Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123
    • 15.10.2017  20:12

Po profesní stránce se jedná o v podstatě průměrný hraný dokument s upozorněním, že některá fakta se můžou i podstatně lišit od objektivně známých skutečností. Po obsahové stránce ve mne minisérie zanechala dva rozporné pocity, Jednak respekt k německým filmařům, že si něco tak krutého vůči své zemi dokázali natočit, ale jednak poznání, že různé nuance fašismu a rasismu jsou v tom národě jako v koze.

• 14.10.2017  21:34
    Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

Britský krimi seriál odlišující se civilností od amerických stejného druhu. Policisté nejsou vševědoucí supermani a gangsteři nejsou ti tajemní a téměř neodhalitelné a nepřemožitelné bestie. Všední život, všední starosti a emoce, ovšem o to hlouběji se do nich scénárista, režisér i herci noří.

• 8.10.2017  19:59
    Leadbelly (1976)

Film je příjemný zejména muzičkou, která fandy pro country potěší. Handicapem je vlekoucí se tempo. Kdyby měl o čtvrtinu kratší stopáž, bylo by to možná akorát.

• 8.10.2017  19:57

Možná je to mojí neorientovaností v politickém a právním systému USA, nicméně obtížná orientace v tom, o co se právě v daném okamžiku jedná a o co hlavní postavy usilují, do značné míry komplikují možnost sledovat nit příběhu a tím i udržovat pozornost. Nicméně v pěkně vymyšleném závěru se všechno jakž takž poskládá, takže i já jsem pochopil, o co přibližně autorům šlo, a s mírným nadržováním za herecké projevy mohu dát 4*.

• 6.10.2017  21:08

Chvílemi zajímavé, chvílemi méně, celé je to takové surové, člověka napadá, jestli by to nešlo lépe sestříhat, ale možná nebylo více materiálu a nebyl z čeho. Z dnešního pohledu je to kromě vhledu do dílny Otomara Krejči zajímavé hlavně civilními záběry na tehdy mladičké pozdější české herecké hvězdy.

• 6.10.2017  21:04
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Zasněný, pomalý příběh z hrůz první světové války provázený v milostné linii retrospektivami do doby před jejím vypuknutím. Pořád se mi to zdálo dobré a líbilo se mi to, až v samotném závěru do dostalo natolik medovou příchuť, že mne to otrávilo.

• 1.10.2017  20:22

Kdybych mohl, nasypal bych sem hvězdiček dvakrát tolik. Tak humorně a tristně zároveň princip totalitního socialismu a jeho naprosté neschopnosti se reformovat snad nikdo nikdy nenatočil. Člověku chvílemi tečou slzy smíchu a přitom ho mrazí v zádech.

• 1.10.2017  20:18
    Vzpomeň si (2015)

Člověk by řekl, že se v daném žánru už nedá vymyslet nic nového - ale ano. Strhující příběh o pomstě a paměti svou kostrou připomínající Dürrenmattův Soudce a jeho kat je plný opravdu nečekaných zvratů a napjatých situací. Vrcholí doslova v posledních vteřinách naprosto nečekanou pointou.

• 1.10.2017  20:14

Dospívání je holt strašná fuška. Zde se k tomu přidává ještě slepota a homosexualita. Jinak je to už stejné jako stovka podobných filmů.

• 30.9.2017  20:59
    Georges Simenon osobně (TV film) (2013)

Takový trošku neurovnaný dokument. Jako by z natočeného materiálu bylo vystříháno jen něco, co spolu však příliš nesouvisí. Vlastně jsou to jen střípky vzpomínek a myšlenek zajímavého člověka.

• 30.9.2017  18:16
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Drama podle skutečného příběhu druhé světové války o trochu omšelém, ale stále zajímavém a nejednoznačném problému odpovědnosti vědce za vy(zne)užití výsledků jeho práce. Třetí díl je už trochu méně sevřený a chvílemi tolik nebaví, zvlášť v oné rovině romantického melodrama. Výteční herci, potěší interiér pražské právnické fakulty.

• 24.9.2017  17:57
    Ničemové (TV seriál) (2015)

Je to pompézní, muselo to být drahé, ale přitom to zůstává potrhlé a nepřehledné, až se to po jisté chvíli přestává chtít sledovat.

• 24.9.2017  17:56

Uměřenými prostředky natočený příběh o lidské hrdosti a zejména mužské sebeúctě, kterou v sobě člověk může mít, i kdy je popelářem a okolí o něm mluví jako o "tom, co vozí bordel." Všechno probíhá zvolna, jako by tlumeně, a přitom je to poutavé drama.

