Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 97 129
    • 9.12.2018  17:44
    Bolšoj (2016)

Hlavně pěkný balet a jeho zákulisí. Jinak solidní drama o potvorstvech žen, když jim o něco jde, a na druhé straně o (spíše filmové než skutečné) schopnosti odpouštět a kát se.

• 9.12.2018  17:42

Trošku přefilozofičtělé, navíc dost umluvené, takže s titulky těžko stravitelné. Navíc úvahy a myšlenky, které byly v době procesu s Eichmannem relativně nové a neotřelé, jsou dnes již nesčíslněkrát přežvýkané. Jinak dobrý - herecky, režijně a vůbec filmařsky.

• 2.12.2018  17:54
    Saljut-7 (2017)

S velkou skepsí jsem k tomu přistupoval, ale nakonec opravdu moc pěkné. Kupodivu se podařilo skloubit americký thriller s ruskou pozvolností a zadumaností.

• 26.11.2018  04:29

Trošku složitě natočení, ale jinak velmi zajímavé a originální drama s nečekaným vyústěním.

• 26.11.2018  04:27
    Génius - Einstein (série) (2017)

Lidi, to je nádhera. Seriál má všechny klady, které lze zmínit, a nenašel jsem nic, co by se podle mého dalo udělat lépe.

• 18.11.2018  20:08
    Doctor Foster (TV seriál) (2015)

Originálně a s mnoha nečekanými zvraty (někdy až na hranici logiky) vyprávěné drama žárlivosti v konfrontaci s nutností udržet soudržnost rodiny. Body a zde hvězdičky nepochybně přidává výkon Suranne Jonesové.

• 18.11.2018  20:05
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Politicko-homosexuální minisérie s naprosto dokonalým Hugh Grantem. S anglickým humorem podávané vážné téma kriminalizace homosexuality, politického boje a trestu zasahujícího (anebo míjejícího) cíl i po mnoha letech.

• 18.11.2018  20:01
    Brel – Vysockij – Kryl / Sólo pro tři (divadelní záznam) (2018)

Písničky jsou samozřejmě tím nejlepším v žánru. Co už samozřejmé není, je chytrá, vynalézavá a citlivá, hudbě a textům se poddávající choreografie, o špičkových výkonech protagonistů ani nemluvě. Opravdu silný zážitek.

• 11.11.2018  18:29

Zajímavý a originální pohled na počátek vzniku konfliktů v rozpadávající se Jugoslávii. Vše je sledováno skrz krajně nesympatickou postavu navrátilce z Německa. Příběh je víceméně kostrou na niž autoři navěsili epizody dokládající absurdní nesmyslnost vražedných konfliktů mezi lidmi, kteří pár dní předtím proti sobě ještě nic neměli, a ani teď moc nevědí, proč se zabíjejí.

• 11.11.2018  18:21
    Villa jede! (1968)

Trošku ptrhlý western z jakési mexické revoluce, o níž nemám páru a film mi nepomohl se v ní vyznat. Příjemní herci táhnou vše nahoru, ztřeštěnost dolů.

• 11.11.2018  18:18

Zajímavý, netradiční, psychologizující western. V podstatě jednoduchý příběh o sváru mužského přátelství a lásky. Vše probíhá trochu zasněně, zvolna, v harmonické logice. Chvílemi se mi zdála kamera příliš zahleděná sama do sebe, ale na výsledku to nijak valně neubralo.

• 4.11.2018  18:13
    Tvrdí chlapi (TV film) (1997)

Kdyby zde Američané ubrali na patetičnosti, mohl by film trpět o jednu chronickou bolest podobných jejich projektů míň. Nicméně je to povedený kousek nechávající nahlédnout do nepříliš známé epizody amerických dějin. Někdy jsou ty střílečky už trochu dlouhé, jako ostatně celý film, na druhou stranu všechno vytahují nahoru herecké výkony.

• 4.11.2018  18:08
    Lion (2016)

Nádherné u srdce beroucí drama ze zajímavého prostředí Indie. Na scénáři je znát knižní předloha, která filmu dodává hloubku a plastičnost.

• 28.10.2018  17:37

Trošku zvláštní ne zcela western. Scénář občas zavangluje, přičemž zpět do průměru ho vytahují Tommy Lee Jones (ovšem v postavení herce, nikoliv režiséra) a Hilary Swank.

