Transformers: Poslední rytíř (2017)

Hrozná blbost. Bay se definitivně zbláznil a tak dementní příběh vymýšlel asi hodně dlouho (i když to vypadá, že ho napsal za pět minut na hajzliku). Všechno je pochopitelně hrozně přehnané, dialogy příšerné, situace nepřehledné a konec blbý. Na druhou stranu je zase vidět, že Poslední rytíř stál kupu peněz a je to na něm vidět (obzvlášť úvodní scéna s rytíři kulatého stolu, Merlinem a Artušem je povedená). Podtrženo, sečteno, v televizi pochopitelně pecka, u které se pobavíte u její dementnosti, v kině bych litoval peněz.

Válka o planetu opic (2017)

Caesarovi přibylo šedin a mně taky. Válka o planetu opic je totiž strašně dlouhý film, kterému by slušela ubrat dobrá půl hodinka. Jinak výhrady moc nemám, triky jsou perfektní, děj sice trochu plochý, protknutý filozofováním, ale jak říkám, kdyby se to trochu zkrátilo, měl bych chuť si film vychutnat ještě párkrát. Takhle si počkám na nějaké nedělní deštivé odpoledne u TV, jestli budu mít čas a chuť.

47 metrů (2017)

Krásný survival. Napětí a atmosféra funguje dokonale, obě hrdinky jsou dostatečně sympatické a všichni, včetně žraloka se chovají tak nějak normálně, žádné exibice a přehnané žraločí IQ. K tomu hraje pasující hudba. No a závěr je kapitola sama o sobě. Výborně vymyšlené, překvapivé a sakramentsky zábavné. Při rozsvícení světlice jsem si připadal jako v The Descent. Paráda.

Země naděje (2012)

Jedna hvězda za Damona, protože je to sympaťák. Jinak další zkurvená ekologistická agitka bez špetky studu a rozumu, aneb "My víme, co je pro vás dobré".

Bezva ženská na krku (2016)

Mně se to katastrofálně nelíbilo a kdybych to nesledoval na zájezdu v autobuse, asi bych se nedodíval. Totální klišé, minimum nápadů a inovací, schematické obsazení současnými hvězdami, které vlastně nemají co hrát. Ani jednou jsem se nazasmál a byl jsem rád, když to skončilo. Nikdy více. Jednu hvězdu navíc dávám přece jenom za Ondru Vetchého, který je prostě sympaťák všude.

Fermatův pokoj (2007)

Celkem mě tyto typy filmů baví. Tady se to ale ne úplně povedlo. Všechny zvraty jsou předvídatelné, hádanky uhodne každý, kdo byl někdy na nějakých manažerských školení nebo dává pozor ve škole a konec je přinejmenším odfláknutý. I tak se na to dívá celkem příjemně. Jenom si s tím tvůrci mohli víc vyhrát.

V domě (2016)

Zpěvák z HIM nahání hrůzu jedné sympatické rodince, která se právě přestěhovala do domku, co vypadá jako z americkýho hororu. Ale vážně. Ze začátku to vypadá jako naprosto tuctový, nudný a sériový hounted house kousek, ze kterého se má vyklubat nějaké strašlivé tajemství a duch ve sklepě (apríl, na půdě). Světe div se, ono se to rozjede jinak a perfektní konec dokazuje, že z režiséra podprůměrného vraždění lesbických upírek se může vyklubat ještě solidní hororový nadšenec. Doporučuju jako jednohubku pro všechny, kteří bydlí, a nebo ještě lépe, se chystají, postavit nějakou pěknou dřevostavbu.

Bodom (2016)

Takových filmů už bylo - čtveřice teenagerů se vydá prozkoumat místo dávné, neobjasněné vraždy daleko od civilizace. Akorát v různých obměnách. Ti seveřani to ale umí. Atmosféra je vynikající už při vjezdu do lesa a první švih kudlou na sebe nenechá dlouho čekat. Asi v polovině filmu příjde první zvrat a pak ještě pár dalších. Všechny jsou celkem fajn, gore sice ve tmě, ale nějaký pokus tam je. K tomu hraje výborná hudba, která chvílemi připomíná řezání kudlou a zní opravdu nepříjemně. I když jde čistě o schematickou podívanou, ze které nemůže být nikdo úplně "vykolejenovaný", mně se to líbilo.

Uteč (2017)

Velice zdařilá jednohubka, která sází na atmosféru podivna a touhu vědět, co za tím sakra vězí. Hluchá místa v podstatě nejsou, herci jsou slušní a konec taky ujde, i když by závěrečné zúčtování mohlo trvat déle a celý film mohl být podstatně víc gore. Taky nevím, proč je do toho tahaný rasismus. Myslíte, že by se něco stalo, kdyby byli všichni černí nebo bílí, nebo prostě namíchaní, ale bez přílišného zdůrazňování MY a ONI? Já myslím, že ne.

Korsický případ (2004)

Jednu hvězdičku navíc za prostředí Korsiky, kde jsem film na zájezdě zhlédl. Jinak se jedná o průměrnou až podprůměrnou komedii u které se málo zasmějete, ale dozvíte se něco málo o Korsice.