• 24.9.2017  17:52

Naprosto dokonalá záležitost. Učebnice toho, jak by se měla točit soudní dramata. Skvěle vystavěný příběh zahraný vynikajícími herci, zkrátka lahůdka.

• 19.9.2017  20:11

Tak moc mi to připomínalo Soudkyni Barbaru, že jsem to nebyl schopen dokoukat do konce.

• 17.9.2017  18:32
    Velký dar (2017)

Po všech stránkách dokonalý film o genialitě, matematice, výchově a zejména potřebě za všech okolností uchovat dětem dětství jako ten naprosto nejdůležitější vklad do života, ať už se má později ubírat jakýmikoliv cestami. Naprosto dokonale hraje svou roli ta malá holka.

• 17.9.2017  18:28
    Kotch (1971)

Film stojící ne skvělém Walter Matthauovi o mnohokrát opakovaných problémech stárnoucích opuštěných lidech. Trošku očekávaný průběh a zcela očekávaný konec.

• 17.9.2017  18:26
    Sázka (1997)

Lehce nevtipná komedie, v níž se objeví sem tam povedený vtípek, většinou se ale pohybuje v nepříliš vynalézavém průměru.

• 17.9.2017  10:36
    Odloučení (1994)

Niterné vztahové drama, které se v životě odehrává dnes a denně, ale francouzští autoři v podstatě standardnímu příběhu dokázali nejen filmařsky, ale i polidsku vtisknout punc jedinečnosti.

• 16.9.2017  21:26
    Masaryk (2016)

Zajímavě pojatý příběh, v němž podle mého nejde ani tak o dokumentárně precizní zmapování části života Jana Masaryka, jako spíše o to přes jeho postavu podat v osobní a proto citově silnější rovině příběh zoufalé zrady Československé První republiky - jak spojenci tak jejím prezidentem. Roden už nemohl být lepší, celkově film vyznívá velmi profesionálně.

• 16.9.2017  21:20
    Úkryt v zoo (2017)

Jeden z řady filmů o zachráncích Židů za druhé světové války, kterých se v poslední době vyrojilo několik. Má to napětí, emoce, překvapivé zvraty v ději, chvílemi je to trošku příliš zkratkovité, sem tam se objeví nelogičnost, ale celkově docela silný zážitek.

• 10.9.2017  18:42
    Lovec draků (2007)

Film zajímavý už tím, že dá nahlédnout do afghánských reálií, kterým se dá jen obtížně rozumět. Navíce je to ale vkusně vyprávěný dramatický příběh o odvaze a zbabělosti, rodinné pospolitosti a úctě k tradicím.

• 10.9.2017  18:40

Velmi protahovaná a natahovaná cesta alkoholika k jistému konci.

• 3.9.2017  18:52

Nádherný film, jemuž sluší i naddimenzovaná délka. Zajímavý vhled do předválečného, válečného a poválečného byznysu a nesmírně zajímavý a uvěřitelně uchopený příběh vývoje rodinných vztahů. Bez romantiky, bez přikrašlování, bez zaujetí... Každé sekvenci jsem opravdu uvěřil.

• 3.9.2017  18:49

Emocionální pohlazení. Jeden z těch jemný asijských filmů, které člověka uhranou svou jednoduchostí, prostotou a opravdovostí.

• 2.9.2017  18:26
    Aféra (TV seriál) (2014)

Ve skutečnosti dost jednoduchý až banální příběh manželských nevěr se zasutou a nezřetelnou kriminální zápletkou provázený spoustou nudných a stále se opakujících sexuálních scén. V závěru pak dochází v překotném spěchu k několika pointám. Nicméně profesně po všech stránkách od scénáře až po herce perfektně zvládnutý seriál.

• 27.8.2017  18:19

Film jemný a poklidný jako japonská miniatura. Příběh se rozvíjí téměř nepozorovaně, velmi volným tempem, aby se z něj nakonec složil docela zajímavý a poměrně originální pohled na sílu rodinných a rodových vazeb, jež jsou s to překročit i takové překážky, jako že se rozvinou mezi lidmi, kteří své předky vzájemně ani nepoznali.

• 27.8.2017  18:14

Mnohokrát osvědčené schéma všech amerických sportovních filmů, zde navíc okořeněné docela zajímavě uchopeným rasovým problémem, stejně tak typickým. Jakkoliv je to již do značné míry klišé, pořád to funguje.

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123