Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 21.10.2018  17:03
    Cukrář (2017)

Už se mi ty filmy o homosexuálech pomalu zajídají. Občas mívám dojem, je jich víc než homosexuálů. Ale tenhle je opravdu povedený. Navíc mu pomáhá bezmála podprahové, jen lehce nehozené historické napětí mezi Němci a Izraelci. Zúročuje se také pozvolný, jakoby zasněný způsob vyprávění.

• 21.10.2018  16:56

Je to přesně po americku vypočítaný tahač emocí, ale málo platné povedený. Takovou rodinu bychom, jakkoliv je to nemožné, chtěli mít všichni. Několik ne úplně čekaných zvratů, výtečné herecké obsazení a masky - pro mne dokonalost.

• 21.10.2018  04:47
    Sladký život - Série 2 (série) (2016)

Co se to všechno v tom Maďarsku děje? Druhá série se vznáší do zcela nepravděpodobných situací. Alespoň na evropský seriál.

• 14.10.2018  18:09
    Krutá noc (1967)

Western, jak má být. Padouch je padouch, hrdina je hrdina, navíc trochu tajemný. Všechno se vyvíjí podle osvědčených schémat a člověku, který má tento žánr rád, to dělá dobře.

• 14.10.2018  18:06

Docela jímavé a zajímavé romantické drama. Na konci přišly i emoce, slzy i smích. Jen kdyby to do poloviny nebylo tak protivně uječené.

• 13.10.2018  20:45
    Sladký život (TV seriál) (2015)

Pomalu a trochu rozvláčně se to rozbíhá, ale postupně to nabírá napínavé a zajímavé obrátky.

• 7.10.2018  18:05

Možná víc snahy jako filmového umění. Téma je to však velmi důležité, i když po německu klopotně zpracované.

• 7.10.2018  18:04

Western poplatný době svého vzniku, díky čemuž i K. Douglas občas přehrává a zápletky jsou předvídatelné a trošku jednoduché. Nicméně pro westerny mám slabost, tak trochu přidávám, a navíc dívat se, jak Kirk Douglas třeba jen jezdí na koni, je požitek.

• 7.10.2018  18:01

Typický americký sportovní film. Velké naděje, pak pár do držky, pád na dno, pak dřina a velký úspěch. Nicméně několikrát se člověk od srdce zasměje, občas se bojí dílčího rozuzlení a v závěru se mu derou slzy.

• 6.10.2018  18:47
    Bronzová zahrada (TV seriál) (2017)

Trochu se to v druhé polovině vleče, ale jinak povedený seriál ze zajímavého prostředí a s poměrně překvapivým koncem.

• 30.9.2018  20:10
    Borg/McEnroe (2017)

Známá historie dvou tenisových rivalů. Tenisoví pamětníci, anebo znalci, dopředu znají pointu, o to je těžší zachovat ve vyprávění napětí a překvapení. Přesto se to autorům podařilo. Také díky skvěle zvolenému castingu.

• 30.9.2018  20:07

Nesmírně pěkné, povedené lehce komediální drama o dvou netradičních lidech a jejich scénáristou umně vedeném příběhu. Řádka úsměvných bonmotů, ale také hlubších úvah o lásce, sexu, umění, věrnosti... Originální vyprávění, originální závěr.

• 23.9.2018  18:22

Milá, spíše jen úsměvná komedie své doby těžící zejména z komediálnosti dvou protagonistů Caryho Granta, Tonyho Curtise.

• 23.9.2018  18:20

Velmi povedená téměř groteska těžící ze slabin všech diktátorských režimů v okamžicích, v nichž autorita náhle zmizí a nastupuje nekontrolovatelný boj, strach a zmatek.

• 21.9.2018  21:23
    Zaprodaní bance (TV seriál) (2018)

Tak trochu jako "Billions", jenže poněmecky. Tedy mnohem chladnější, mnohem méně napínavé, mnohem méně prokreslené postavy a jejich motivace..., celkově mnohem méně.

• 15.9.2018  21:21
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Zřejmě profesně, technicky dobře udělaný seriál, ovšem příběh na dvě hodiny se vleče hodin osm. Vyprávění se rozplizuje a zase splétá od nesrozumitelných sekvencí přes nekonečné záběry na tragické pohledy protagonistů až po naprosté banality. Vše končí v poslední vteřině naprosto nečekaným, ale také naprosto nepravděpodobným a neuvěřitelným závěrem, po němž si člověk řekne: proč jsem se na tak dlouho koukal?

• 9.9.2018  17:34
    Volyň (2016)

Klobouk dolů před polskou sebereflexí. Všechny strany konfliktu stejně kruté a stejně tupé. Vemluví si národ, vemluví si náboženství a stanou se z nich vraždící a mučící idioti. Přitom opravu jde jen o to, kdo bude šéfovat místnímu národnímu výboru.

