Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121
    • 28.5.2017  18:34

Milý a dojímavý film o tradicích, starém a novém, vztahu rodičů a dětí, snech a věcech, které jsou v životě skutečně podstatné.

• 28.5.2017  18:32
    Chaos (TV film) (2000)

Skvělá televizní inscenace, na které je poznat režijní ruka Milana Lasici. Vždy znovu se přesvědčuji, že komedie z Ruska umí nejlépe Češi a Slováci. Docela dost ruské duši rozumějí a přitom netrpí záchvaty nacionalismu jako sami Rusové, takže mají k humoru mnohem otevřenější dveře.

• 28.5.2017  18:28

Když na řece Hudson přistane letadlo se sto pětapadesáti cestujícími, nic se nikomu nestane, všimne si toho Clint Eastwood a přizve k tomu Toma Hankse, nem§že to dopadnout špatně.

• 27.5.2017  21:14

Sympatičtí lupiči a policisté, kteří dělají svoji práci. Gangsterka amerického střihu padesátých let, jak se patří.

• 27.5.2017  18:25
    Steve Jobs (2015)

Nakonec docela slušný, veskrze americký film. Do poloviny trochu zmatené a bez napětí, v závěru příběh dostává grády, jak se přesouvá víc do soukromé emotivní roviny.

• 27.5.2017  18:23
    Dozvuky (2012)

"Nahnali Židy do domu, zapálil jej, a když matky vyhazovaly své děti okny ven, aby je zachránily, vracely je vidlemi zpět..." Ne Němci. Poláci! Sousedé z vesnice. Neskutečně silné, emotivní drama, které si o sobě Poláci dokázali natočit, a to nejen jako vypořádání se s historií, ale také jako snímek současného polského antisemitismu.

• 26.5.2017  21:01

Zajímavě vystavěný a zvláště výtečně zahraný příběh. Nechybí mu logika ani překvapivost, udržuje diváka v napětí až do "amerického" závěru.

• 26.5.2017  20:59

Osobitý Bergman se vší psychologickou hloubkou a originálními vhledy do pokřivených duší. Na filmu je už vidět zub času, ale přesto neztrácí na síle.

• 20.5.2017  22:00
    Vražda bez důkazů (TV film) (2014)

Tak tohle je opravdu nádhera. Naprosto dokonale napsaný chytrý scénář vyprávějící doposledka ne zcela předvídatelný příběh o vině, zášti a odpuštění. Skvěle zrežírované a výtečně zahrané.

• 20.5.2017  21:57
    Modrý pták (TV film) (2004)

Pomalu se vlekoucí příběh o milosrdenství, šikanách a dospívání. Tím, jak autoři nezkoušejí ztéci horské vrcholy, zvládají s velkým šarmem obyčejné lidské stezky.

• 20.5.2017  21:55
    Spotlight (2015)

Velmi zajímavě podané novinářské drama o hnusných důsledcích celibátu v katolické církvi a farizejské morálce církevních hodnostářů. Příběh je zajímavě vystavěný a protkávaný chytrými dialogy, celkově to působí při vší extravagantnosti velmi přirozeně a uvěřitelně.

• 19.5.2017  21:17
    Freistatt (2015)

Jestli je to opravdu podle skutečných událostí, tak je děsivé, co se v Německu - tak slavně poválečně demokratickém - mohlo léta odehrávat, ale současně úctyhodné, že si to Němci o sobě dokáží natočit. Trošku to připomíná Frajera Luka, jen s mnohem těžší tonáží a depresivním vyústěním - neboť je podle skutečnosti.

• 19.5.2017  21:14

Velmi oddechový film s několika vskutku vydařenými sekvencemi, nešetřivým rozpočtem a milou, byť průhlednou zápletkou.

• 16.5.2017  20:17

Pěkně napsaný scénář, spolehlivě zrežírovaný, a to vše nabité hereckými osobnostmi.

• 13.5.2017  18:25
    Pakt (TV seriál) (2015)

Něco tak zbytečně nepřehledného se jen tak nevidí. Navíc člověk zná Mamon, tedy rozuzlení, takže se v těch Jaccích, Piotrech, Jadwigách... brodí vlastně zcela bezúčelně.

• 8.5.2017  17:57
    Taboo (TV seriál) (2017)

Skvělý seriál s chytře vymyšleným příběhem, v němž lze stěží předvídat, kudy se bude vyprávění vyvíjet v příštích minutách. Trošku s podivem, že si Angličané natočili takovouto parádu jako oslavu vznikajícího amerického národa. Velkorysá výprava, dobří herci, temná atmosféra, zkrátka: chce se na to dívat.

• 6.5.2017  15:55
    Victoria (TV seriál) (2016)

Je to pompézní, barevné, řemeslně dokonalé..., ale zdlouhavé, nedramatické... - nudné.

