Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Degradace a zašlapání skvělé myšlenky, výborných lokací a příležitosti se vyřádit v období Francouzské revoluce. Zoufale nevtipné a místy dokonce trapné. Bylo mi trapně za herce, kteří museli trpět. I když za ten honorář bych to asi taky snesl. Každopádně blbost, která mě zamrzela hlavně vzhledem předchozím dílům. Závěr nahrává dalšímu pokračování, které, doufám, nenapíše nějaký amatér za pět minut na hajzliku.

Wonder Woman (2017)

Tak mě tato nová komiksovka od DC nehcytila. Asi po hodině jsem na dokonce tak na čtvrt hodiny usnul. A to vyjadřuje můj celkový dojem z filmu. Roztahané, nezáživné, nezajímalo mě jak to dopadne, kdo umře, kdo ne. Udělané je to nicméně pěkně, všichni se snaží a film i tato schopnostmi obdařená ženština si jistě své fanoušky najde. Já mezi ně patřit ale nebudu.

Signál z neznáma (2014)

I přes zajímavý nápad a celkem obstojný konec ničím nevybočující žánrovka, která zcela uspokojí snad jen zapřísáhlé fanoušky Laurence Fishburna, Sci-Fi a filmů z nižším rozpočtem. Neurazí, ale také nenadchne.

Ztracené město Z (2016)

Sice pěkně komorní a snažící se odlišit od mainstreemovských dobrodružných a akčních bloskbusterů, na druhou stranu právě díky tomu bezpohlavní, utahané a průměrné. Herci v pohodě, efekty a hudba O.K. Jenom na to asi brzo zapomenu.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je přesně to, co od této série očekáváte. Pestrobrevná podívaná plná akce, neškodého humoru a Zimmerovy (původně) hudby. Nemůžu si ale stejně pomoct, ale postava Jacka Sparrowa mi k srdci nepřirostla. Vždyť je to v podstatě neschopný blb, který má pohyby jak homosexuál. Nicméně je to místy roztomilé a asi to většinu diváků baví. Zhlédnutí dalších dílů považuju za povinnost, ale víc jak nedělní odpoledne u televize tomu obětovat nebudu.

Po strništi bos (2017)

Tak tady půjdu proti proudu. Mně se Po strništi bos hrozně líbilo. Týden jsem čekal, jaké hodnocení udělím a nakonec je to fakt za plný počet. Nečekal jsem další Obecnou školu, a tak jsem příliš nesrovnával. Jistě, srovnávat by se dalo dlouho, ale pochopte, od Obecné školy uplynulo již více než pětadvacet let a za tu dobu se změnili jak Svěráci, tak film. Ale konkrétně, proč se mi film tak líbil. Herecky nemám nejmenší výtky - malí kluci jsou naprosto perfektní, scény s nimi vypointované a přirozené. Ondřej Vetchý s Terezou Voříškovou tvoří sympatický pár, který (a to je asi jediná výtka) není tak zapamatovatelný a výrazný jak bych si přál, ale maminka je milá, zářivá, hodná i odbojná jak má být a tatínek je vlastenecký "skorohrdina", který je dokonalý hlavně svým elánem a touhou splynout s venkovem a naučit se kdeco chovat a pěstovat (Rádce z prdele :D). Jan Tříska toho moc hrát nemůže. Je pořád nasraný a zamračený a jeho postava se celkem nevyvíjí, jen se o ní dozvídáme z okolního vyprávění a měníme na ni postupem času názor. Názor můžeme měnit i na postavu, kterou naprosto bravurně ztvárnil Oldřich Kaiser. Jeho vlk je drsný, málo holený sedlák, u kterého ale tušíme, že to, co se o něm vykládá a co je bráno jako rodinné dogma, je pohled pouze z jedné strany. Zbytek obsazení je více než sympatický, včetně mého oblíbence Hynka Čermáka a dalšího správňáckého učitele v podání samotného Zdeňka Svěráka. Technická stránka filmu je bezchybná a taková, jakou od Svěráků prostě očekáváme. Moc nerozumím zdejším výtkám o slepenci epizod, nenavazujícím ději a podobně. Myslím, že by většině prospělo se jen v klidu dívat a nezaujatě se usmívat. Nebo si pamatujete za poslední roky český film, který dovede tak pohladit a mile rozesmát? Já ne (teda kromě AP2). A navíc se mi už dlouho nestalo, abych si chtěl nějaký film hned pustit znovu a tento pocit mě po týdnu ještě nepřešel. Nebudu hledat žádné mínusy, nebudu si Po strništi bos nijak ošklivit a nimrat se v jeho potenciálních, subjektivních a pro mě nepodstatných nedostatcích. Čas ukáže, že jsem měl pravdu. Dejte tomu šanci a uvidíte krásný film.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ty hlášky jsou pořád úplně super! Jsou ale každých třicet vteřin, a tak ke konci už ztrácejí údernost. Je to ale hlavně sakramentsky dobrá zábava, kde každý exot z téhle party má své místo, svůj styl a svá tajemství. Užil jsem si parádně.

Muž na laně (2015)

Příjemná procházka mezi Dvojčaty a nad Novým Yorkem. Zemeckis se snaží udržet všechny figury v sympatické rovině a Joseph Gordon-Levitt je dobrá volba pro Petita. U Beethovena a jeho Elišky jsem si připadal opravdu krásně. Filmu trochu ubírá na spádu fakt, že se o hlavní postavu nebojíme a víme, že všechno dobře dopadne. Ale i tak jsem se dobře bavil.

Projekt minulost (2015)

Cestovačka časem tentokrát okořeněná found-footage. Jako vždy se vymyslí nějaký přístroj, teenageři jsou nadšení, všechno zkouší a pak se to posere. No tak se to pokouší napravit, jenomže to není tak jednoduchý. Toto nebyl spoiler, to je vždycky stejný. Kamera je vcelku snesitelná, dokonce se mi zdála trochu méně nervní než v ostatních FF. Herci celkem přijatelní. Celkově vzato je to průměrný film. Mě ale cestovačky strašně baví a FF tomu dává trochu zajímavější rozměr. Takže i přes kupu logických lapsů a s přivřením všech očí co mám, je to za slabší čtyři.