Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123
    • 16.12.2017  20:51
    Nezvěstná (TV seriál) (2017)

Trochu mě to rozladilo. Scénář musel dát strašné práce, zvrtat stíhá zvrat, zápletky bez hlubšího ponoru na hranici logiky, pořád se objevují nové postavy, nové motivy..., za chvíli mě to otrávilo. Nicméně slušné řemeslo.

• 10.12.2017  18:21

Je to asi docela pěkně a zejména chytře napsané, ale jaksi podivně zrealizované. Spousta schválností, chvílemi až ztřeštěný střih. V závěru to dostává trochu formu, ale do té doby to spíše rozčiluje, než napíná.

• 10.12.2017  18:19

Jsou to vděčné citovky - ty filmy o zkomplikované rodičovské lásce. Když se to natočí vkusně, jako zde, a když se k tomu přidá zajímavé prostředí, jakým je maják, prostě to funguje.

• 9.12.2017  20:52
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Spíš dobře natočené než napsané, ve scénář i se občas objeví nečekané nelogičnosti, nicméně Tim Roth a nádherná Kanada všechno táhnou nahoru.

• 3.12.2017  18:43
    Tři slova (2015)

Smutný, řemeslně po seversku dobře odvedený film, který míří na emoce, nicméně mne v tomto svém hlavním zacílení míjí. Obdivuji úroveň dánského domova důchodců, ale onu hlavní důchodkyni nedokážu litovat, jak bych podle autorů asi měl. Připadá mi přes všechny pochopitelné okolnosti sobecká, a to vůči všem: manželovi, rodině i milenci. Nejsem schopen jí pocitově přijmout, jít s s ní.

• 3.12.2017  18:35

Zpočátku téměř crazy, v závěru doják, ale v každém okamžiku a v každé rovině vysavač emocí. Z veliké části film dělají Omar Sy a malá Gloria Colston, oba jsou naprosto dokonalí.

• 2.12.2017  20:38
    Babylon Berlin (TV seriál) (2017)

Zpočátku se honí spousta zajíců najednou, až je to skutečný Babylon a člověk se v tom těžko vyznává. Když ale vydrží, vykrystalizuje se z toho poutavě podaný, zřejmě velmi věrný snímek meziválečného Německa s uvěřitelným vysvětlením, proč přišel Hitler a proč tak snadno a absolutně uspěl.

• 19.11.2017  19:56
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Vlastně to nemá pořádný nosný příběh. Jde spíše o sled pestrých epizod, jež doprovázejí a demonstrují vývoj amerického porno průmyslu od plenek až po nastupující rozkvět. Chvílemi je to vtipné, chvílemi drsné, ale za všech okolností je radost sledovat James Franca.

• 12.11.2017  17:52
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Milý až roztomilý seriál. Zpočátku se zdá že veskrze o ničem, ale s postupem děje se rozvíjejí jednak lehkonohé úvahy o rozdílech mezi řeckým (jižním) a britským (upjatým) způsobem života. Z humorných scének zejména se zvířátky (jak je napsaná knížka) se těžiště pomalu přesouvá do potíží a krásy rodinného souručenství a vyprávění nabírá na emocích.

• 11.11.2017  18:37
    Dobrý boj (TV seriál) (2017)

Výtečný, profesionálně krásně čistě natočený seriál. Jako u většiny jiných americký filmů a seriálů z právnického prostředí našinci trošku hází klacky pod nohy pro nás těžko srozumitelný a občas i nepochopitelný soudní systém. Nicméně, když se člověk smíří s tím, že něco prostě musí přijmout jako fakt a nesnažit se pochopit, tak si užívá skvělého scénáře, chytře vedené režie a jednoho jako druhého výtečného herce.

• 11.11.2017  07:13
    Podvod (1949)

Starý dobrý černobílý americký film. Mám pro ně slabost, pro ty chlápky žmoulající zbytky doutníků, se zmačkanými povolenými kravatami. A může to být i průhledné a už pomalé, nic nevadí.

• 8.11.2017  21:06
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Pomalé, nevynalézavé, nudné.

• 5.11.2017  18:57

To je paráda. Ani ne tak filmařsky, je to spíše odvedeno dobře řemeslně, ale obsahově mě to zcela pohltilo. Vnitřní dilema nejvyšší osobnosti státu při rozhodování, zda v mezní situaci národa a státu obětovat životy, anebo sebeúctu, je nám v Česku tak blízké, až to řeže do živého. Norský král se rozhodl, jak mu my, kteří jsme v podobné situaci měli na jeho místě Beneše, pro mne naprosto obdivuhodně.

• 5.11.2017  18:53

Nádherná, barevná Indie, jak v exteriérech, tak v interiérech, až rozmařilá výprava - zvláště pro tyto věci v hodnocení trochu nadsazuji. Jinak je příběh až do poloviny mírně nepřehledný, postavy se malinko pletou, celé je to jaksi pomalé a rozplizlé. V druhé polovině se to však láme a i při stále velmi volném tempu vyprávění nabírá na zajímavosti a napětí.

