dobrý doktor (TV seriál) (2017)

Chvílemi je to tahač emocí, chvílemi medicínský vzdělávací kurz. Příběhy jsou výtečně vystavěné, zajímavě vedené a většinou uspokojivě vrcholící v americkém optimismu. Všechno povyšuje výrazně nad průměr unikátní herectví Freddie Highmora.

• 8.3.2020  18:13

Tradičně skvělý Gabin, jednoduchý, ale originální příběh, bystré dialogy, a je to: chutná laskomina.

• 7.3.2020  21:28
    MOST! (TV seriál) (2019)

Mne to nadchlo. Otevřít tolik v podstatě vážných témat, která se v jiných rovinách v současnosti probírají s nesmírnou vážností, a pojmout je nesmírně lehce, s nadhledem a přívětivým humorem, v tom je kus kumštu. Moc jsem si to užil.

• 1.3.2020  18:26
    Narcos (TV seriál) (2015)

Povedený seriál těžící z bizarního skutečného příběhu extrémně úspěšného gangstera a drogového bosse. Povedený dabing korunovaný skvělým komentářem pronášeným nakřáplým hlasem Jana Kanyzy .

<< předchozí 1 2 3 4 35 68 102 135