Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122
    • 19.9.2017  20:11

Tak moc mi to připomínalo Soudkyni Barbaru, že jsem to nebyl schopen dokoukat do konce.

• 17.9.2017  18:32
    Velký dar (2017)

Po všech stránkách dokonalý film o genialitě, matematice, výchově a zejména potřebě za všech okolností uchovat dětem dětství jako ten naprosto nejdůležitější vklad do života, ať už se má později ubírat jakýmikoliv cestami. Naprosto dokonale hraje svou roli ta malá holka.

• 17.9.2017  18:28
    Kotch (1971)

Film stojící ne skvělém Walter Matthauovi o mnohokrát opakovaných problémech stárnoucích opuštěných lidech. Trošku očekávaný průběh a zcela očekávaný konec.

• 17.9.2017  18:26
    Sázka (1997)

Lehce nevtipná komedie, v níž se objeví sem tam povedený vtípek, většinou se ale pohybuje v nepříliš vynalézavém průměru.

• 17.9.2017  10:36
    Odloučení (1994)

Niterné vztahové drama, které se v životě odehrává dnes a denně, ale francouzští autoři v podstatě standardnímu příběhu dokázali nejen filmařsky, ale i polidsku vtisknout punc jedinečnosti.

• 16.9.2017  21:26
    Masaryk (2016)

Zajímavě pojatý příběh, v němž podle mého nejde ani tak o dokumentárně precizní zmapování části života Jana Masaryka, jako spíše o to přes jeho postavu podat v osobní a proto citově silnější rovině příběh zoufalé zrady Československé První republiky - jak spojenci tak jejím prezidentem. Roden už nemohl být lepší, celkově film vyznívá velmi profesionálně.

• 16.9.2017  21:20
    Úkryt v zoo (2017)

Jeden z řady filmů o zachráncích Židů za druhé světové války, kterých se v poslední době vyrojilo několik. Má to napětí, emoce, překvapivé zvraty v ději, chvílemi je to trošku příliš zkratkovité, sem tam se objeví nelogičnost, ale celkově docela silný zážitek.

• 10.9.2017  18:42
    Lovec draků (2007)

Film zajímavý už tím, že dá nahlédnout do afghánských reálií, kterým se dá jen obtížně rozumět. Navíce je to ale vkusně vyprávěný dramatický příběh o odvaze a zbabělosti, rodinné pospolitosti a úctě k tradicím.

• 10.9.2017  18:40

Velmi protahovaná a natahovaná cesta alkoholika k jistému konci.

• 3.9.2017  18:52

Nádherný film, jemuž sluší i naddimenzovaná délka. Zajímavý vhled do předválečného, válečného a poválečného byznysu a nesmírně zajímavý a uvěřitelně uchopený příběh vývoje rodinných vztahů. Bez romantiky, bez přikrašlování, bez zaujetí... Každé sekvenci jsem opravdu uvěřil.

• 3.9.2017  18:49

Emocionální pohlazení. Jeden z těch jemný asijských filmů, které člověka uhranou svou jednoduchostí, prostotou a opravdovostí.

• 2.9.2017  18:26
    Aféra (TV seriál) (2014)

Ve skutečnosti dost jednoduchý až banální příběh manželských nevěr se zasutou a nezřetelnou kriminální zápletkou provázený spoustou nudných a stále se opakujících sexuálních scén. V závěru pak dochází v překotném spěchu k několika pointám. Nicméně profesně po všech stránkách od scénáře až po herce perfektně zvládnutý seriál.

• 27.8.2017  18:19

Film jemný a poklidný jako japonská miniatura. Příběh se rozvíjí téměř nepozorovaně, velmi volným tempem, aby se z něj nakonec složil docela zajímavý a poměrně originální pohled na sílu rodinných a rodových vazeb, jež jsou s to překročit i takové překážky, jako že se rozvinou mezi lidmi, kteří své předky vzájemně ani nepoznali.

• 27.8.2017  18:14

Mnohokrát osvědčené schéma všech amerických sportovních filmů, zde navíc okořeněné docela zajímavě uchopeným rasovým problémem, stejně tak typickým. Jakkoliv je to již do značné míry klišé, pořád to funguje.

• 26.8.2017  18:37

Docela mne to nadchlo. Zdánlivě originální historky, ovšem natočené na motivy všem notoricky známé z obyčejného všedního života. Mini příběhy jsou vypointované někdy až do opravdu drsných point.