• 3.11.2017  08:10
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Řemeslně to není špatné, nohy tomu podráží ideologie.

• 29.10.2017  17:33

Strašlivé množství krve a vzduchem létajícího lidského masa, až se mi to chvílemi zdálo moc. Ale pro vyznění základní myšlenky, že hrdinství nijak nesouvisí s rozhodnutím jiného zabít, ale je uloženo v člověku mnohem hlouběji, to tak asi musí být.

• 29.10.2017  17:30
    The Missing (TV seriál) (2014)

Na vcelku jednoduchém hlavním příběhu ztraceného malého kluka se rozvíjí pestrá paleta vztahů rodinných, přátelských, kolegiálních, kumpánských..., a to jsem nevyjmenoval všechny. Opravdu povedené dílko zvládnuté režijně i herecky.

• 15.10.2017  20:12

Po profesní stránce se jedná o v podstatě průměrný hraný dokument s upozorněním, že některá fakta se můžou i podstatně lišit od objektivně známých skutečností. Po obsahové stránce ve mne minisérie zanechala dva rozporné pocity, Jednak respekt k německým filmařům, že si něco tak krutého vůči své zemi dokázali natočit, ale jednak poznání, že různé nuance fašismu a rasismu jsou v tom národě jako v koze.

• 14.10.2017  21:34
    Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

Britský krimi seriál odlišující se civilností od amerických stejného druhu. Policisté nejsou vševědoucí supermani a gangsteři nejsou ty tajemné a téměř neodhalitelné a nepřemožitelné bestie. Všední život, všední starosti a emoce, ovšem o to hlouběji se do nich scénárista, režisér i herci noří.

• 8.10.2017  19:59
    Leadbelly (1976)

Film je příjemný zejména muzičkou, která fandy pro country potěší. Handicapem je vlekoucí se tempo. Kdyby měl o čtvrtinu kratší stopáž, bylo by to možná akorát.

• 8.10.2017  19:57

Možná je to mojí neorientovaností v politickém a právním systému USA, nicméně obtížná orientace v tom, o co se právě v daném okamžiku jedná a o co hlavní postavy usilují, do značné míry komplikují možnost sledovat nit příběhu a tím i udržovat pozornost. Nicméně v pěkně vymyšleném závěru se všechno jakž takž poskládá, takže i já jsem pochopil, o co přibližně autorům šlo, a s mírným nadržováním za herecké projevy mohu dát 4*.

• 6.10.2017  21:08

Chvílemi zajímavé, chvílemi méně, celé je to takové surové, člověka napadá, jestli by to nešlo lépe sestříhat, ale možná nebylo více materiálu a nebyl z čeho. Z dnešního pohledu je to kromě vhledu do dílny Otomara Krejči zajímavé hlavně civilními záběry na tehdy mladičké pozdější české herecké hvězdy.

• 6.10.2017  21:04
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Zasněný, pomalý příběh z hrůz první světové války provázený v milostné linii retrospektivami do doby před jejím vypuknutím. Pořád se mi to zdálo dobré a líbilo se mi to, až v samotném závěru do dostalo natolik medovou příchuť, že mne to otrávilo.

• 1.10.2017  20:22

Kdybych mohl, nasypal bych sem hvězdiček dvakrát tolik. Tak humorně a tristně zároveň princip totalitního socialismu a jeho naprosté neschopnosti se reformovat snad nikdo nikdy nenatočil. Člověku chvílemi tečou slzy smíchu a přitom ho mrazí v zádech.

• 1.10.2017  20:18
    Vzpomeň si (2015)

Člověk by řekl, že se v daném žánru už nedá vymyslet nic nového - ale ano. Strhující příběh o pomstě a paměti svou kostrou připomínající Dürrenmattův Soudce a jeho kat je plný opravdu nečekaných zvratů a napjatých situací. Vrcholí doslova v posledních vteřinách naprosto nečekanou pointou.

• 1.10.2017  20:14

Dospívání je holt strašná fuška. Zde se k tomu přidává ještě slepota a homosexualita. Jinak je to už stejné jako stovka podobných filmů.

• 30.9.2017  20:59
    Georges Simenon osobně (TV film) (2013)

Takový trošku neurovnaný dokument. Jako by z natočeného materiálu bylo vystříháno jen něco, co spolu však příliš nesouvisí. Vlastně jsou to jen střípky vzpomínek a myšlenek zajímavého člověka.

• 30.9.2017  18:16
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Drama podle skutečného příběhu druhé světové války o trochu omšelém, ale stále zajímavém a nejednoznačném problému odpovědnosti vědce za vy(zne)užití výsledků jeho práce. Třetí díl je už trochu méně sevřený a chvílemi tolik nebaví, zvlášť v oné rovině romantického melodrama. Výteční herci, potěší interiér pražské právnické fakulty.

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123