• 2.9.2018  17:55

Naprosto děsivý film, o to hrůznější, že patrně dost věrně zobrazuje způsoby řešení ideologických a etnických rozporů na Balkáně. Jako smyslů a všech citů zbavení se lidé týrají, vraždí, zrazují celoživotní přátelství a lásky. Kotel psychiatricky neléčitelných bláznů.

• 2.9.2018  17:51

Trochu (na rozdíl od předlohy) příliš citově zainteresovaný Sherlock Holmes, ale celkově nádherná verze Conana Doyla. Ponurá, věrně vykreslená stará Anglie plná mlhy a tajemných zákoutí, perfektní kostýmy, bystré, chytré dialogy... Moc tomu od mne k páté * nechybělo.

• 1.9.2018  21:23
    Tiché srdce (2016)

Velice zajímavý snímek z prostředí ortodoxních židů neortodoxně obnažující, že každé náboženství, každá víra, každá ideologie, když se z ní vytratí cit a smysl pro úměru, škodí, ba může i vraždit. Natočí-li to o sobě národ tak krutě právě z tohoto důvodu zkoušený - klobouk dolů.

• 1.9.2018  21:18

Před padesáti lety to bylo určitě zajímavější, než dnes, když na filmu už čas zanechal své stopy. Nicméně vykreslení toho, jak hodní lidé, kteří to myslí dobře a přesvědčeně se starají o dobro, klid a pohodu ostatních, jakmile dostanou moc, vždycky nakonec páchají zlo, je dokonalé.

• 1.9.2018  21:15
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Chvílemi trošku přitahované za vlasy, chvílemi trošku ne-logiky ve scénáři, ale ve výsledku nakonec docela příjemný a napínavý krimi seriál, jemuž k poutavosti a zajímavosti pomáhají hlavně dvě hlavní herecké protagonistky.

• 26.8.2018  17:49
    Ida (2013)

Nečekaně krásné, pozvolné, nostalgické a přitom napínavé drama ze současného Polska s dech beroucími reminiscencemi do spletitých vztahů za druhé světové války. Polská sebereflexe je hodná závisti.

• 26.8.2018  17:47
    Štěstí (1998)

Nepřetržitá kaskáda humoru, tristnosti, absurdit a paradoxů. Snímek životů několika prazvláštně mezi sebou provázaných životních outsiderů poutá zvláště svou vynalézavostí.

• 25.8.2018  20:52
    Nevlastní bratr (TV seriál) (2013)

Velmi zajímavý, poutavý seriál plný originálních tajemství a nečekaných zvratů. Slabinou je překotný, jako by spíše jen dovyprávěný než dohraný konec.

• 25.8.2018  20:50
    Dubček (2018)

Co mi zde hlavně chybí (kromě toho, že pro nedostatek peněz davové scény hraje pět lidí), je ona hlavní linie uvažování tehdejší naší elity - naprostá priorita je být komunistou, a teprve potom představitelem národa a státu. Právě z tohoto vnitřního a nepřekročitelného přesvědčení pramenila neschopnost těchto quasi vládců chovat se jako skuteční vládci své země. Kdyby takoví byli, museli by hned po první Brežněvově výhrůžce: nebudeš-li konat ty, budu konat já, vyhlásit mobilizaci. Možná by pak ani nepřijeli. Do Jugoslávie a Rumunska se také neodvážili. A kdyby i ano, nezdědili bychom dvacet a pohříchu i mnohem více let hanby. Právě o tom by podle mého měl film o Dubčekovi být, ale tento nebyl.

• 24.8.2018  07:16

Pro mne zklamání. Nějak mi ta kombinace autentických záběrů a nových přílepků a vysvětlování nesedlo. Nepůsobí to na mne přirozeně, spíše mne to ruší a vytrhává k z možnosti jít s sebou. Nicméně práce na tom asi bylo odvedené úctyhodně.

• 19.8.2018  20:11
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Naprosto dokonalý seriál podle kvalitní literární předlohy. Všechny motivy (boj s drogovou závislostí, prokletí generačního dědictví, rodinné vztahy, sexuální aférky, dětská utrpení) jsou poctivě, pravdivě uchopeny a prozkoumány do pro seriál ještě unesitelné, a přitom impozantní hloubky. Nejsem zrovna fanda Benedicta Cumberbatcha, ale tato jeho herecká kreace ve všech zdejších polohách zcela bezchybná.

• 19.8.2018  20:04

Chytrá, roztomilá komedie ze zlatého období černobílých filmů se skvělou, "kouzelnou" Lilli Palmer.

• 19.8.2018  20:02
    Cesta Karla IV. do Francie a zpět (divadelní záznam) (1981)

Nápad a námět sliboval víc. Kdyby to hrál Jan Werich a Jiřina Jirásková a kdyby to napsal Oldřich Daněk, dal bych i pět hvězd.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128