• 26.8.2017  18:35
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

Výpravné a mimořádně velkoryse natočené historické drama z období anglických dějin, které až tak dobře neznám, abych mohl posoudit, jak se drží skutečnosti. Nicméně jako rozmáchlý spektákl to na mne zapůsobilo dokonale.

• 20.8.2017  18:09

Velice jemné až něžné vyprávění o rodině stárnoucího otce a jeho tří dcer s příjemným a překvapivým závěrem. Radostné chvilky přinášejí sekvence z mistrovského umění čínské kuchyně. Celé je to jak dramatické, tak romantické až snové.

• 20.8.2017  18:06

Dost věrně natočený skutečný příběh vraždy protimafiánského soudce, který se ovšem více dokumentem než dramatem s přesahem do hloubky a případně i šíře. Tím, že je konec notoricky znám, vyprávění nefunguje jako drama, ale také není vystavěné podle pravidel dokumentu. Moc mě to, kromě hereckých výkonů, nenadchlo.

• 19.8.2017  21:46
    Šermíř (2015)

Politicko-sportovní film zajímavý hlavně námětem. Příběh je velmi jednoduchý a podávaný dost prvoplánově. Sympatický je hlavní herec.

• 19.8.2017  18:45
    Pátý (TV seriál) (2016)

Vcelku vkusný, jednoduchý základní příběh. Ale těch zbytečných zajíců, které autoři honili, některé ani nedostihli, jiné sice ano, ale ukázali se jako úplně zbyteční. Boční a vedlejší linie zaplevelující vyprávění spoustou zbytečných osob, zápletek a motivů dělají ze seriálu vyjma posledních dvou dílů nepřehledný a chvílemi obtížně sledovatelný galimatyáš.

• 13.8.2017  18:13

Naprosto impozantní film, nejen silným námětem, ale také přesně promyšleným scénářem a přísně vedenou režií. I když si odmyslíte námět, jedná se o skvěle vystavěné a originální soudní drama z prostředí ne zrovna průhledné britské justice.

• 13.8.2017  18:10

Docela originální emočně silný film o eutanázii, dobře zahraný, zejména hlavním představitelem.

• 12.8.2017  21:02

Asi docela pěkně napsaný scénář zahraný naprosto dokonalými herci. Problémem jsou režijně nedotažené humorné scény, jako by režie užuž sahala po vtipu, ale nakonec nedosáhla. Trošku s hvězdičkami přeháním kvůli třem hereckým protagonistům.

• 12.8.2017  20:59
    Boj o moc (TV film) (2013)

Spíše faktograficky zajímavý film o dvou vyhraněných osobnostech pohybujících se v novinářském byznysu. Jako drama to často postrádá napětí, navíc je to roztříštěné a doprovázené rušivou hudbou.

• 6.8.2017  21:24
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Příběh je lehce bizarní, občas ze s něj na chvíli vytratí logika, občas je trochu přeslazený, ale co pozvedá celkovou úroveň, je výprava a prostředí staré Paříže, interiérů, příroda Skotska a docel nadprůměrní herci.

• 30.7.2017  18:15
    Očitý svědek (TV seriál) (2014)

Typický a obvykle výtečný severský krimi seriál poslední doby. Děj je nabitý napětím a nečekanými zvraty, navíc je vše vyprávěno prostřednictvím dobrých a sympatických herců. Pátou hvězdu jsem nakonec nedal kvůli přece jen přílišné neskutečnosti a neuvěřitelnosti v posledních dílech.

• 23.7.2017  17:43
    Trumbo (2015)

Bezmála dokonalý životopisný film o těžkých chvílích pro Ameriku, ale v podstatě pro celý svět. Snímek doby, v níž obě strany studené války blbly velmi podobným způsobem. Vydařené je skloubení obecné politické roviny s ryze intimní - rodinné a přátelské.

• 23.7.2017  07:04
    Domácí víno (TV film) (1963)

Podobných příběhů jsou vagóny, ale ta Medřická!

• 16.7.2017  20:31

Zde velmi podceněný film o životní rekapitulaci, stáří a umírání s mnoha originálními zejména realizačními nápady. Vše povyšuje výtečný pětadevadesátiletý Ernest Borgnine.

• 16.7.2017  20:30
    Kocour Bob (2016)

Ve své podstatě dost drsný až surový film o zápase s drogovou závislostí, z něhož však kocour dělá milé dílko nabité pozitivními emocemi.

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122