Volání netvora: Příběh života (2016)

Krásný a dojemný film určený pro rodiče s teenagery. Sympatické herecké výkony, anglická pochmurnost a výtvarná stylizace. Těšil jsem se na film moc a nezklamal mě. Rozhodně nevidím naposledy.

Skinheads v České Republice v 90. letech (1998) (TV film)

Celkem nevyvážený dokument dělaný zcela jistě na zakázku pro "veřejnoprávní" médium. Doba to ale byla zlá a chvílemi i o strachu vyjít na ulici. Každý k někomu patřil. Připomínalo mi to Stínadla a Rychlé šípy - "Losna nebo Mažňák". Naštěstí je to už pryč.

Morgan (2016)

Profesionálně natočené a zahrané prázdno, kde je málo otázek málo odpovědí a to málo, o čem má smysl přemýšlet jsme viděli mnohokrát jinde a lépe. Pro mě lehké zklamání z nevyužitého potenciálu.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Velké hovno za velké peníze. Tupost prvního dílu je legendární, ale toto je zase o stupínek výš. Chvílemi jsem si připadal jako když se dívám na nějaký "Solární armagedon" nebo podobný velefilm z produkce Asylum. Je to bohužel tak špatný, že se člověk nemůže ani smát. Věřím, že o tom tvůrci vědí a že to prostě k takovým filmům patří. Ale mně to už stačilo.

Nejvyšší nabídka (2013)

Krásný, ale smutný film, kde do posledního okamžiku doufáte, že to přece nemůže být pravda. Pravda to bohužel je, ale jen co se osudu hlavní postavy týká. Goffrey Rush předvádí svou další sólo jízdu a chvílemi to vypadá, jako by ve filmu nikdo jiný nehrál. Jediný konkurent je tak Jim Strugess coby zručný milovník. Sylvia Hoeks totiž při vší úctě není dostatečně tajemná a vzrušující jak by měla (teda až na scénu, kdy má nohu přes nohu...). Nádherná hudba celý příběh znamenitě podbarvuje a vy si až do konce říkáte, že rozumět umění a dělat aukce může být parádní zaměstnání. Mně se to moc líbilo.

Velká čínská zeď (2016)

Velmi drahá reklama na šikovné Číňánky. Příběh stojí za prd, Damon tam hraje pouze kvůli silným producentům a celé se to zdá dvakrát delší než je ve skutečnosti. Pochválit se dají pouze triky, bitevní scény a kamera, na kterých je vidět, že film stál hodně peněz. Celkem teda podprůměrný film s nadprůměrným rozpočtem. Vícekrát vidět nemusím.

Rozpolcený (2016)

Náš milovaný Ind je definitivně zpět a skvěle si pohrává s divákovým očekáváním v tomto zdánlivě jednoduchém a přímočarém příběhu, který ale ukrývá mnohá tajemství a otázky. Mladý Xavier je prostě boží a kočky jsou taky k sežrání...Tu pátou hvězdu navíc přihazuju za závěr, kde příznivci Shyamalana musí poskočit na židličce a doufat v pokračování a protnutí s předchozí Mistrovým majstrštykem.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit.

Labyrint - Epizoda 7 (2017) (epizoda)