• 1.5.2017  18:08
    Nepřítel (2002)

Pěkný námět, výtečný Daniel Auteuil. Slabinou je zoufalá rozvláčnost a absence minimálního nadhledu, natož pak humoru.

• 1.5.2017  18:06
    Gazdova krv (divadelní záznam) (2014)

Vydařené představení stavící zejména na dvou hereckých protagonistech, kteří jsou opravdu úžasní. Hra samotná je silná v jednotlivých sekvencí, v dialozích, slabší v celkové stavbě. Celkově hezké pokoukání.

• 1.5.2017  18:04

Nádherné drama se nosnou myšlenkou, skvělými herci, pěknou country muzikou a zejména vystavěným příběhem s břesknými dialogy.

• 30.4.2017  21:14
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Především je to skvěle napsané. Chytře a bezmála dokonale vystavěný příběh s hlubokou a uvěřitelnou psychologií,výtečně zahraný zejména ženskými hereckými postavami, ale ani muži nejsou horší, jen se jim dostalo méně prostoru. Zvláštní způsob vyprávění, který více jak do poloviny mate a spíše zatemňuje než vysvětluje, je sice originální a ve výsledku nakonec zvládnutý, ale přece jen mi připadá trošku jako schválnost. Jen kvůli němu jsem ušetřil pátou *.

• 23.4.2017  20:02

Velmi netypický western, který nestaví do popředí neporazitelné hrdiny a skvělé střelce, ale je vlastně v lehké nadsázce o nutnosti a potřebě vytvořit partnerské vztahy, založit rodiny, byť to může znamenat překážky někdy až nepřekonatelné a byť talové úsilí jeden nemusí přežít.

• 23.4.2017  19:59
    Orel Eddie (2016)

Film, který na rozdíl od drtivé většiny jeho bratrů ve sportovním žánru nepopisuje génia a jeho vzestup na vrchol ale je natočený přesně a důsledně ve filozofii: není zapotřebí vyhrát, ale zúčastnit se. Že je natočen podle skutečného příběhu, je o to zajímavější a také při vší komice zábavnější.

• 17.4.2017  18:27
    Boj (2015)

Zajímavý příběh za zahraniční vojenské mise o sváru pragmatičnosti a svědomí, rozprostírající se od samotného bojiště přes rodinu až po soudní síň. Celé je to ale jaksi chladné, sterilní, ve všech rovinách spíše vypočítané než odžité.

• 17.4.2017  18:23
    Legenda 17 (2013)

Kdo máme rádi hokej, dobře se na to dívá, nicméně je to pojaté tak extrémně tendenčně proti kanadskému a americkému hokeji, že to samotnému filmu ubližuje. Zajímavý je vhled do stranických intrik kolem vrcholového sportu té doby v Sovětském Svazu, stejně jako nepokryté přiznání, že tzv. sovětští amatéři byli tvrdí profesionálové, odpudivě pak působí výběr herců pro kanadský národní tým, který kopíruje casting planety opic.

• 16.4.2017  21:38

Jeden z mnoha sobě podobných příběhů, což je dáno patrně tím, že se mnoho takových podobných příběhů skutečně odehrálo. Zde všechno povyšují vynikajícím způsobem zvládnuté dětské herecké role.

• 16.4.2017  21:36
    Warriors (1979)

Pohádka vtěsnaná do prostředí New Yorkského gangsterského podsvětí. Zajímavě vypointovaný příběh, nic moc závažného se neřeší, ale docela pěkně se na to dívá.

• 15.4.2017  21:20

Po záplavě negativ, která film předcházela tomu, než jsem se k němu dostal, jsem nic moc nečekal. Dostal jsem ještě míň. Profesně rutinně odvedený film, obsahově ovšem o ničem. Příběh je zcela nezajímavý, navíc vyprávěný způsobem, který mě po pár minutách zbavil nadějí, že se to zlepší. Po titulcích všechno vyvane do ztracena, do šedé šmouhy, která se záhy rozplyne. a zmizí.

• 14.4.2017  21:40

Řekl bych, že dvojka lepší jedničky, což se nestává tak často. Zůstává roztomilost, ale příběh je pevnější, navíc všemu napomáhá dieckensovsky nasnímané a velkoryse vystavěné historické městečko, nic nešidící výprava a plejáda současného českého hereckého nebe.

• 14.4.2017  18:45
    Mlha v srpnu (2016)

Výtečně natočené drama (od Němců plné sebereflexe) o tom, jak snadno je možné přesvědčit vzdělané a jinak humanisticky založené lidi, že vraždit je mravné a prospěšné. Zrůdná ideologie dokáže přetvořit lidi ve zrůdy. Kdykoliv, nepochybně i dnes.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121