• Krátkometrážní

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Bezmála komorní detektivní drama vystavěné na chytrém scénáři a tažené zejména naprosto skvělým Davidem Thewlisem. Zpočátku to trošku vypadá jako snímek o třídní nespravedlnosti, ale postupem času se příběh proměňuje v zajímavou etickou studii s mnoha nečekanými zvraty a neočekávaným závěrem.

Ze Země na Měsíc (1998) (seriál)

Povedený polodokumentární seriál. V některých dílech jsem se v technických detailech malinko ztrácel, ke konci už se mi zdálo, že se to trochu uměle natahuje, ale i tak příjemný, nesnadno zapomenutelný zážitek.

Co jsme komu udělali? (2014)

Když se dokáže dělat sranda, dá se snést všechno, nakonec i multikulti.

Saulův syn (2015)

Pro mne kardinální zklamání. Příběh vystavěný na stokrát ohraných reáliích nemá napětí, chybí překvapení, pořád se někam chodí, pak se zase někam chodí a nakonec to nějak dopadne.

Dámský podnik (2013) (seriál)

Tady hrubě a nespravedlivě podhodnocený seriál. Prostředí prostituce podané mile a pochopitelně, bez drog vražd, mrtvých holek na skládkách... Je to podnikání jako jiné, jen je třeba zbavit se předsudků a přijmout, že i prodejné holky mohou být milé, inteligentní a citlivé, se smyslem pro humor.

Nástupce (2016) (TV film)

Zde podle mého nedoceněný film. Pro mne docela nový a neznámý pohled na Johnsonovu kariéru. Celé dvě hodiny mají výtečnou atmosféru, k čemuž značně přispívá naprosto skvělý a Johnsonovi podobný Bryan Cranston. Johnson v jeho podání dokáže být jak sebevědomý chlap na vrcholu, tak hroutící se zoufalec náchylný všechno vzdát - a pořád mu člověk věří.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Parádní dramatizace předlohy. Temná atmosféra, respekt k předloze, hvězdní herci. Vadí vlastně jen notoricky známý příběh, když si člověk v každém okamžiku uvědomuje, jaký bude konec.

Město neřesti (2008) (seriál)

Zdejších několik hodnocení tomuto seriálu krutě křivdí. Pravda, je to trošku nepřehledné, ale má to díky velkorysé výpravě skvělou atmosféru starého Londýna, děj má spád a napětí. Žánrově se jedná téměř o hraný dokument, který však neztrácí atributy dramatu.

Velvet (2014) (seriál)

Hodní jsou veskrze hodní, zlí bez poskvrnky zlí, nevydržel jsem do konce, ale určitě se vzali. Kýč.

Hra (2014) (seriál)

Po velkém očekávání přišlo stejně velké zklamání. V polovině jsem se ztratil, v dalším čase jsem ztratil víru, že se v ději ještě najdu, a až se to v závěru přece jen trochu prosvětlilo, tak už mě to pro za vlasy přitaženou překombinovanost skoro nezajímalo. Herci dělají, co můžou, proto nejdu s hodnocením ještě níže.