• Krátkometrážní

Wolf Hall (2015) (seriál)

Těžko si představit, jak by se dané téma dalo podat ještě lépe. Známý příběh anglického krále Jindřicha VIII. vyprávěný z neotřelých stran a pohledů, přičemž jsou autoři svázáni jeho ortodoxní všeobecnou znalostí. Skvělí herci tažení Markem Rylance, zastiňujícím i Damiana Lewise. Velkorysá výprava, chytré a přesné dialogy, zkrátka pochutnání.

Včerejší děti (2000) (TV film)

Provedením mi to trošku připomínalo lepší televizní inscenaci, námětem Poštu pro tebe. Herecké výkony nic moc, příběh z od počátku viditelným koncem: Nejhezčí na tom nakonec bylo zelené Irsko.

Admirál (2015)

Víme málo o Holanďanech. O ta zajímavější je pak pěkně natočená skutečná historická událost viděná prizmatem jednoho z jejích hlavních protagonistů. Trošku možná vadilo příliš příliš viditelného počítače.

Za stepí (2010)

Pěkný námět, Belgičané se snaží, ale přece jen to měli natočit spíš Poláci, anebo sebekritičtí Rusi. Chvílemi je to zdlouhavé, v některých sekvencích, jako by režisér na okamžik nevěděl, co s tím a rychle se nějak přes tu minutu dvě jen dostal.

1864 (2014) (seriál)

Mimořádně povedená série o úseku dánských dějin, o kterém (podle samotného filmu) už moc nevědí ani samotní Dánové. Překvapilo mne, že se téměř stejnému nacionalistickému šílenství jako později Němci poddali i klidný severský národ. Sympatické pak je, jak kriticky se na sebe tenkrát dnes dokážou podívat. To my jsme byli slepí a pitomí, ne neurvalá německá přesila. Navíc skvěle zahrané s velkorysou výpravou.

Creed (2015)

V docela zajímavé obměně varianta na všechny si podobné americké sportovní filmy. Kdyby byl Sylvester Stallone o poznání lepší herec byl by film ještě lepší.

Terče (1968)

Velmi zajímavý a zejména originální film. Kombinace nostalgie stárnoucího a končícího herce a duševně vyšinutým vrahem.

Válečný manuál (2014)

Zřejmě docela slušný film, ze kterého jsem měl však sotva polovic. Vidět jej s titulky je pro toho, kdo neumí velmi dobře anglicky, anebo velmi rychle číst, ztráta času.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Výtečný seriál s velkorysou výpravou - do okamžiku, než jej opustí Radek Brzobohatý. Pak se postupně stává nepřehledný jak v ději, tak v postavách, režisérovi docházejí herci a v závěrečném Slovenském národním povstání i invence.

Odpojit (2012)

Skvěle vystavěné drama o tom, jak se díky technologiím denně debilně vystavujeme a nabízíme svoje soukromí kdekomu k dispozici.