Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 36 71 105 140
    • 8.5.2021  16:22
    Pani Berta Garlanová (TV film) (1989)

Možná jsem měl díky autorovi předlohy (Arthur Schnitzler) přehnané očekávání, ale moc jsem se nebavil. Celé to byla nějaké ušmudlané, chvílemi až nudné, po konci člověk zjistil, že se vlastně až tak moc nedělo ani nestalo.

• 8.5.2021  16:17

Trochu střelená a trochu smutná, každopádně vkusná komedie o obtížném tématu úrazů a sebevražd na železnici.

• 2.5.2021  17:26

Velmi příjemné překvapaní. Australský western, navíc Tom Selleck takénení zrovna můj oblíbenec... Ale když jsem k filmu odhodlal, říkám: povedený příběh, dobře zrežírovaný a výtečně zahraný. Chce to jen mít rád westwernový žánr.

• 1.5.2021  18:33
    Pan Church (2016)

Zajímavě vyprávěný, velmi nepravděpdobný příběh, který dílem hladí po duši a dílem diváka citvě vydírá.

• 1.5.2021  18:31

Všecho je dze, jak má být, jen je to rozvláčné.

• 25.4.2021  17:49

Dnes už velmi vyčpělá ztřeštěná komedie. Téma navracení mládí, potažmo nesmrtelnosti, už v mnoha dalších filmech zpracováno jak vtipněji, tak promyšleněji.

• 25.4.2021  17:47

Jednu * ubírám pro rozvleklost a zbytečnou délku. Jinak zajímavě uchopené téma problému nástupnictví. Se stále rychleji se měnícím světem je stále častější a přitrozenější, že rodiče obětují život pro budoucí dobro svých dětí, avšak v kritické chvíli děti zjistí, že o ně nestojí, ba že je dobro jejich rodičů pro ně nepoužitelné.

• 24.4.2021  20:30
    Azul (1968)

Jsem vcelku westernový fanda, ale tohle mě nevzalo. Jednak nemám rád onen druh westrnů, na který se nějakým, byť i vzdáleným způsobem roubují kdejaké revoluce, a jednak mi to celé přišlo příliš naivní. Navíc Terence Stamp na mne nijak charismaticky nepůsobil; coř asi měl.

• 18.4.2021  17:22

Lehce potrhlá komedie o silně potrhlém španělském malíři.

• 18.4.2021  17:21
    Spacewalker (2017)

Lehce amrerikanizující sovětsko-ruské drama, které se téměř ubránilo agitačnímu tónu. O příčku výš ho vytahuje zejména nenápadně výtečný Vladimir Iljin.

• 17.4.2021  18:15
    Údolí slz (TV seriál) (2020)

Realistský, chvílemi až brutálně natočený seriál o Jonkipurské válce, v němž dokonalá izraelská armáda veskrze není tak dokonalá, jak by se díky rychlému vítězství mohlo zdát. Nezajímavé nejsou ani vhledy do soukromí protagonistů, anebo do světa Černých partnerů.

• 17.4.2021  05:21

Pomalá, každý záběr a emoci si vychutnávající krása. Všechno probíhá až na dřeň opravově, zdánlivě v reálném čase. Chvíli jsem si na tu naprosrtou odlišnost od čehokoliv jiného musel zvykat, ale pak mne to dokonale pohltilo.

• 11.4.2021  16:51
    Složka 64 (2018)

Rasismus je zřejmě nevyplelitelný a na něj navazující teorie, jak zajistit čistotu jen a jen našeho plemene, také. Jaká je to paráda, když si národ sám o sobě dokáže natočit něco tak ostudného. Viďte - čeští romobijci?

• 10.4.2021  17:31
    Byl by to hřích (TV seriál) (2021)

Zajímavý a výtečně zahraný vhled do komunity homosexuálů 80-tých let, kdy se objevila AIDS jako zcela nová a zcela fatální nemoc. Víc než o homosexualitě se téma zaobírá netolerancí a prudérností okolní většinové společnosti, což působí zhoubnějji než samotná nemoc a podstatně zhoubněji než homosexualita. Za samotný závěr přidávám 5-tou *.