• 28.10.2018  17:34
    Mami! (2014)

Další film o postiženém dítěti, tentokrát ovoněný ještě linií ženského přátelství. Sentiment je zde přebíjen slovní sprostotou - a funguje to.

• 21.10.2018  17:03
    Cukrář (2017)

Už se mi ty filmy o homosexuálech pomalu zajídají. Občas mívám dojem, je jich víc než homosexuálů. Ale tenhle je opravdu povedený. Navíc mu pomáhá bezmála podprahové, jen lehce nehozené historické napětí mezi Němci a Izraelci. Zúročuje se také pozvolný, jakoby zasněný způsob vyprávění.

• 21.10.2018  16:56

Je to přesně po americku vypočítaný tahač emocí, ale málo platné povedený. Takovou rodinu bychom, jakkoliv je to nemožné, chtěli mít všichni. Několik ne úplně čekaných zvratů, výtečné herecké obsazení a masky - pro mne dokonalost.

• 21.10.2018  04:47
    Sladký život - Série 2 (série) (2016)

Co se to všechno v tom Maďarsku děje? Druhá série se vznáší do zcela nepravděpodobných situací. Alespoň na evropský seriál.

• 14.10.2018  18:09
    Krutá noc (1967)

Western, jak má být. Padouch je padouch, hrdina je hrdina, navíc trochu tajemný. Všechno se vyvíjí podle osvědčených schémat a člověku, který má tento žánr rád, to dělá dobře.

• 14.10.2018  18:06

Docela jímavé a zajímavé romantické drama. Na konci přišly i emoce, slzy i smích. Jen kdyby to do poloviny nebylo tak protivně uječené.

• 13.10.2018  20:45
    Sladký život (TV seriál) (2015)

Pomalu a trochu rozvláčně se to rozbíhá, ale postupně to nabírá napínavé a zajímavé obrátky.

• 7.10.2018  18:05

Možná víc snahy jako filmového umění. Téma je to však velmi důležité, i když po německu klopotně zpracované.

• 7.10.2018  18:04

Western poplatný době svého vzniku, díky čemuž i K. Douglas občas přehrává a zápletky jsou předvídatelné a trošku jednoduché. Nicméně pro westerny mám slabost, tak trochu přidávám, a navíc dívat se, jak Kirk Douglas třeba jen jezdí na koni, je požitek.

• 7.10.2018  18:01

Typický americký sportovní film. Velké naděje, pak pár do držky, pád na dno, pak dřina a velký úspěch. Nicméně několikrát se člověk od srdce zasměje, občas se bojí dílčího rozuzlení a v závěru se mu derou slzy.

• 6.10.2018  18:47
    Bronzová zahrada (TV seriál) (2017)

Trochu se to v druhé polovině vleče, ale jinak povedený seriál ze zajímavého prostředí a s poměrně překvapivým koncem.

• 30.9.2018  20:10
    Borg/McEnroe (2017)

Známá historie dvou tenisových rivalů. Tenisoví pamětníci, anebo znalci, dopředu znají pointu, o to je těžší zachovat ve vyprávění napětí a překvapení. Přesto se to autorům podařilo. Také díky skvěle zvolenému castingu.

• 30.9.2018  20:07

Nesmírně pěkné, povedené lehce komediální drama o dvou netradičních lidech a jejich scénáristou umně vedeném příběhu. Řádka úsměvných bonmotů, ale také hlubších úvah o lásce, sexu, umění, věrnosti... Originální vyprávění, originální závěr.

• 23.9.2018  18:22

Milá, spíše jen úsměvná komedie své doby těžící zejména z komediálnosti dvou protagonistů Caryho Granta, Tonyho Curtise.

• 23.9.2018  18:20

Velmi povedená téměř groteska těžící ze slabin všech diktátorských režimů v okamžicích, v nichž autorita náhle zmizí a nastupuje nekontrolovatelný boj, strach a zmatek.

• 21.9.2018  21:23
    Zaprodaní bance (TV seriál) (2018)

Tak trochu jako "Billions", jenže poněmecky. Tedy mnohem chladnější, mnohem méně napínavé, mnohem méně prokreslené postavy a jejich motivace..., celkově mnohem méně.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 97 129