Půlnoční vlak (2008)

Relativně dobrý krvavý flák, zprostředkován do splatterovských obrazů. Jde vlastně o takovou všehochuť nabízející všechno, ale přesto nic. Ocenit však musím, že na poměrně jednoduchém nápadu se povedlo do detailu rozehrát několik krvavých scén ve vlaku, jež působí stylově, brutálně, ale i originálně. Ke všemu přichází právě ve chvíli, kdy divák po takovýchto scénách přímo volá. Nicméně neodpustitelným faktem zůstává uspěchanost a několik skoků ze scény do scény, což ve výsledku ničí veškeré napětí. V celkovém shrnutí je The Midnight Meat Train hororem, jenž odstartuje světelnou rychlostí, ale zrovna tak rychle i zabrzdí a nevyhne se viditelným šrámům. Sice poskytne nějakou tu krev, avšak děj neobsahuje žádný další element navíc.

V temnotě (2008)

Moderní horor dostává punc špatného hororu s čím dál větší samozřejmostí. I dnes se sice najdou nějaké výjimky, jenže brak převládá nad kvalitním materiálem. Přeci jen lesní exteriéry a neznámé "zlo" dnes už není nic originálního a snaha tímto vyděsit byla značně nefunkční. Nepomohlo ani finální odkrytí příšery z lesa. Eskalofrío je tak španělské zklamání, které přichází se stokrát viděným schématem a víc než horor připomíná detektivku.

Černé Vánoce (2006)

Příšerný remake. Hned z úvodu jsem dostal tvrdé K.O. od opravdu velkých děr v logice. S přimhouřením očí by se to dalo ještě pominout, jenže film pokulhává i v jiných oblastech. A to sice v nápaditosti úmrtí vedlejších postav, v atmosféře nebo snad celkové stylizaci. Na stupnici strachu je to jednoznačný propadák a když už se má semlít nějaká ta vražda, která by trochu napomohla už takovému nezdaru, tak kamera zbaběle uhne na stěnu. Není zde skoro nic, co by stálo za zmínku, až na hororové využití vánoční hudby. Jedno dlouhé zoufalství... Black Christmas je hodně špatným remake, který vysloveně uráží originál.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Povedený přírůstek se zombie tématikou, jenž se nesnaží být ani tak hrůzný, jako spíš nápaditý a vtipný. Hned na první pohled je vidět, že Návrat oživlých mrtvol se nebere příliš vážně. Námět vlastně není nikterak složitý, ale za to dokáže dobře objasnit danou problematiku. Navíc splatterový humor z filmu doslova čiší. Vážně..., co slovo to perla, což dohromady tvoří sebeparodický korpus, který nenechá diváka ani na chvilku nudit. Zombíci zde mluví, běhají a náramně umocňují celou koncepci, která na zvedená klišé nepřihlíží. I když na první pohled vypadá Návrat oživlých mrtvol jako béčkový film, je tomu právě naopak. Ve výsledku parádní crazy jízda s výborným hudebním doprovodem.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Spolu s trojkou je tenhle díl určitě nejlepší. Jason potvrzuje, že i po zásahu bleskem je ve skvělé formě. Znovu je nemilosrdný a potenciál své mačety využívá na maximum. Navíc je v tomto díle i trocha černého humoru. Zároveň je však cítit větší osobitost, ale co především - brutalita s perfektním gore. Šestka se tak stala špičkovou krvavou zábavou, kde se Jason ukázal v tom nejlepším světle. __Nejlepší díl série a nejlepší slasher všech dob.

Valentýnská pomsta (1981)

Prvotřídní kanadský slasher, u něhož je nutnost vidět UNCUT verzi. Vše se točí, jak už název napovídá, kolem svátku sv. Valentýna v městečku Valentine Bluff, kde se stala zrovna tragédie. Zasazení do tohoto časového úseku se povedlo, jelikož jde o přímou konfrontaci sladkých srdíček a parádních gore scén. Opravdu vydařený je i vrah, jehož tvář zahaluje plynová maska a v ruce svírá pořádnej krumpáč. Prostředí dolů přidává na děsivosti a samotné vraždy jsou také parádní. Kupodivu mne nezklamaly ani herecké výkony, což je u slasheru docela výjimka. Rozhodně jeden z nejlepších slasherů, který dokáže konkurovat, jak 'HALLOWEENU', tak 'FRIDAY THE 13TH'. Pro fanouška nutnost, pro mě srdcovka.

Sliz (1988)

Béčkový science-fiction 80s horor o agresivním slizu, který se před ničím nezastaví. Příběh není vlastně nic zázračného, drží se zaběhnuté šablony, a že se snaží být béčkovým filmem dává zřetelně najevo. I když některé dialogy trhaly za uši, musím vzít v potaz, že jejich úroveň je úměrná době. Celkem se mi ale líbila nápaditost zabití jednotlivých postav a nejednou jsem se musel i pousmát. Ani samotný sliz nevypadal směšně a musím říct, že jde o celkem zdařilou řemeslnou práci s bezvadným hudebním doprovodem vystihující 80. léta. Možná, že kdybych viděl film dřív dal bych vyšší hodnocení, teď to taky mělo něco do sebe, ale stačí to jen na * * *

Halloween (1978)

Nezpochybnitelná klasika. Carpenter je génius a způsob, jakým rozehrává krvavé představení je neskutečný. Potěší, že nevsadil pouze na vlnu brutality, ale hlavním pramenem strachu je plíživá kamera, vynikající hudební motiv, klaustrofobická atmosféra a démonizace jednoho z nejslavnějších zabijáků. Halloween je kult a předobraz všeho, co lze znát pod pojmem slasher. A Michaela Myerse zná dnes snad každý.

Věc (1982)

Klasika vytvořená pod rukou Johna Carpentera. Antarktida, země nikoho, mrzne až praští. Napětí graduje a nastává nervy drásající boj o přežití. Především atmosféra dělá z The Thing jeden z nejlepších hororů všech dob. Nejenže se hlavní aktéři musí vypořádat s „tvorem“, ale rovněž nemohou důvěřovat sami sobě. Za zmínku také stojí minimalistická hudba, jež využívá rytmu lidského srdce. Super Kurt Russell, hudba a prostředí - hororová klasika, jak má být.