• 5.4.2021  18:23
    Seržant (1968)

Mimořádně povedený film doby svého vzniku. Skvělí herci vyprávějí přímočaře a barvitě složitý ryze americký příběh o homosexualitě a temných dozvucích světové války. Excelentní je zejména Rod Steiger.

• 5.4.2021  18:20

Po mém velmi otravný film. Naivní ekologická agitka hraná nesympatickou ženskou za doprovodu lehce potrhlé kapely. Jestli v tom někdo vidí víc, tak já ne.

• 3.4.2021  16:55

Je to trochu dánsky studené, ne daleko od dokumentu. Ale zřejmě právě proto to nabírá na síle. V každém okamžiku tomu věříte.

• 3.4.2021  16:53
    Zabijáci (1946)

Je-li předlohou Hemingway, už jen těžko se film může nepovést. Pořád se na to dívat. I černobíle po čtvrt století od natočení a bezmála sto letech od vzniku povídky.

• 2.4.2021  17:15
    Oběť (TV seriál) (2019)

Nedíval jsem se na to v dobrém rozpoložení. Ale i přes nenáladu jsem v tom nenašel chybu, a že jsem se snažil. Svítilo to na mě téměř dokonalostí. Filmařsky, obsahově, herecky.

• 28.3.2021  18:05

Než se to rozběhne a začne se něco skutečně dít, člověk má skoro chuť od toho odejít. Nicméně když vydrží, vyloupne se z toho nakonec docela vynalézavá, vtipná komedie s nečekanými zvraty a zajímavou pointou.

• 28.3.2021  18:02
    Past (1997)

Je to celé nějaké tuctové, průhledné, šedivé. Člověk vyhlíží konec. Který je zklamáním.

• 28.3.2021  17:59
    Obrana Sokratova (TV film) (1989)

Text je samozřejmě svělý. Co této věci hází klacky pod nohy jsou ochotnické výkony některých herců. Škoda.

• 21.3.2021  20:43
    Skok (2020)

Podle mne se takový dokument líp natočit nedalo. Je v něm brutalita komunistické totality, neobratnost a někdy neoperativnost západní demokracie, kuturní rozdíly mezi Západem a Východem vedoucí až nemožnosti se vzájemně pochopit, a současně vkusně zobrazený mikrosvět člověka, kterého všechno toto semele, ale on přesto žije naplno svůj život.

• 20.3.2021  20:42
    Fargo - Série 4 (série) (2020)

Tahle série už vaří z vody. Jestli tohle baví Američany, tak mě ne. Třetí * jsem dal jen z respektu k předchozím sériím, tuhle čtvrtou jsem nedokoukal.

• 14.3.2021  20:37
    Havel (2020)

Faktograficky lze nalézt drobné, někdy i větší nepřesnosti, Aňa Geislerová, kdyby se rozkrájela, bude mít do temné a záhadné Olgy daleko, Havel byl asi vždycky přece jen o poznání rozhodnější..., ale film umožňuje ho pochopit. Ano, takovému člověku rozumím.

• 14.3.2021  13:32
    Sanditon (TV seriál) (2019)

Pěkné hlavně vizuálně. Exteriéry, kostýmy, dobová atmosféra. Obsahově strokrát ohraná naivně romantická pohádka.

• 7.3.2021  18:22
    Dva šlechtici z Verony (TV film) (1966)

***, ale jen z nostalgie. Zejména k hercům.

• 7.3.2021  18:20

Nemám rád filmy, byť řemeslně dobře udělané, které skutečnost za každou cenu kroutí do deprese do té míry, že jakkoliv jejich protagonistům můžeu fandit, nemůžu jim uvěřit. Ken Loach je v tom mistr.

• 28.2.2021  16:32

Film je to asi pěkný, co mi kazí dojem, je že znám knihu. Je plná lehkého humoru, chytrých dailogů a drobnýcb úvah, má zcela jinou bystřejší a milejší atmosféru. Film má v porovnání s ní trošku těžký zaek.

• 21.2.2021  20:11

Ruský válečný, sebekritický mírně antideologický, antifanatický film, to se jen tak nevidí. Tento se povedl, díky za něj.

<< předchozí 1 2 3 4 36 71 105 140